Ona została wolontariuszką, jej mąż walczy za kraj. "Każda chwila, gdy go słyszę, to najlepsza chwila w życiu"
Tetyana Hrubenyuk to jedna z wielu osób, które w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę zdecydowały się pozostać w Kijowie i nieść pomoc potrzebującym. Kobieta z godną podziwu gorliwością organizuje transporty, dzięki którym ukraińscy żołnierze mają dyspozycji apteczki i niezbędny do przetrwania sprzęt.
Ma 4 lata i jest wolontariuszką. "Wpadłam na pomysł, że będę też pomagać"
Monika Bugajska i jej mąż Łukasz Bugajski jakiś czas temu postanowili zaangażować się w pomoc uchodźcom z Ukrainy, którzy bardzo licznie przyjeżdżają na Dworzec Centralny w Warszawie. W ślady rodziców bardzo szybko poszła ich 4-letnia córeczka, Nikola. Dziewczynka rozdaje m.in. cukierki i pluszaki. Dzieci, które chcą wesprzeć gości z Ukrainy, jest jednak zdecydowanie więcej.
Z planu filmowego na wojnę. Ukraińskie artystki zostały wolontariuszkami
W Dzień Dobry TVN reżyserka Marysia Nikituk oraz aktorka Anastasiia Pustovit opowiedziały o tym, dlaczego zostały wolontariuszkami na wojnie i jak radzą sobie z nową rzeczywistością.
14-letni wolontariusz zebrał ponad 150 tys. złotych dla WOŚP. "Ludzie chętnie otworzyli swoje serca"
Podczas 30. finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała pod hasłem "Przejrzyj na oczy". Według deklaracji zebrano ponad 136 milionów złotych. Swoją cegiełkę do szlachetnej akcji dołożył młody wolontariusz, Paweł Mrozek, który zgromadził przeszło 150 tys. złotych. - Koniec finału nie oznacza końca pomagania i działania - przekonuje w rozmowie z dziendobry.tvn.pl.
5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. Z najnowszych badań przeprowadzonych przez CBOS wynika, że Polacy coraz chętniej się angażują w pomaganie innym ludziom. Jak to robimy?
Fundacja Make a Change wspiera młodzież i organizuje wyjazdy do Afryki. Kto może skorzystać z ich pomocy?
Dzieci, które pochodzą z rozbitych domów lub wychowują się w rodzinach zastępczych bądź w domach dziecka często pozbawione są poczucia sprawczości. Brakuje im wiary we własne siły i w to, że można żyć inaczej. Pomocą i aktywizacją takiej młodzieży zajmuje się Fundacja Make a Change. Jak działa wspomniana organizacja?
Przemierza warszawskie ulice na motoambulansie. "Radość, że komuś uratowałem życie, wdzięczność tych ludzi, są dla mnie największą nagrodą"
Marcin "Borkoś" Borkowski na co dzień pracuje jako zawodowy ratownik w warszawskim pogotowiu, a po godzinach przesiada się na motoambulans, by nieść dalej pomoc. Jeżdżąc na trójkołowym skuterze, potrafi na miejsce zdarzenia dojechać w 4 minuty.
Filip Chajzer apeluje o pomoc Powstańcom Warszawskim. "Akcja dla tych, którzy mają trochę czasu i bardzo dużo serca"
Filip Chajzer od kilku lat aktywnie wspiera Powstańców Warszawskich. Dziennikarz znany z wielkiego serca i empatii po raz kolejny organizuje akcję dla tych, którzy walczyli o dobro naszego kraju. - Jesteśmy ostatnią generacją, która ma szansę na kontakt ze świadkami naszej wojennej historii - napisał w sieci prowadzący Dzień Dobry TVN.
Od Pomorza, przez Mazowsze, aż po samiuśkie Tatry - od wczoraj cała Polska zalana jest czerwonymi serduszkami. Co dokładnie działo się podczas 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Przetestował także małych wolontariuszy pod kątem samoobrony. Co z tego wyszło?
Zdjęcie, na którym uwieczniono ciało małego uchodźcy wyrzucone na brzeg zmieniło życie Salama Aldeena. Kiedy je zobaczył, postanowił zostawić swoje życie w Danii i wyjechać, aby pomagać uciekinierom. Zobaczcie, na czym polega jego praca. Dowiedzieliśmy się również, że Salam - wraz z innymi wolontariuszami - został aresztowany przez grecką policję. Dlaczego? Co mu grozi?
Warszawska Sadyba postanowiła zorganizować akcję, która urozmaici życie seniorów. Polega ona na tym, że raz na tydzień wolontariusze odwiedzają starsze osoby. W tym czasie jedzą z nimi obiad i rozmawiają. Jedną z wolontariuszek jest Agata Zacharska, która spotyka się z Panią Zofią Toruń. Zobaczcie, jak razem spędzają dzień i co dają im te spotkania.
Antoni i Franciszek Brzezińscy są wcześniakami. Tuż po urodzeniu chłopcy trafili do inkubatorów, które szpital otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Teraz są już w domu razem z rodzicami - Anną Żebrowską i Pawłem Brzezińskim. W podziękowaniu za możliwość skorzystania ze sprzętu ofiarowanego przez WOŚP Anna i Paweł postanowili, że cała ich rodzina zaangażuje się w zbieranie pieniędzy dla Orkiestry. W ten sposób bliźniaki zostały najmłodszymi wolontariuszami świata. Zobaczcie, jak ludzie reagowali na malutkich wolontariuszy i ile udało im się zebrać pieniędzy.
W drugim odcinku programu Efekt Domina zobaczymy, jak działa Fundacja Gajusz, która od kilkunastu lat pomaga dzieciom nieuleczalnie chorym, a od 2005 roku prowadzi Hospicjum Domowe dla Dzieci Ziemi Łódzkiej. W Dzień Dobry TVN gościliśmy wolontariusza Fundacji Gajusz Dariusza Sokołowskiego. Dlaczego postanowił zostać wolontariuszem? W jaki sposób zajmuje się swoimi podopiecznymi? Czy zachęcałby innych ludzi do wolontariatu? Jak zostać wolontariuszem? Drugi odcinek nowego, drugiego sezonu programu Efektu Domina zaraz po Dzień Dobry TVN.