Razem z Ukrainą

WOŚP pomaga uchodźcom. Ukraińcy znajdą schronienie w ogromnym hangarze

Razem z Ukrainą

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Marcin Sawicki
WOŚP pomaga uchodźcom z Ukrainy

Wielki hangar humanitarny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powstał na warszawskiej Pradze Południe. Może pomieścić nawet 700 osób. Zazwyczaj taki obiekt stawiany jest w dwa tygodnie, tym razem został złożony w sześć dni. Jaką pomoc niesie WOŚP uchodźcom z Ukrainy? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Jurek Owsiak.

Hangar humanitarny WOŚP dla Ukraińców

W Warszawie, niedaleko Dworca Wschodniego, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy postawiła hangar humanitarny dla gości z Ukrainy. Ma on powierzchnię 3 tysięcy metrów kwadratowych.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

- To jest rzecz, która jest u nas na co dzień, jeżeli chodzi o festiwal, najpiękniejszy festiwal świata. Wtedy to się nazywa ASP. Tutaj jest mnóstwo dobrej energii, bo to jest ta sama konstrukcja - powiedział Jurek Owsiak. - Żeby go postawić w takich warunkach naszych festiwalowych, potrzeba dwóch tygodni, on został postawiony w 6 dni - dodał szef WOŚP.

Cała powierzchnia tego hangaru jest ogrzewana.

WOŚP pomaga ukraińskim uchodźcom

Na wejściu do hangaru jest punkt recepcyjny, który będą obsługiwać pracownicy miasta. Ukraińcy dostaną informację, gdzie będą mogli położyć się spać oraz w jaki sposób w ogóle korzystać z tego miejsca.

- Recepcja, poczekalnia, jadalnia, sypialnia, strefa sanitarna, punkt medyczny, zamknięta strefa zewnętrzna, zaplecze techniczne - wymieniał Jurek Owsiak wszystkie przestrzenie dostępne dla uchodźców.

Nawet 500 do 700 osób będzie mogło położyć się i odpocząć w jednym czasie.

- Ustaliliśmy, że to jest taki punkt 24 godzinny. W ciągu 24 godzin miasto zobowiązało się, dzięki swoim ludziom, organizować te relokacje - dodał Jurek Owsiak.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Marcin Sawicki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości