Gwiazdy

Julia Pietrucha o tworzeniu nowej płyty. "Zatrzymywaliśmy się w dziczy, rozbijaliśmy obóz i zasiadaliśmy do komponowania"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Julia Pietrucha diametralnie zmieniła swoje życie. Utalentowana wokalistka jakiś czas temu wyjechała z Warszawy i porzuciła wielkomiejski styl. Owocem tego jest jej najnowsza płyta "FOLK it! TOUR". O kulisach powstawania tego albumu artystka opowiedziała w Dzień Dobry TVN. Na naszej scenie wykonała pochodzący z nowego krążka utwór "With the wind".

Nowa płyta Julii Pietruchy

Julia Pietrucha 4 lata temu zaskoczyła wszystkich i przeprowadziła się z Warszawy do Gdańska. Choć to również duże miasto, twierdzi, że jest tam zupełnie inne tempo życia. Nad Bałtykiem może odciąć się od rzeczywistości i złapać odpowiedni dystans. Dziś uważa, że była to jedna z jej najlepszych decyzji.

Czas kontemplacji sprzyjał tworzeniu. Wokalistka wydała krążek "FOLK it! TOUR", na którym znajduje się 10 utworów. Wśród nich są dobrze znane kompozycje pochodzące z dwóch wcześniejszych płyt, ale także 3 zupełnie nowe piosenki.

- Płyta jest taką roczną przygodą z folkową muzyką . Zaprosiłam do współpracy 3 muzyków i wzięliśmy na warsztat utwory, które już powstały. Przearanżowaliśmy je w takim duchu folkowo-bluegrasowym

- mówiła w Dzień Dobry TVN Julia Pietrucha.

Ten niezwykły album powstał w równie oryginalnych okolicznościach. Piosenkarka bowiem szukała inspiracji w trakcie podróży. Wyjechała po to, żeby tworzyć.

Postanowiliśmy spakować wszystkie akustyczne instrumenty do kampera. Zatrzymywaliśmy się gdzieś kompletnie w dziczy, rozbijaliśmy nasz obóz i zasiadaliśmy do komponowania . I na bazie tego rzeczywiście powstawały utwory tu i teraz

- opowiadała wokalistka.

Julia Pietrucha o macierzyństwie

Piosenkarce świetnie udaje się łączyć życie zawodowe z prywatnym. Choć koncertuje, produkuje swoje płyty i nagrywa, to znajduje czas na bycie mamą. Choć, jak przyznaje, nie jest to łatwe.

- Chcę się angażować w życie młodej, chcę z nią dużo robić. Piękne jest to, że próbowałyśmy już razem podróżować i odnajdujemy się w tym obydwie. W tym momencie, w którym jestem od 4 lat, robię coś, co kocham. Co też, mam wrażenie, da w pewnym momencie mojej córce takie poczucie, że jeśli ja się spełniam, to ona też będzie szczęśliwa

- podkreśliła Julia Pietrucha.

Julia Pietrucha na scenie Dzień Dobry TVN z piosenką "With the wind". Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Aleksandra Rogowska-Lichnerowicz

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości