Gwiazdy

Dominika Tajner postawiła na zmiany po rozstaniu z Michałem Wiśniewskim: "Zrobiłam to dla nowego, a nie starego partnera"

Gwiazdy

Rozstania bywają trudne. Targają nami różne emocje, zaczynamy odczuwać pustkę. Doskonale wiedzą o tym Dominika Tajner i psycholog Marta Żysko-Pałuba, które podobne doświadczenia mają już za sobą. W Dzień Dobry TVN opowiedziały, co zmieniło się w ich życiu oraz czy miały ochotę zacząć wszystko od nowa.

Dominika Tajner o zmianach po rozstaniu z Michałem Wiśniewskim

Rozstanie z partnerem zapowiada nowy etap w życiu. Każdy radzi sobie z nim inaczej. Niektóre kobiety decydują się na przykład na krótsze włosy, która stają się symbolem "odcięcia" od przeszłości, a inne - wyciskają siódme poty na siłowni. Zauważalne to było u Dominiki Tajner, która po rozstaniu z Michałem Wiśniewskim przeszła spektakularną metamorfozę - zmieniała fryzurę, zaczęła trenować.

- Życie tak pokierowało, że znowu zachciało mi się czegoś innego, nowego. Trafiłam akurat na Łukasza Urbańskiego (stylista fryzur - przyp. red) i jak wpadłam w jego ręce, to poszło – mówiła w Dzień Dobry TVN.

Okazuje się jednak, że rozstanie nie było jedynym bodźcem dla Dominiki Tajner, by wprowadzić zmiany w życiu. – Zmieniłam się nie tylko zewnętrznie, ale i wewnętrznie. Na to wpłynęło nie tylko rozstanie, ale i sytuacja związana z COVID-19 – podkreśliła.

Przyznała też, że zmiany są nieodłącznym elementem jej życia, bo wówczas czuje, że nie stoi w miejscu, a się rozwija. Co więcej, przyjęło się również, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni po rozstaniu zaczynają eksperymentować ze swoim wyglądem, nie tylko dla siebie samej, czy samego, ale po to, by utrzeć nosa byłemu partnerowi. Jednak w przypadku Dominiki Tajner było zupełnie inaczej. – Zmieniam się dla nowego, a nie starego partnera – zadeklarowała. – Jestem już dwa lata po rozstaniu, więc okres żałoby przeszłam. Chociaż też nie tak od razu, ale jestem otwarta na swoją nową miłość i zobaczymy – dodała.

Dlaczego po rozstaniu mamy ochotę zacząć od nowa?

Z kolei Marta Żysko-Pałuba po wielu latach rozstała się z mężem. Jako psycholog, zamiast decydować się na radykalne cięcie, wolała pobyć z własnymi myślami. – Jestem taką osobą, która lubi zagłębiać się do środka i patrzeć na to, co się dzieje i jakoś to ogarnąć. Uwielbiam też ciszę, więc główną zmianą było to, że zamykam się w ciszy i tam sobie odpoczywam i w niej się rozkoszuję – tłumaczyła w Dzień Dobry TVN.

Zdaniem ekspertki rozstanie często wiąże się z miażdżącymi emocjami, od których człowiek próbuje uciec. – Ludzie mają poczucie, że to koniec świata. Wtedy, gdy nas tak strasznie boli, to uciekamy. Wtedy próba zamiany, zrobienia czegoś ze sobą jest tym, czym nam bardzo pomaga. Po prostu pozwala odejść od tego bólu i cierpienia. Gdy przynosi to fajne efekty i powoduje, że my odnajdujemy jakąś radość w sercu, to w ogóle w to mi graj – wyjaśniła psycholog.

Widzowie Dzień Dobry TVN zgodnie przyznali, że po rozstaniu mają ochotę na zmiany w życiu. 91 proc. w naszej sondzie zagłosowało na "tak", a tylko 9 proc. - na "nie".

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Co zrobić, kiedy niemowlę kurczowo zaciska piąstki? Ekspert odpowiada

Gwiazda "Big Brothera" trafiła do szpitala po wypróbowaniu urodowego triku z social mediów. "Chwilowo straciłam wzrok"

Z drewna jest w stanie zrobić wszystko. Niezwykłą pasję Dominik Syska zawdzięcza dziadkowi

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości