Lekarze mówią o poważnych konsekwencjach nieszczepienia.
Dane z najnowszego raportu UNICEF-u.
Aktor opisał codzienność dzieci doświadczonych wojną.
Do wylicytowania są m.in pamiątkowe koszulki.
"15-letnia dziewczynka z noworodkiem szlochała i trzęsła się".
Profil Davida Beckhama na Instagramie obserwuje ponad 71 milionów osób. To właśnie ten zasięg i możliwość jaką daje, aby dotrzeć z prawdą do świata otrzymała od piłkarza, w geście wsparcia dla Ukrainy Iryna - lekarka ratująca życie niemowląt pod obstrzałem rosyjskich bomb. Co pokazała lekarka i z czym zmagają się lekarze w kraju zajętym wojną?
Eskalacja działań wojennych sprawia, że potrzeby humanitarne najmłodszych rosną w szybkim tempie. Organizacja wzywa wszystkie strony do powstrzymania się od niszczenia podstawowej infrastruktury, w tym wodociągów, placówek ochrony zdrowia i szkół.
Zdrowie psychiczne polskich dzieci i nastolatków ulega pogorszeniu. Do szpitali trafiają coraz młodsze osoby, które na swoim koncie mają próby samobójcze. Niestety dorośli nie do końca wiedzą, jak wpierać swoje pociechy. UNICEF przygotował dla nich kilka podpowiedzi.
Tylko w tym tygodniu dotarły do nas dwie szokujące informacje na temat przemocy zastosowanej wobec dzieci. Pierwsza dotyczyła 4-letniej dziewczynki, która straciła życie w wyniku pobicia, a druga - 3-miesięcznego dziecka, na którego ciele również znaleziono ślady przemocy fizycznej. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy psycholog sądową Teresę Gens, aby zapytać, kim są osoby, które posuwają się do tak okrutnych czynów. Dlaczego partner osoby, która dopuszcza się przemocy fizycznej nie reaguje, kiedy bite jest dziecko?
Fotografka Irina Popowa postanowiła udokumentować życie dziewczynki wychowywanej przez narkomanów i punków. Ta seria fotografii została doceniona przez UNICEF. Jak znalazła tę rodzinę? Jak udało jej się przekonać tych ludzi, żeby wpuścili ją do swojego życia? Jak w Rosji przyjęto jej prace? Jak ułożyło się życie małej i jej rodziców? Z Iriną rozmawiał Żenia Klimakin.
Sierra Leone to niewielki kraj w zachodniej Afryce. Poziom umieralności dzieci i kobiet w ciąży jest tu jednym z najwyższych na świecie.
UNICEF stworzył akcję"etyczne podróże". Jaki jest cel tej akcji? Dlaczego nie warto dawać pieniędzy żebrzącym dzieciom? O tym wszystkim, w studiu Dzień Dobry TVN, opowiedział dyrektor generalny UNICEF Polska - Marek Krupiński oraz Jakub Porada, dziennikarz i ambasador akcji „Etyczne Podróże”.
W Czadzie, jednym z najuboższych krajów świata, w którym co 7 minut umiera z głodu dziecko, dziewczynki marzą po cichu, bo najważniejsza jest rodzina. 14-letnie matki w Czadzie to norma. Kobiety nie są tak wyedukowane jak mężczyźni, są często bite i wykorzystywane seksualnie. Poziom analfabetyzmu wśród kobiet wynosi prawie 80 proc. Reporterka Dzień Dobry TVN Hanna Jewsiewicka pojechała do Czadu razem z UNICEF, by poznać tamtejsze kobiety i z bliska zobaczyć ich ciężkie, codzienne życie.
Być może niektórzy z Was, zamiast smażyć się w spiekocie nadmorskiego słońca i leżeć na skwierczącym piasku, woleliby wakacje spędzić w mieście. W Warszawie już teraz czeka na turystów wiele ciekawych atrakcji. Zobacz, czego nie możecie przegapić będąc w stolicy!