objawy

  objawy

  Syndrom kuwady to sytuacja, w której mężczyzna zaczyna odczuwać objawy analogiczne do tych, z którymi boryka się jego ciężarna partnerka. Kuwada, określana mianem ciąży współczulnej, to zjawisko, które dotyka od 11 proc. do 65 proc. mężczyzn. Zespołu kuwady się nie leczy, natomiast warto zdawać sobie sprawę z istnienia takiego zjawiska i nadmiernej wrażliwości partnera nie traktować jako chęci wzbudzenia sztucznego zainteresowania otoczenia.

  "Wymyślasz", "przesadzasz", "weźmiesz tabletkę i przejdzie" – ile razy słyszałyście te słowa? Tymczasem PMS to nie fanaberia ani powód do żartów. To dolegliwość, z którą każdego miesiąca walczy wiele kobiet.  Jak zdiagnozować zespół napięcia przedmiesiączkowego i odróżnić go od innych chorób? O tym opowiedziała nam Katarzyna Skórzewska, ginekolog, endokrynolog.

  Trwa czwarta fala koronawirusa. Dzienna liczba zakażeń wzrasta każdego dnia o kilkanaście tysięcy. Osoby, które były już szczepione, najczęściej zgłaszają objawy podobne do przeziębienia. Nieco inne dolegliwości pojawiają się u osób niezaszczepionych.

  Choć pandemia trwa w Polsce już prawie rok, to wciąż trudno znaleźć na niektóre pytania odpowiedź. Dlatego do dyspozycji naszych widzów jest czat, na którym można podzielić się wszelkimi wątpliwościami dotyczącymi koronawirusa. Dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19 odpowiedział w naszym programie na pytanie dotyczące wyniku testu. Co oznacza "reaktywny (dodatni)"?

  Koronawirus, który towarzyszy nam od kilku miesięcy, nadal się rozprzestrzenia. Chorych przybywa na całym świecie, także w Polsce. Coraz więcej jest wątpliwości związanych z COVID-19. W naszym programie starają się je rozwiewać eksperci. Jedno z pytań dotyczy utraty węchu. Czy zawsze oznacza zakażenie?

  Całkowita utrata węchu i smaku są obecnie uznawane przez lekarzy za jedne z charakterystycznych i podstawowych objawów koronawirusa. Według badań przeprowadzonych przez brytyjskich naukowców symptomy te występują u 4 na 5 osób z pozytywnym wynikiem testu. Jak objawy opisują pacjenci? Temat ten poruszył Norbert Wrzesiński, fizjoterapeuta, który od marca nie odzyskał całkowicie smaku i powonienia.

  Z dnia na dzień przybywa osób zarażonych COVID-19. W czwartek resort zdrowia przekazał informację o nowym rekordzie - 4280 kolejnych przypadkach. Szacuje się u 80 proc. osób choroba przebiega łagodnie. Jak można rozpoznać bezobjawowe zakażenie?

  W ostatnim tygodniu w mediach pojawiały się niepokojące informacje o stanie zdrowia Doroty Gardias. Prezenterka publicznie przyznała, że ma koronawirusa i przebywa w szpitalu. Na szczęście jednak, mimo że sytuacja wyglądała groźnie, gwiazda ma się już dobrze. 5 października Dorota wróciła do domu. Jak się aktualnie czuje oraz jak wspomina przebieg choroby?

  Okres jesienno-zimowy sprzyja niedoborom witamin. Braki te odbijają się na naszym samopoczuciu, wpływają na ogólne osłabienie i bardzo często są wyraźnie widoczne na naszej twarzy! Pękające naczynka, zajady i sucha skóra mogą być znaczące - o czym nas informują? Jak możemy sobie poradzić z takimi przypadłościami? W Dzień Dobry TVN gościliśmy specjalistą ds. żywienia Emilią Cesarek.

  Ta choroba znana jest pod różnymi nazwami: franca, ospa miłosna, choroba francuska lub syfilis. Kiła, bo o niej mowa, jest przewlekłą chorobą zakaźną przenoszoną drogą płciową. Do Europy przywędrowała ponoć z Ameryki wraz z załogą Krzysztofa Kolumba. Podobno cierpieli na nią m.in. Stanisław Wyspiański, Friedrich Nietzsche i Vincent van Gogh. Kiła była kiedyś przyczyną wielu zgonów lub kalectwa. Teraz można ją skutecznie leczyć. Postanowiliśmy sprawdzić, co Polacy wiedzą o tej chorobie.