Gwiazdy

Po 12 latach sporu został jeden zespół De Mono. "Na szczęście ten koncert się skończył"

Gwiazdy

Spór o nazwę "De Mono" wreszcie dobiegł końca. Sąd wydał prawomocny wyrok. O sprawie i swoich odczuciach z nią związanych opowiedzieli nam Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk - tworzący "pełnoprawny" zespół De Mono.

De Mono - spór o nazwę rozstrzygnięty

Sprawa toczyła się od 2008 r. Wówczas Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk wytoczyli pozew wobec Marka Kościkiewicza. Zarzucili mu, że po opuszczeniu zespołu razem z Wojciechem Wójcickim i Michałem Karpackim bezprawnie występował pod nazwą De Mono. Dwa lata temu Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, iż obie grupy mogą nadal koncertować i nagrywać pod tą nazwą. Jednak po apelacji Krzywego i Kubiaczyka zapadł prawomocny wyrok, który uniemożliwia Kościkiewiczowi jej używania. Od teraz to oni tworzą "pełnoprawne" De Mono. W rozmowie z nami opowiedzieli, jak konflikt wpłynął na ich działalność muzyczną:

Dla mnie to był trudny emocjonalnie czas. Przyznam szczerze, że jedna z najtrudniejszych sytuacji w mojej karierze zawodowej. Lata sądzenia się to stres, nerwy, nie chciałam tak postępować, ale jako De Mono musieliśmy zawalczyć o nasze prawa.

- wyznał Andrzej Krzywy.

Wraz z Kubiaczykiem podkreślają, że nie mają zamiaru kwestionować istotnej roli Kościkiewicza i jego wkładu w zespół De Mono. Uważają jednak, że nie ma on monopolu na jego nazwę.

De Mono powraca z "Resetem"

By uświetnić nowy początek, zespół zaprezentował u nas trzeci singiel z płyty o wymownej nazwie "Reset". Zdaniem wykonawców piosenka "oddaje to co się przez ostatnie lata działo w kuluarach zespołu".

Jakiekolwiek plany koncertowe zweryfikuje najbliższa przyszłość i rozwój pandemii.

Mamy zakontraktowane biletowane koncerty na ten rok, są to koncerty przełożone z zeszłego roku, które z powodu pandemii musieliśmy przełożyć. Liczymy, że jesienią zrobimy pełnowartościową trasę koncertowa, bo fani za nami tęsknią. My też pragniemy w końcu spotkać się z publicznością

Posłuchaj De Mono w piosence "W taką noc":

Zobacz też:

Sonia z "Hotel Paradise" wystąpiła na naszej scenie. "Oto raj"

Alan Akro Miczajka, czyli 11-letni mistrz breakingu. Naucz się podstawowych kroków razem z nim

Marcin Patrzałek zagrał "Kashmir" i zachwycił światowe gwiazdy rocka. "To wideo powstało spontanicznie"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Ola Lipecka

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości