Gwiazdy

Gwiazdy, które u szczytu sławy zrezygnowały z kariery. Dlaczego to zrobiły?

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Aktorki, które zrezygnowały z kariery u szczytu sławy

Świat show-biznesu bywa ciekawy, ale i brutalny. Anna Wendzikowska opowiedziała w dzień Dobry TVN o aktorkach, które mimo tego, że były u szczytu sławy, postanowiły zrezygnować z kariery i skupić się na życiu osobistym. Co je do tego skłoniło?

Aktorki, które porzuciły sławę dla rodziny  

Niedawno Cameron Diaz po raz kolejny wyznała, że nie żałuje decyzji o odejściu ze świata kinematografii. W 2016 roku z dnia na dzień rzuciła wszystko, by skupić się na życiu prywatnym. Rozchwytywana przez Hollywood gwiazda miała już dość presji związanej z życiem na świeczniku.

- Jest wiele energii, która spada na ciebie cały czas, kiedy jesteś widoczna jako aktorka, udzielasz wywiadów i pokazujesz się publicznie – mówiła gwiazda. Nie odpowiadało jej też to, że miała zbyt mało czasu dla siebie i bliskich.

- Miała 40 lat, jak zorientowała się, że jej życie wypełnia tylko aktorstwo, które kocha, ale nie czuje pełni w swoim życiu. Przez to, że wykonuje zawód wymagający pokładu wielkiej energii. Wyszła za mąż i doczekała się potomka - powiedziała Anna Wendzikowska.

Kolejną aktorką, która postanowiła odejść z show-biznesu, jest Bridget Fonda. W latach 90. była uznawana za jedną z najzdolniejszych i najatrakcyjniejszych gwiazd Hollywood. Zagrała m.in. w "Jackie Brown", "Ojcu Chrzestnym III" czy komedii "Dwa miliony dolarów napiwku". W 2002 r. podjęła decyzję o zakończeniu kariery.

- Jest z wielkiego aktorskiego klanu. Bardzo szybko z aktorstwa zrezygnowała właśnie dla rodziny, dla męża i wychowania dzieci. Istnienie w hollywoodzkim środowisku wymaga wielkiej dyscypliny. Kobiety też z tego powodu uciekają, żeby nie odczuwać tej presji – dodała dziennikarka.

Przyjęły pod swój dach rodziny z Ukrainy
Przyjęły pod swój dach rodziny z Ukrainy Znane aktorki przyjęły pod swój dach rodziny z Ukrainy Źródło: Dzień Dobry TVN

Aktorki, które zmieniły swoje życie

Greta Garbo swoją pierwszą większą rolę zagrała w filmie "Gdy zmysły grają". Wszyscy zachwycali się nie tylko jej urodą, ale także talentem. Jednak negatywne opinie, jakie pojawiły się po emisji  "Dwulicowej kobiety" sprawiły, że już nigdy nie wróciła do pracy. - Zrezygnowała po bardzo złych recenzjach jednego ze swoich filmów. Zdecydowała, że nigdy już nie wróci do aktorstwa – opowiadała Anna Wendzikowska.

Shirley Temple swoją karierę rozpoczęła w wieku 6 lat. W wieki lat 22 pożegnała się z aktorstwem i przeniosła się w świat polityki. Została ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Ghanie i w Czechosłowacji.

Grace Kelly w kilka lat stała się legendą. Amerykańska aktorka i laureatka Oscara w wieku 26 lat zrezygnowała jednak ze sławy, by poślubić księcia. - Zrezygnowała z kariery po to, żeby stać się księżniczką – podkreśliła dziennikarka.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości