Gwiazdy

David Beckham udostępnił swój Instagram lekarce z Charkowa. "Ryzykujemy życie, ale nie myślimy o tym"

Gwiazdy

Autor:
Patrycja
Sibilska
Co słychać w show-biznesie?
Co słychać w show-biznesie?Dzień Dobry TVN
wideo 2/13

Profil Davida Beckhama na Instagramie obserwuje ponad 71 milionów osób. W geście wsparcia dla Ukrainy dostęp do konta przekazał na jeden dzień Irynie - lekarce ratującej życie niemowląt pod obstrzałem rosyjskich bomb. Co pokazała dyrektor szpitala położniczego i z czym zmagają się lekarze w kraju zajętym wojną?

David Beckham i Unicef - pomoc Ukrainie

David Beckham podobnie, jak inne gwiazdy wspiera Ukrainę. W ramach akcji Unicef'u udostępnił swoje konto na Instagramie, aby umożliwić dotacie z prawdą o wojnie do ludzi na całym świecie. Przejęła je na jeden dzień dyrektor szpitala położniczego w bombardowanym Charkowie.

Dzisiaj przekazuję swój kanał społecznościowy Irynie, szefowej Regionalnego Centrum Perinatalnego w Charkowie, gdzie pomaga ciężarnym kobietom urodzić dzieci. Dzięki waszemu wsparciu dotarły do nich generatory tlenu, które umożliwiają noworodkom przeżycie w fatalnych warunkach

Dzień z życia lekarzy i pacjentów w szpitalu w Charkowie na profilu Davida Beckhama

Jak zapowiedział David, tak się stało. Przez jeden dzień Iryna relacjonowała, to z czym zmagają się lekarze i pacjenci szpitala położniczego w kraju walczącego z okrutnym i pozbawionym człowieczeństwa atakiem Putina.

- Faktycznie Pani doktor pokazała zarówno szpitale umieszczone w schronach, jak i pracę tych lekarzy, którzy w czasie bombardowań przyjmują również porody. Jest to o tyle ważne, że nam z perspektywy Polski wydaje się, że wszyscy o tej wojnie prawdę znają. Natomiast prawda jest taka, że wiele osób właśnie tej prawdy nie zna i gdy taka osoba, jak David Beckham mająca tak gigantyczne zasięgi, daje swoją platformę, komuś kto jest tam na miejscu i wykonuje kawał bardzo ważnej i trudnej pracy, to myślę, że jest to szlachetne i nawet jeżeli podśmiewamy się troszkę z tych mediów społecznościowych, to chyba nie można ich lepiej wykorzystać niż właśnie w taki sposób - powiedziała Sandra Hajduk-Popińska w Dzień Dobry TVN - Ten pomysł, to pomysł nie tylko Davida Beckhama, ale też Unicef'u - dodała dziennikarka.

Lekarka pokazała w relacji prawdziwe oblicze wojny, podczas której giną ludzie, ale i rodzą się dzieci. Gdzie lekarze i matki walczą w wojnie o ich życie, o życie maleńkich, zupełnie bezbronnych wobec niezrozumiałej agresji istot.

Prawdopodobnie ryzykujemy własne życie, ale nie myślimy o tym zupełnie. Kochamy naszą pracę

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości