Gwiazdy

Edyta Pazura ugościła w domu ukraińską rodzinę. Apeluje: "To ludzie, którzy zasługują na szacunek"

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Instagram
Edyta Pazura

Edyta Pazura przyjęła pod swój dach uchodźców z Ukrainy - w tym młodą kobietę z synkiem, dla której szuka pracy oraz mieszkania do wynajęcia. Gwiazda z otwartym sercem, wyczuciem i szacunkiem ugościła uciekających przed wojną. Pokazała poruszającą fotografię, na której widać, jak jej dzieci bawią się z małym chłopcem zza wschodniej granicy.

Edyta Pazura pomaga uchodźcom z Ukrainy

Edyta Pazura nie tak dawno wyznała, że z chwilą wybuchu wojny w Ukrainie, prawie ziściły się jej najgorsze sny z dzieciństwa i uaktywnił obezwładniający strach. Mimo tego postanowiła działać, by nie zawieść dzieci i pracowników, których zatrudnia.

- Czy to coś da, że teraz przestanę pracować, będę się użalać i z niepokojem wyczekiwać, co przyniesie jutro? Wręcz odwrotnie. Będę musiała zamknąć biznes i zwolnić ludzi. Dobry ratownik to żywy ratownik. Ja dzisiaj wyłączyłam TV i spędziłam dzień z książką, dziećmi i fizyką siódmoklasistki - pisała na Instagramie.

Ukraina

Wojna rozdzieliła ich z bliskimi
Wojna rozdzieliła ich z bliskimi Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Żona Cezarego Pazury bierze aktywny udział w zbiórkach i pomaga w organizacji transportu dla uchodźców. Teraz poszła o krok dalej i przygarnęła pod swój dach ukraińską rodzinę - młodą artystkę o imieniu Katya, jej kilkuletniego synka i teściową. Edyta szuka dla nich pracy i mieszkania do wynajęcia, by uciekające przed wojną kobiety mogły "stanąć na nogi" i odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Edyta Pazura apeluje do Polaków: "Ukraińcy mają swoją godność"

Edyta Pazura w obszernym wpisie poruszyła temat kryzysu humanitarnego, który dotknął wschodnią część Europy. Zwróciła uwagę na hojność zwykłych obywateli i bierność polityków. - Tego kryzysu nie rozwiążą konferencje, pozowanie z karteczkami czy tworzenie memów z tego pozowania z karteczkami. Od kilku dni walę głową w ścianę. Dziękuję jednak wszystkim tym, którzy mi pomogli - doceniła.

W dalszej części wypowiedzi skupiła się na nieco mniej optymistycznym zjawisku, które w ostatnich dniach zaobserwowała. Choć nie wdawała się w szczegóły, przyznała, że nie wszyscy traktują uchodźców z należytym szacunkiem. Mamy nadzieję, że to tylko pojedyncze przypadki.

- Mam do przekazania jedną ważną wiadomość: Osoby uciekające z Ukrainy to ludzie, którzy mają swoją godność i zasługują na szacunek. Pamiętajcie o tym, bo moje doświadczenia ostatnich dni są różne - zaapelowała w mediach społecznościowych.

Na dowód, że sama dba o komfort uchodźców, opublikowała zdjęcie bawiących się w salonie dzieci.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Instagram

Źródło zdjęcia głównego: Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News

Pozostałe wiadomości