zmiany

  zmiany

  Ważne zmiany w dowodach osobistych. Zgodnie z nowelizację ustawy, w warstwie elektronicznej dowodów, wydawanych od 8 listopada, znajdą się odciski palców. Do warstwy graficznej powróci podpis posiadacza dokumentu. Nie ma już możliwości składania wniosków o dowód przez internet.

  Cyfrowe nadawanie telewizji naziemnej rozpoczęło się w 2013 roku i od tego czasu stosowany był standard DVB-T. W 2022 roku czeka nas zmiana na nowy standard - DVB-T2/HEVC. Co to oznacza dla odbiorców telewizyjnych i kiedy można spodziewać się zmiany?

  Ten rok przyniósł nam mnóstwo nieoczekiwanych zwrotów akcji, na które musieliśmy się zgodzić niezależnie od nas. Zmęczeni pandemią, zdalną pracą, świętami bez rodziny czy ograniczeniami w wyjazdach marzymy o wielkich zmianach. Czy będziemy do nich tacy skorzy, gdy wszystko ucichnie? O strachu przed tym, co nowe i trudnościach, jakie sprawia podejmowanie życiowych decyzji, opowiedział Jakub Bączek, trener mentalny.

  Czy czeka nas rewolucja w systemie zwolnień lekarskich? Na czym miałoby polegać rozwiązanie proponowane przez pracodawców, żeby pierwsze trzy dni zwolnienia lekarskiego były bezpłatne? Czy Polacy często symulują chorobę? Na pytania dotyczące ewentualnych zmian w L4 odpowiedział nam Paweł Blajer.

  Jeśli pomysł autorstwa posłów PiS wejdzie w życie, Warszawa znacznie się powiększy. Po proponowanych zmianach, nasza stolica będzie metropolią większą od Nowego Jorku! Jak na ten pomysł zapatrują się mieszkańcy gmin, które mają zostać przyłączone do Warszawy? Zapytał ich o to Filip Chajzer.

  W trakcie ciąży mózg kobiety zachowuje się zupełnie inaczej. Czy rzeczywiście w tym czasie "mózg kobiety się obkurcza" i "reszta mózgu, ta nieodpowiedzialna za opiekę nad dzieckiem i macierzyństwo praktycznie przestaje funkcjonować"? O zmianach jakie niesie ze sobą ciąża rozmawialiśmy z Zosią Ślotałą, Katarzyną Kępką i ginekolog Moniką Łukasiewicz.

  Dla naszych gości: Izabeli Kuny, Mateusza Gesslera i Marii Andrejczyk, rok 2016 był niewątpliwie przełomowy. Jak wspominają minione 12 miesięcy? Co ich najbardziej zaskoczyło? Czy spodziewali się zmian? Czego życzą sobie w nadchodzącym roku? Zobaczcie!

  Czym jest kwota wolna od podatku, kogo dotyczy i jak się zmieniła? Kto zyska, a kto straci na zmianach, które przegłosował Sejm? W studiu Dzień Dobry TVN na wszystkie pytania dotyczące kwoty wolnej od podatku odpowiedział Paweł Blajer.

  Nadchodzące zmiany w systemie podatkowym mają przynieść ulgę biedniejszym, przenosząc obciążenia podatkowe na osoby lepiej zarabiające. Filip Chajzer postanowił dowiedzieć się kto, naszym zdaniem, jest bogaty, a w studiu, o wyjaśnienie planowanych zmian poprosiliśmy Katarzynę Iwanoską.

  O synodzie biskupów, który odbył się w Watykanie pod przewodnictwem papieża Franciszka, rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z Piotrem Żyłką i Ewą K. Czaczkowską. Czy możemy spodziewać się poważnych zmian w podejściu kościoła do spraw rodziny i rozwodników? Katarzyna Olubińska spotkała się z jednym z 17 małżeństw zaproszonych na Synod, przez Papieża Franciszka, w roli świeckich audytorów!

  W ostatnim czasie szkolne zajęcia wychowania fizycznego przeszły niemałą rewolucję. Pisaliśmy o tym, jak zachęca się uczniów do aktywnego udziału w lekcjach WF-u, a to być może nie koniec zmian! Dyrektor Wrocławskich Torów Wyścigów Konnych Jerzy Sawka opowiedział naszej reporterce o swoim innowacyjnym pomyśle. Czy wprowadzenie jazdy konnej, jako jednej z dyscyplin na zajęciach WF, to ciekawy pomysł? Czy, dzięki temu, uczniowie chętniej podejmą aktywność fizyczną? We Wrocławiu ruszył własnie pilotażowy program takich lekcji. Uważacie, że ma szansę na powodzenie?

  "Zmądrzałam życiowo (...)Zaczynam nowy rozdział, zobaczymy co w nim będzie". Katarzyna Olubińska, spotkała się z Izabelą Marcinkiewicz. Jak przebiega jej rehabilitacja po wypadku, czego najbardziej w tej chwili potrzebuje i jakie ma plany na najbliższą przyszłość?

  Czy wszyscy oczekujący na dziecko rodzice mają szansę na becikowe? Czy będzie to jednorazowa pomoc? Czy takie same prawo do becikowego ma osoba bezrobotna, co osoba zatrudniona na etacie? Ile pieniędzy na każde niemowlę przeznaczy rząd? O tym w studiu Dzień Dobry TVN opowiedział Paweł Blajer.

  Czy dziecka wprowadza rewolucyjne zmiany w życiu rodziców? Jak pojawienie się małego Grzesia wpłynęło na związek Moniki Pyrek i Norberta Rokity? Czy Monika wróci do sportu?