Wielka Orkiestra Świątecznej Pomoc

  Ukraińcy znajdą schronienie w ogromnym hangarze.

  Podczas 30. finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała pod hasłem "Przejrzyj na oczy". Według deklaracji zebrano ponad 136 milionów złotych. Swoją cegiełkę do szlachetnej akcji dołożył młody wolontariusz, Paweł Mrozek, który zgromadził przeszło 150 tys. złotych. - Koniec finału nie oznacza końca pomagania i działania - przekonuje w rozmowie z dziendobry.tvn.pl.

  Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspierają gwiazdy i celebryci. Wielu z nich wystawia na aukcje np. ważne dla siebie przedmioty. Wszystko po to, aby jak najwięcej pieniędzy trafiło na konto WOŚP. Jak Orkiestrę wspierają Szymon Majewski, Joanna Kołaczkowska, Justyna Szyc-Nagłowska oraz Borys Szyc? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

  Jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 30 stycznia 2022 roku. Tym razem WOŚP gra pod hasłem: "Przejrzyj na oczy. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci". TVN Grupa Discovery po raz szósty została głównym partnerem i gospodarzem telewizyjnym WOŚP. Gdzie oglądać?

  Już w niedzielę, 30 stycznia, odbędzie się jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Czego możemy się spodziewać? Które aukcje budzą największe emocje? Dowiecie się tego z naszej rozmowy z Jurkiem Owsiakiem.

  To jeden z najbardziej znanych wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo że sam zmaga się z licznymi chorobami, Łukasz Berezak od lat angażuje się w zbiórkę pieniędzy dla potrzebujących. Niestety, w ostatnim czasie stan 17-latka pogorszył się. Internauci wyciągnęli pomocną dłoń i zebrali potrzebną sumę na jego leczenie. Zbiórka wciąż trwa.

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wspiera Polską służbę zdrowia od blisko 30 lat. Od siedmiu pieniądze zebrane podczas finału przeznaczane są na zakup sprzętu, który pomaga ratować noworodki. Jak dzięki fundacji i działaniom Jurka Owsiaka zmieniły się polskie oddziały neonatologiczne?

  Trwa 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W akcję Jurka Owsiaka angażuje się cały świat. Swojego wsparcia udzielają także instytucje finansowe, które dbają o bezpieczeństwo pieniędzy i powielają wpłacone środki. Jak pomaga mBank?

  Tuż przed wyjazdem na święta Magda Gessler musiała wywiązać się z ważnego zobowiązania. Podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prowadząca "Kuchenne rewolucje" j jej syn Tadeusz Müller wystawili na aukcję przygotowaną przez siebie kolację. Została ona wylicytowana za niemałą kwotę. Małżeństwo z Poznania zapłaciło za nią aż 50 tys. złotych. Zobacz, jakie dania znalazły się na stole.

  Podczas środowej konferencji Jerzy Owsiak przedstawił cel przyszłorocznej zbiórki WOŚP. Podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 10 stycznia 2021, pieniądze będą zbierane na wsparcie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Wydarzenie nazywać się będzie "Finałem z głową".

  Jak co roku Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy chętnie wspierały gwiazdy. Co na licytację przeznaczyła Monika Olejnik? Dlaczego Piotr Kraśko i jego żona Karolina zdecydowali się na dwie oddzielne aukcje? I od kiedy rodzina Rozenek-Majdan bierze udział w kwestach? Centrum dowodzenia odwiedziła reporterka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Przed nami, kolejny, 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dlatego do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Jurka Owsiaka. - Będziemy się bawili nie tylko w Warszawie, ale w całej Polsce, Europie i na całym świecie. (...) Robimy coś wspólnie. Nie dzielimy. Możecie wziąć w tym udział - mówił w studiu Jurek Owsiak. W tym roku WOŚP zagra "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". Za kilka dni WOŚP zacznie grać w Pekinie, później w Szanghaju, Sydney, Tokio i innych miejscach na świecie. Czy to oznacza, że Chińczycy będą zbierać pieniądze dla polskich noworodków? Jakie przedmioty będą licytowane na aukcji w Chinach? I ile pieniędzy już udało się zebrać przed 26. finałem WOŚP? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN Jerzy Owsiak.

  O dzisiejszej pogodzie Tomasz Zubilewicz opowiada z Placu Defilad w Warszawie, a dokładnie spod sceny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak wyglądają ostatnie przygotowania wśród wolontariuszy? I czy pogoda będzie dziś sprzyjać akcji Orkiestry "Światełko do nieba"?

  Dziś 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z Jurkiem Owsiakiem w sztabie głównym w Warszawie spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Ostatnio w kierunku Orkiestry padło wiele przykrych słów. Jak ustosunkowuje się do nich Jurek Owsiak? Jak wspomina te 24 lata akcji? Czy spodziewał się, że sztaby będą zbierać pieniądze nie tylko w Polsce, ale również w wielu miastach na świecie? Czy wiedzieliście, że pieniądze na WOŚP zbiera Londyn, Nowy Jork czy Waszyngton?

  10 stycznia odbędzie się 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gośćmy Dzień Dobry TVN byli: Jurek Owsiak, który opowiedział, co jest celem tegorocznej zbiórki oraz Martyna Lodczyk, wolontariuszka, której wiele lat temu WOŚP uratowała życie. W jaki sposób?

  Stało się to, co przewidziała w niedzielę Kinga Rusin. Jurek Owsiak stracił głos. Na dziś WOŚP zebrała ponad 36 mln zł. Orkiestra po raz 23. grała dla dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych i po raz 3 dla geriatrii. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Jurek Owsiak. Czy w tym roku padł kolejny rekord? Czy wszystkie przekazy medialne finału WOŚP były pozytywne?

  Zbliża się 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O tym, ile pieniędzy udało się zdobyć do tej pory, na co tym razem zostaną przeznaczone zebrane fundusze, oraz o tym kto, gdzie i w jaki sposób będzie wspierał WOŚP rozmawialiśmy z Jerzym Owsiakiem, Mają Sablewską i Rafałem Królikowskim. Oj, będzie się działo!