Jak rozpoznać wolontariusza Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2024? "16 tysięcy policjantów dba o bezpieczeństwo"

Puszka 32. finału WOŚP
Jak rozpoznać wolontariusza Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy? Jak wyglądają puszka i identyfikator?
Źródło: Łukasz Widziszowski/materiały prasowe WOŚP
Trwa 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach polskich miast kwestują dziesiątki tysięcy wolontariuszy. Jak rozpoznać, czy ktoś rzeczywiście zbiera pieniądze na WOŚP? Jakie atrybuty ma prawdziwy wolontariusz? Dowiesz się ze strony Dzień Dobry TVN.

32. finał WOŚP odbywa się 28 stycznia 2024 roku. W wielu miastach w Polsce mają miejsce różnorodne wydarzenia związane z tą akcją. W wielu miejscach pojawili się wolontariusze, którzy zbierają pieniądze na tegoroczny cel orkiestry, czyli sprzęt dla oddziałów pulmonologicznych. W jaki sposób rozpoznać prawdziwego wolontariusza? Jak wygląda puszka i identyfikator WOŚP 2024?

WOŚP 2024 - jak rozpoznać wolontariusza/wolontariuszkę?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w tym roku w 1680 sztabach, z czego 101 zarejestrowanych zostało za granicą. Z Orkiestrą współpracują więc dziesiątki tysięcy wolontariuszy i wolontariuszek. Jak rozpoznać, kto jest prawdziwym wolontariuszem WOŚP?

Osoba, która zbiera pieniądze dla Orkiestry powinna mieć przy sobie:

  • puszka (jej wzór każdego roku jest inny),
  • naklejki czerwone serduszka,,
  • identyfikator,
  • drugi wolontariusz (dla bezpieczeństwa nie należy chodzić samemu).

Najważniejszym atrybutem wolontariusza WOŚP jest identyfikator. To dzięki niemu możesz mieć pewność, że napotkana osoba, której chcesz wrzucić do puszki wybraną kwotę, rzeczywiście jest wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Taki identyfikator powinien zawierać następujące dane: imię, nazwisko i zdjęcie wolontariusza, numer wolontariusza (taki sam, jak na puszce), dane sztabu, w którym działa wolontariusz, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora. Znaleźć powinna się na nim również pieczątka Fundacji WOŚP oraz kod QR.

Jak wygląda puszka WOŚP 2024?

Bardzo ważnym atrybutem wolontariuszy WOŚP są puszki. Również po ich wyglądzie można rozpoznać, czy ktoś na pewno jest prawdziwym wolontariuszem. Puszki tekturowe, które mają przy sobie osoby zbierające pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, co roku zmieniają wygląd. Zazwyczaj pokryte są motywami graficznymi specjalnie wybranymi na dany rok. Każda puszka powinna mieć też hologram i numer sztabowy. Warto też pamiętać, że puszka WOŚP musi być zamknięta. Przedstawiony na niej numer wolontariusza powinien zgadzać się z numerem umieszczonym na jego identyfikatorze.

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - cel zbiórki

W ciągu 31 lat działalności, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała  blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tysiąca urządzeń.

Celem tegorocznej zbiórki jest zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. 32 finał WOŚP gra pod hasłem "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!"

Mottem tegorocznej edycji WOŚP jest natomiast: "Tu wszystko gra OK!".

Policja wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

O porządek i bezpieczeństw w trakcie 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dba policja.

- 16 tysięcy policjantów dba o państwa bezpieczeństwo. Są niewielkie incydenty, ale panujemy nad tym. Dodatkowo jesteśmy w każdym sztabie, pokazujemy na czym polega praca policjantów. Jest tam również nasz sprzęt, zapraszamy młodych adeptów - powiedział Komendant Główny Policji Marek Boroń.

Więcej na temat wyglądu identyfikatorów i puszek WOŚP dowiesz się na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się: