zmiany

  Jak będzie wyglądać nowa matura?

  Wrzesień nie bez przyczyny określany jest mianem nowego stycznia. Z jego nadejściem w wielu osobach budzi się potrzeba wprowadzenia w życie istotnych zmian. Jak znaleźć w sobie siłę do realizacji ważnych celów? W Dzień Dobry TVN na to pytanie odpowiedzieli master coach i ekspertka od talentów Elżbieta Krokosz oraz ekspert rozwoju mentalnego Michał Zawadka.

  Samoocena wielu kobiet pozostawia wiele do życzenia. Panie negatywnie patrzą na swoje odbicie w lutrze i wciąż doszukują się wad - zwłaszcza po urodzeniu dziecka. Nie ominęło to także Martyny Wojciechowskiej. Podróżnicza w sieci podzieliła się osobistymi odczuciami, jakie towarzyszyły jej, kiedy na świat przyszła jej córka. Skomentowała także zdjęcie brzucha Aleksandry Żebrowskiej.

  Minister sportu podjął działania, mające na celu ograniczenie liczby dzieci, nieuczęszczających na zajęcia wychowania fizycznego.

  "Dużo się wydarzyło".

  Nawyki to zautomatyzowane czynności, które potrafią całkowicie zmienić nasze życie. Jeśli na co dzień trzymamy się dobrych nawyków, to z dużą dozą prawdopodobieństwa odniesiemy sukces. Jak zmodyfikować nawyki myślowe tak, aby były pozytywne? Jak zmienić nawyki żywieniowe i schudnąć? Jakie są poranne nawyki ludzi sukcesu?

  Na skutek problemów, jakie pojawiły się wraz z wejściem w życie Polskiego Ładu, Ministerstwo Finansów od jakiegoś czasu proponuje różnego typu zmiany podatkowe. Mają był łatwiejsze i korzystne dla zdecydowanej większości podatników.

  Uczeń nie wybierze dodatkowego przedmiotu? "To zły krok".

  Zaburzenia osobowości typu borderline to konkretna grupa zachowań. Nie wszystkie zaburzenia osobowości oznaczają syndrom borderline, mimo że często błędnie są w ten sposób opisywane. Osobowość typu borderline to zespół charakterystycznych zaburzeń opierających się nie tylko na impulsywności i nieprzewidywalności zachowań, w dużej mierze dotyczą one również zaburzonego obrazu samego siebie.

  Cyfrowe nadawanie telewizji naziemnej rozpoczęło się w 2013 roku i od tego czasu stosowany był standard DVB-T. W 2022 roku czeka nas zmiana na nowy standard - DVB-T2/HEVC. 25 kwietnia została przełączona druga grupa odbiorców. Kolejna, ostatnia grupa przełączona zostanie w poniedziałek 27 czerwca. Co to jest sygnał DVB-T2/HEVC? Jakie są terminy dla poszczególnych województw?

  Linda Evangelista po nieudanym zabiegu zniknęła ze świata medialnego. Po kilku latach zdecydowała się opowiedzieć magazynowi "People" o kriolipolizie, która odmieniła jej życie. - Zostałam brutalnie oszpecona i trwale zdeformowana – przyznała.

  Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej poinformował, że nikt nie powinien stracić na zmianach związanych z Polskim Ładem. Podał również informacje na temat planu na piątą falę pandemii COVID-19. Czego można się spodziewać?

  Ministerstwo Finansów informuje, że od wtorku 11 stycznia w Urzędach Skarbowych pracownicy będą wyjaśniać, na czym polegają nowe rozwiązania podatkowe wprowadzone w ramach Polskiego Ładu. W jakich godzinach będą prowadzone dyżury?

  Nowy rok kalendarzowy to zwykle początek wielu zmian prawnych, finansowych itd. 2022 będzie dla Polaków rokiem licznych nowych lub znowelizowanych ustaw, zasad, podwyżek opłat, cen produktów i usług. O wszystkich piszemy na bieżąco, a poniżej zbiorcza lista najważniejszych zmian z linkami do szczegółowych.

  Komisja Europejska przyjęła przepisy.

  "Zmiana ma być lada moment".

  Ważne zmiany w dowodach osobistych. Zgodnie z nowelizacją ustawy, w warstwie elektronicznej dowodów wydawanych od poniedziałku 8 listopada, znajdą się odciski palców. Do warstwy graficznej powróci podpis posiadacza dokumentu. Nie ma już możliwości składania wniosków o dowód przez internet.

