Gwiazdy

Dzień Dobrych Uczynków. Gosia i Filip podpowiadają, jak małymi gestami wywołać uśmiech na twarzach bliskich

Gwiazdy

19 maja obchodzimy Dzień Dobrych Uczynków, czyli święto społecznych i bezinteresownych działań. Co zrobić, aby na twarzach naszej najbliżej rodziny czy sąsiadki pojawił się uśmiech? Wystarczą nawet małe czyny. Kilka pomysłów przedstawili nasi prowadzący Gosia Ohme i Filip Chajzer.

Dzień Dobrych Uczynków - 19 maja

W Dniu Dobrych Uczynków warto nawet symbolicznie przygotować coś miłego dla naszego najbliższego otoczenia. Pamiętajmy o rodzinie, sąsiadach, przyjaciołach, ale także i zwierzętach oraz środowisku. Co więcej, starajmy się, aby dobre gesty nie były tylko jednorazowym odświętnym zachowaniem, ale naszą codziennością. Przecież miłe słowa nie wymagają od nas wiele, a drugiej osobie mogą sprawić wielką przyjemność. Zatem zarażajmy optymizmem, ślijmy uśmiech i bądźmy dla siebie po prosty dobrzy.

Pomysłów mogą być setki, zróbcie jeden dobry uczynek, a potem róbcie jeden uczynek codziennie, żeby całe życie stało się dniem dobrych uczynków

– powiedział Filip Chajzer.

Pomysły na dobre uczynki

Dzień Dobrych Uczynków zobowiązuje, my postanowiliśmy zapytać więc Gosię i Filipa, jakie są ich pomysł na miły gest. Prowadzący podali nam mnóstwo sposobów, aby rozweselić najbliższych i sprawić, by na ich twarzach zagości uśmiech. Może to być zarówno komplement, jak i telefon do rodziców czy przyjaciół. To przecież najlepszy znak, że myślimy i pamiętamy o ważnych dla nas osobach. Co więcej, drobną przyjemność możemy okazać także obcym ludziom na ulicy. Jak radził Filip Chajzer, uśmiechnijmy się szczerze do kierowcy autobusu czy dajmy napiwek w kawiarni. Gosia Ohme zasugerowała, żeby swoją pomoc zaproponować na przykład sąsiadce.

- Jeśli nie macie pomysłów, zastanowicie się, co byłoby miłe dla was, co wam sprawiłoby przyjemność i zróbcie to komuś – powiedziała Gosia.

Dzień bez śmiecenia w Katowicach. Mieszkańcy zebrali w lasach ponad 70 worków odpadów. Zobacz wideo:

Zobacz także:

Wzruszający gest Laluny Unique z "Królowych życia". Widzowie są zachwyceni: "Kasia, jesteś najlepsza"

Czułe i miłe gesty. Jak walczyć z rutyną w związku?

Złamane serce nastolatka. Jak w tej sytuacji powinni postępować rodzice? "Czasami gesty znaczą dużo więcej niż słowa"

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości