UNICEF

  UNICEF

  Tylko w tym tygodniu dotarły do nas dwie szokujące informacje na temat przemocy zastosowanej wobec dzieci. Pierwsza dotyczyła 4-letniej dziewczynki, która straciła życie w wyniku pobicia, a druga - 3-miesięcznego dziecka, na którego ciele również znaleziono ślady przemocy fizycznej. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy psycholog sądową Teresę Gens, aby zapytać, kim są osoby, które posuwają się do tak okrutnych czynów. Dlaczego partner osoby, która dopuszcza się przemocy fizycznej nie reaguje, kiedy bite jest dziecko?

  Fotografka Irina Popowa postanowiła udokumentować życie dziewczynki wychowywanej przez narkomanów i punków. Ta seria fotografii została doceniona przez UNICEF. Jak znalazła tę rodzinę? Jak udało jej się przekonać tych ludzi, żeby wpuścili ją do swojego życia? Jak w Rosji przyjęto jej prace? Jak ułożyło się życie małej i jej rodziców? Z Iriną rozmawiał Żenia Klimakin.

  UNICEF stworzył akcję"etyczne podróże". Jaki jest cel tej akcji? Dlaczego nie warto dawać pieniędzy żebrzącym dzieciom? O tym wszystkim, w studiu Dzień Dobry TVN, opowiedział dyrektor generalny UNICEF Polska - Marek Krupiński oraz Jakub Porada, dziennikarz i ambasador akcji „Etyczne Podróże”.

  W Czadzie, jednym z najuboższych krajów świata, w którym co 7 minut umiera z głodu dziecko, dziewczynki marzą po cichu, bo najważniejsza jest rodzina. 14-letnie matki w Czadzie to norma. Kobiety nie są tak wyedukowane jak mężczyźni, są często bite i wykorzystywane seksualnie. Poziom analfabetyzmu wśród kobiet wynosi prawie 80 proc. Reporterka Dzień Dobry TVN Hanna Jewsiewicka pojechała do Czadu razem z UNICEF, by poznać tamtejsze kobiety i z bliska zobaczyć ich ciężkie, codzienne życie.

  Być może niektórzy z Was, zamiast smażyć się w spiekocie nadmorskiego słońca i leżeć na skwierczącym piasku, woleliby wakacje spędzić w mieście. W Warszawie już teraz czeka na turystów wiele ciekawych atrakcji. Zobacz, czego nie możecie przegapić będąc w stolicy!