  Barbara Kurdej-Szatan zamieściła w sieci kilka uroczych zdjęć z synkiem Heniem. To, co przykuło jednak uwagę fanów, to tajemniczy opis. "Nowy rozdział. Nie bójcie się zmian". Co aktorka miała na myśli? W komentarzach rozpoczęła się dyskusja.

  Po najnowszych zmianach, które weszły w życie od 13 maja, komornikowi sądowemu nie będzie tak łatwo zlicytować, czy zabrać mieszkania. Jak obecnie wygląda sytuacja osób zadłużonych? O tym opowiedział nam Konrad Maciej Wilijewicz, radca prawny, doradca restrukturyzacyjny.

  Rozstania bywają trudne. Targają nami różne emocje, zaczynamy odczuwać pustkę. Doskonale wiedzą o tym Dominika Tajner i psycholog Marta Żysko-Pałuba, które podobne doświadczenia mają już za sobą. W Dzień Dobry TVN opowiedziały, co zmieniło się w ich życiu oraz czy miały ochotę zacząć wszystko od nowa.

  Wiosna to najlepszy czas na metamorfozy. Coś wiedzą o tym polskie i zagraniczne gwiazdy, które postanowiły zmienić swoje dotychczasowe fryzury. Nowe kolory, cięcia i kształty. Kto wypadł najlepiej w rankingu?

  Maryna Wojciechowska to kobieta, która czerpie z życia garściami. Wiele podróżuje, kocha adrenalinę i uwielbia poznawać nowe kultury. Dziennikarka jest też aktywna w mediach społecznościowych. Ostatnio otworzyła się przed fanami i zdradziła pewną ciekawostkę. Jak przyznała, do tej pory szklanka zawsze była dla niej do połowy pusta. Co się zmieniło?

  Listy polecone będą bez znaczków - taką zmianę zamierza wprowadzić Poczta Polska. Co stoi za tą decyzją? Sprawdź, czym zastąpimy tradycyjne naklejki.

  Agnieszka Włodarczyk przez kilkanaście tygodni dzieliła się z fanami zdjęciami z rajskiej wyspy Gili Air, na którą wybrała się wraz z ukochanym, Robertem Karasiem. Niedawno para wróciła do Polski, a aktorka zapowiedziała już, że chce wcielić w życie nowy plan. Z prośbą o pomoc w jego realizacji zwróciła się do internautów.

  Anna Dereszowska to spełniona mama, zakochana kobieta i wybitna aktorka, która 7 stycznia skończyła 40 lat. Z tej okazji redakcja Dzień Dobry TVN przygotowała dla niej niespodziankę. Zobaczcie, jak zareagowała aktorka na emisję materiału.

  Popularna aktorka Katarzyna Bujakiewicz przewróciła swoje życie do góry nogami. Urodzona poznanianka, za sprawą męża przeniosła się do Lublina. Tam zaangażowała się w pomoc potrzebującym m.in. chorej na SMA Ninie Słupskiej. Co ją do tego skłoniło?

  Basia Pasek wybrała się na plan nowego serialu TVN pt. "Tajemnica zawodowa". I tak zajrzała do kampera stojącego w samym centrum Warszawy. To właśnie w nim Anna Dereszowska opowiedziała naszej dziennikarce o nowej roli i nadchodzących w jej życiu zmianach.

  Ten rok przyniósł nam mnóstwo nieoczekiwanych zwrotów akcji, na które musieliśmy się zgodzić niezależnie od nas. Zmęczeni pandemią, zdalną pracą, świętami bez rodziny czy ograniczeniami w wyjazdach marzymy o wielkich zmianach. Czy będziemy do nich tacy skorzy, gdy wszystko ucichnie? O strachu przed tym, co nowe i trudnościach, jakie sprawia podejmowanie życiowych decyzji, opowiedział Jakub Bączek, trener mentalny.

  Od pierwszej edycji "You Can Dance" minęło już 13 lat. Program prowadzony ówcześnie przez Kingę Rusin zyskał ogromną popularność, a liczba zgłoszeń przekroczyła najśmielsze oczekiwania. Jak wyglądają uczestnicy po latach? Wielu z nich jest nie do poznania.

  Wyższe kryterium dochodowe oraz zasada „złotówka za złotówkę” przy ustalaniu prawa do świadczeń. To najważniejsze zmiany w funduszu alimentacyjnym, które przyjęto w rozszerzonej tarczy antykryzysowej. O szczegółach nowych zapisów rozmawialiśmy z adwokat Karoliną Pawlikowską.