dobroczynność

  dobroczynność

  Wirginia Szmyt, znana jako DJ Wika, to najstarsza w Polsce DJ-ka. Dziś ma 83 lata, a z wykształcenia jest pedagogiem specjalizującym się w trudnej młodzieży. Była również żoną dyplomaty i mieszkała wiele lat za granicą, w Szwajcarii. Jest pomysłodawczynią Parady Seniorów. Inspirująca i łącząca pokolenia DJ Wika teraz przeciera kolejne szlaki i występuje w teledysku muzycznym.

  Wśród nominowanych w XIX edycji Plebiscytu Gwiazdy Dobroczynności są: aktorka Joanna Brodzik, trener siatkówki Jakub Bednaruk i mistrz olimpijski Robert Korzeniowski. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry TVN, aby powiedzieli, w jaki sposób pomagają potrzebującym. Czym jest dla nich ta nominacja?

  Co roku, na początku sezonu jesiennego, Fundacja TVN 'nie jesteś sam' organizuje Bal Nocy Letniej. W tym roku wydarzenie odbyło się już po raz 8. Kto w tym roku pojawił się na balu i co można było wylicytować? Zobaczcie!

  Dnia 28 stycznia 2017 roku odbędzie się VIII Bal Charytatywny "Gwiazdy Dobroczynności". Miło jest nam poinformować, że podczas tej uroczystości Dorota Wellman odbierze Honorową „Gwiazdę Dobroczynności”. Prowadząca Dzień Dobry TVN została doceniona przez Kapitułę za swoje wieloletnie działania charytatywne i dobroczynne. Gratulujemy! :)

  Już po raz drugi fundacja "Pomaganie jest trendy" zorganizowała Galę Mediów i Mecenasów Dobroczynności, podczas której nagrodziła - wspierające ją - osoby, przedsiębiorców i media. Miło jest nam poinformować, że wśród laureatów znalazła się redakcja Dzień Dobry TVN. Zostaliśmy nagrodzeni w dwóch kategoriach: Media Dobroczynności i Media Dobroczynności według publiczności. W pierwszej kategorii nominowanych było 28 mediów, a drugiej - 5. W imieniu naszej redakcji nagrody odebrała dziennikarka Katarzyna Olubińska.

  J. K. Rowling dzięki swoim książkom o Harrym Potterze stała się ikoną popkultury i pisarką z najbardziej rozpoznawalnym nazwiskiem na świecie. Wyliczono, że zarabia ok. 5 funtów na minutę i jest bogatsza od samej królowej Elżbiety II. Pieniędzmi szczodrze dzieli się z licznymi fundacjami, które działają na rzecz chorych, dzieci i promocji czytelnictwa. Duże przekazy trafiają również na konta uniwersytetów. Dlaczego opowieści o świecie od którego dzieli nas tylko jedno tajemne przejście zyskały tak dużą popularność? O fenomenie autorki powiedziała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Ruszyła ósma edycja plebiscytu Gwiazdy Dobroczynności. Wśród nominowanych są: wokalistka Honorata Skarbek, aktor Mateusz Damięcki i prezenter pogody DDTVN Bartek Jędrzejak. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry TVN, aby powiedzieli o akcjach charytatywnych, w które się zaangażowali. Co daje im pomaganie? Co powiedzieliby osobom, które zarzucają pomagającym gwiazdom, że przez tego typu akcje lansują się?

  Jerzy Stuhr opowiedział nam w studiu Dzień Dobry TVN o roli swojego życia... o pomaganiu innym, tym którzy podobnie jak on doświadczyli choroby nowotworowej. Aktor, wraz z żoną, zaangażował się w wybudowanie pierwszego w Polsce stacjonarnego Centrum Psychoonkologii, które otwarto w 2014 roku, za co Jerzy Stuhr odbierze wkrótce "Gwiazdę Dobroczynności". Jaką pomoc mogą uzyskać w tym centrum chorzy na raka? Czym zajmuje się psychoonkologia? Co jest najtrudniejsze w walce z chorobą nowotworową? Czy dobrze się żyje Jerzemu Stuhrowi w Polsce po 25 października?

  Na Balu Dobroczynności była dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska, gdzie gwiazdy odbierają nagrody za swoją działalność charytatywną. Czy pomaganie jest łatwe? O tym - Magdalena Różczka, Agnieszka Cegielska, Natalia Kukulska, Małgorzata Socha i Edward Miszczak.

  Czy gwiazdy, które na co dzień pomagają innym same kiedyś potrzebowały pomocy? Czy trudno prosić innych o pomoc? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska spotkała na gali "Gwiazdy Dobroczynności" Ewelinę Flintę, Darię Widawską, Ewę Kuklińską, Macieja Jachowskiego, Maję Jeżowską i Marcina Wyrostka.

  Dziś w "Zielonych drzwiach" o dobroczynności, bowiem trwa głosowanie w trzeciej już edycji konkursu „Gwiazdy Dobroczynności”. W tym konkursie nagradzane są gwiazdy, które najbardziej angażują się w pomaganie innym. Gośćmi Anny Maruszeczko były: Elżbieta Łebkowska, członek zarządu Akademii Rozwoju Filantropii, która współorganizuje konkurs oraz Dorota Wellman, nominowana w kategorii „Darczyńca organizacji społecznej”.