Gwiazdy

Karolina Pisarek ostrzega przed koronawirusem. "Czułam, jakby moje płuca się miażdżyły"

Gwiazdy

Karolina Pisarek

Karolina Pisarek niedawno przechodziła COVID-19. Modelka podzieliła się z nami swoją historią i opisała przebieg choroby. Jak przyznała, przez dwa tygodnie jej stan był bardzo ciężki. "Najgorsza ze wszystkiego była psychika. Stany depresyjne doprowadzały do szału".

Karolina Pisarek miała COVID-19

Koronawirus wciąż zbiera żniwo, a o ciężkim przebiegu choroby informuje coraz więcej młodych ludzi. Niedawno w mediach społecznościowych swoją historię opowiedziała Karolina Pisarek. Młoda modelka nagrała na Instastory kilka filmików, na których wyjaśniła swoją długą nieobecność w sieci. Gwiazda przyznała, że przez dwa ostatnie tygodnie zmagała się z silnymi objawami koronawirusa. Zapytaliśmy ją, jak to wszystko się zaczęło.

Pierwsze objawy były jak zwykłe przeziębienie, myślałam, że mnie przewiało... Potem zjadłam jajko faszerowane i nie czułam kompletnie smaku, tylko jego konsystencję. Sprawdzając węch okazało się, że też nic nie czuję. Potem byłam na maksa zmęczona i ospała, nie potrafiłam się na niczym skupić - dosłownie mogłam spać cały czas. Dodatkowo stan psychiki był jak rollercoaster - bywało, że miałam ataki paniki

- powiedziała nam Karolina.

Kiedy wydawało się, że wszystko powoli wraca do normy, przyszło najgorsze. Pisarek przyznała, że totalnie ścięło ją z nóg. Nie miała siły, nie mogła oddychać przez nos, a jej płuca odmawiały posłuszeństwa.

- Gdy myślałam, że już pomału wracam do zdrowia, ścięło mnie totalnie z nóg! Począwszy od tego, że nie mogłam oddychać przez nos, bo czułam, jakby mnóstwo igieł wbijało się w nos, przez jamę ustną tez nie było łatwo, bo czułam, jakby moje płuca się dosłownie miażdżyły, jakby ktoś ciężki ciężar na nie położył. Pulsoksymetr wskazywał, że mój stan był zły - to wszystko się działo bardzo szybko! Podstępnie po prostu zaczęło być źle, dlatego mega ważne jest, żeby szybko reagować podczas COVID-u – zaapelowała.

Wezwanie pomocy i negatywny wynik testu

Gdy stan Karoliny się pogarszał, modelka wezwała kartkę. Pomoc przybyła ponad dwie godziny później. Oddech chorej został unormowany, dzięki czemu nie musiała jechać do szpitala.

- Przyjechał ratownik medyczny i mnie zbadał, ale przyjechał 2-3 godziny później, więc do tego czasu zdążyłam uspokoić oddech i lepiej się poczuć i zostałam w domu. Ale zrobiliśmy kolejny test na COVID i wtedy już wskazywało, że nie zarażam - opowiada.

Mimo negatywnego testu samopoczucie Karoliny nie było najlepsze. Modelka wciąż czuła się osłabiona, do tego doszły także mdłości.

- Ja dalej czułam się bardzo źle i musiałam odpoczywać. Do tego później zaczęły się problemy z żołądkiem, wymiotowałam cały dzień i potem spałam kolejne dni. Najgorsza ze wszystkiego była psychika. Stany depresyjne doprowadzały do szału. Poczucie beznadziei - dodała.

W mediach społecznościowych gwiazda zaapelowała do fanów, aby nie lekceważyli wszelkich objawów i działali szybko. Niestety młody wiek wcale nie chroni przez poważnymi objawami choroby, czego Karolina jest najlepszym przykładem.

- Opowiadam o tej historii po to, żebyście naprawdę uważali. Ja wiem, że dużo osób mówi, że młode osoby łagodnie przechodzą przez COVID-a, ale ja jestem najlepszym tego przykładem, że nie - podsumowała.

Życzymy Karolinie dużo zdrowia i szybkiego powrotu do normalności.

Mediolan Karoliny Pisarek: To, czego mi brakuje najbardziej, to ustabilizowane życie. Chcę mieć dzieci, męża, psa

Zobacz także:

Karolina Pisarek na zdjęciu z dzieciństwa. Fani: "Jaka kruszynka!"

Karolina Pisarek o życiu w Mediolanie, depresji i złamanym sercu. "Chcę mieć dzieci, męża, psa"

Karolina Pisarek i jej wymarzony zawód. Modelka zdradziła nam, gdzie widzi siebie za kilka lat

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości