Razem z Ukrainą

TVN Grupa Discovery ofiarowało 500 tys. dolarów ofiarom wojny w Ukrainie. "Razem możemy zmienić rzeczywistość"

Razem z Ukrainą

Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
TVN24
Koncert "Razem z Ukrainą"

Podczas charytatywnego koncertu "Razem z Ukrainą" na scenie pojawiła się prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA Kasia Kieli. Przekazała, że wydarzenie może oglądać nawet 150 milionów ludzi na całym świecie oraz dodała, że TVN Grupa Discovery chce mieć realny wkład we wsparcie ofiar wojny. Następnie poinformowała o olbrzymiej darowiźnie na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej.

Koncert "Razem z Ukrainą"

Koncert "Razem z Ukrainą" zgromadził 10-tysięczną publiczność w łódzkiej Atlas Arenie oraz miliony widzów na całym świecie, m.in. w Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, USA, Portugalii, Francji, Włoszech, Estonii, Litwie, Łotwie i Kazachstanie. Wszystkie środki zgromadzone w ramach wydarzenia zostaną przekazane Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH) na pomoc Ukrainie.

- Koncert ten nadajemy w bardzo wielu krajach. W sumie może nas nawet oglądać nawet 150 milionów ludzi. Ale jest jeden kraj najważniejszy, gdzie ten koncert można oglądać - powiedziała Kasia Kieli. - Można go oglądać w Ukrainie na Discovery Channel, ale także na innych kanałach, ponieważ udostępniamy ten koncert kanałom ukraińskim - wyjaśniła.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Wieczór rozpoczął występ kilkuletniej Amelii, której śpiew w kijowskim schronie oczarował świat. Dziewczynka wykonała hymn Ukrainy. Na scenie pojawili się również m.in. Tina Karol, Jerry Heil, Daria Zawiałow, Maciej Musiałowski, Natalia Przybysz, Anita Lipnicka, Krzysztof Zalewski, Daria Psekho, Stanisław Soyka, Kuba Badach, Vito Bambino, Kayah, Dana, Marcin Wyrostek. Koncert zakończyła Natalia Kukulska w duecie z Tomaszem Ziętkiem, do których dołączyli pozostali artyści.

Pomoc ofiarom wojny

W trakcie koncertu trwała zbiórka pieniędzy. Łącznie zebrano ponad 1,6 mln złotych. Swój udział wyraźnie zaznaczyło Discovery, ofiarowując niebagatelną sumę na rzecz ofiar wojny.

- Jeżeli chodzi o Discovery, my też chcemy przyjść z konkretną pomocą, z konkretnym wparciem i dlatego dodatkowo przekazujemy na Polską Akcję Humanitarną pół miliona dolarów na pomoc Ukrainie - powiedziała cytowana przez TVN24 Kasia Kieli. - Obserwujemy nieuzasadnioną napaść na naszych sąsiadów, na naszych przyjaciół, na Ukrainę. Wierzymy, że jutro będzie lepsze niż dzisiaj i że razem jesteśmy w stanie to zmienić, poprawić - podsumowała.

Nadal można okazać wsparcie ofiarom wojny, przekazując darowiznę za pośrednictwem strony SiePomaga.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Adam Barabasz

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Cezary Piwowarczyk / TVN /x-news

Pozostałe wiadomości