Koncert "Razem z Ukrainą" komentowany na całym świecie. Zebrano niemal 8 milionów złotych

Aktualizacja:
Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
materiał prasowy TVN
Co nowego w show-biznesie?
Co nowego w show-biznesie? Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

Koncert "Razem z Ukrainą", w którym udział wzięli polscy oraz ukraińscy artyści, transmitowano w 50 krajach. Największe wzruszenie wywołał występ małej uchodźczyni, Amelii Anisowicz. Ten fragment miał na całym świecie 160 mln wyświetleń. - Udało się nam zebrać łącznie blisko 8 milionów złotych - przekazała Kasia Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA. Pieniądze zostały przekazane Polskiej Akcji Humanitarnej.

Koncert "Razem z Ukrainą" - podsumowanie

W niedzielny wieczór 20 marca odbył się koncert "Razem z Ukrainą" zorganizowany przez TVN Grupa Discovery. W łódzkiej Atlas Arenie zgromadziło się 12 tysięcy osób, a przed telewizorami - miliony widzów. Na scenie wystąpili ukraińscy wokaliści, aktorzy i dziennikarze oraz ich polscy koledzy z branży, m.in. Maja Komorowska, Andrzej Seweryn, Kayah, Natalia Kukulska, Kuba Badach, Natalia Przybysz, Igo czy Krzysztof Zalewski. Artyści zjednoczyli się, by za pomocą wzruszających słów i nut wyrazić solidarność oraz wesprzeć walczące z rosyjską agresją ofiary wojny - zarówno mentalnie, jak i finansowo.

Koncert transmitowano w 50 krajach, a co najważniejsze, zagościł również na ekranach telewizorów w ukraińskich domach. Widowisko rozpoczęła Amelia Anisowicz - siedmiolatka z Ukrainy, która jeszcze kilka dni temu śpiewała w schronie w Kijowie znaną z bajki "Kraina lodu" piosenkę "Mam tę moc". Nagranie, które wówczas umieściła w sieci, obiegło cały świat. W Łodzi dziewczynka wykonała a capella hymn Ukrainy. Podczas występu małej uchodźczyni trudno było powstrzymać łzy.

- Otwarcie naszego koncertu przez ukraińską dziewczynkę, znaną z wiralowego wideo, komentowane jest na całym świecie - podkreśla Kasia Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA.

Koncert "Razem z Ukrainą". Ile pieniędzy udało się zebrać?

- Udało się nam zebrać łącznie blisko 8 milionów złotych, które bezpośrednio przekazaliśmy Polskiej Akcji Humanitarnej. Kwotę tę uzbieraliśmy dzięki sprzedaży biletów na koncert, wpłatom i smsom widzów z Polski i zagranicy, a także spotom reklamowym – z samego tylko charytatywnego bloku reklamowego przed koncertem zgromadziliśmy blisko 850 000 złotych. Jako Discovery przekazaliśmy na pomoc Ukrainie ponad 2 miliony złotych. Jest to realna pomoc dla ludzi, którzy tego teraz potrzebują - wskazuje szefowa Discovery Networks Europe.

Jak zaznacza Kasia Kieli, zorganizowanie koncertu w tak krótkim czasie było ogromnym wyzwaniem.

- Jeszcze nieco ponad tydzień temu wydawało się to trudne do zrealizowania. Dzięki wysiłkowi wielu osób sprawiliśmy, że stało się to możliwe - ocenia. Dyrektor zarządzająca Discovery EMEA dziękuje wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania pięknego widowiska - organizatorom, artystom, widzom oraz darczyńcom.

"Razem z Ukrainą" - sukces koncertu

Fragmenty koncertu pokazały media na całym świecie.

- "The Washington Post", "The New York Times", Al Jazeera, CBS News, Deutsche Welle, CNN, ale też magazyn "People" czy "Daily Mail" - wyliczał Mateusz Hałdki w Dzień Dobry TVN. - Fragment, kiedy widzimy młodą Ukrainkę śpiewającą hymn, miał jak dotąd na całym świecie 160 mln wyświetleń. Naprawdę z tym koncertem udało się dotrzeć do rzeszy ludzi na świecie - powiedział dziennikarz.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: materiał prasowy TVN

Źródło zdjęcia głównego: materiał prasowy TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości