Jerzy Owsiak

  Jerzy Owsiak

  Rozpoczynający się w czwartek 29 lipca Pol’and’Rock Festival to jedna z największych i najważniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce. W tym roku, w związku z pandemią koronawirusa, będzie się odbywał w reżimie sanitarnym. Najważniejsze dla organizatorów jest bezpieczeństwo jego uczestników. - Większość z nich musi być w pełni zaszczepiona, bo taki jest warunek uzyskania zgody na imprezę masową – tłumaczy Jerzy Owsiak, pomysłodawca i szef Pol’and’Rock Festival.

  "I ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską, oraz, że cię nie opuszczę aż do śmierci"- słowa przysięgi małżeńskiej wypowiadane w dniu ślubu mają ogromną wartość. Niestety w wielu przypadkach tracą swoją moc - relacje się psują, małżeństwa rozpadają. Są jednak takie pary, które wypowiedzianą deklarację traktują bardzo poważnie i trwają w związkach małżeńskich wiele lat.

  Jurek Owsiak jeszcze do niedawna był jedną z niewielu znanych osób w Polsce, które nie miały konta na Instagramie. Szef WOŚP zaskoczył swoich wielbicieli, kiedy pojawił się na popularnym portalu społecznościowym. W ten sposób prezes fundacji promuje 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak znaleźć konto Jurka Owsiaka w serwisie Instagram?

  Jurek Owsiak nie pozostał bierny na to, co działo się na warszawskich ulicach podczas ostatniego Strajku Kobiet. Zachowanie policji wyjątkowo go zbulwersowało. - 4 barczystych, ogromnych, okutych w niesamowitą ilość sprzętu, 4 mocarzy wypisywało mandat dwóm nastoletnim dziewczynom. W Polsce, w 2020 r. – czytamy we wpisie szefa WOŚP na Facebooku.

  Podczas środowej konferencji Jerzy Owsiak przedstawił cel przyszłorocznej zbiórki WOŚP. Podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 10 stycznia 2021, pieniądze będą zbierane na wsparcie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Wydarzenie nazywać się będzie "Finałem z głową".

  Przed nami Pol’and’Rock. Rozpiska godzinowa festiwalu już jest gotowa. Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczna edycja muzycznego święta odbędzie się online. Zobacz, o której obejrzysz koncerty ulubionych wykonawców.

  "Każdego dnia rodzi się 1300-1400 dzieci w Polsce i każdego dnia rodzi się wcześniak". Z okazji "Światowego Dnia Wcześniaka" o wspieraniu rozwoju neonatologii w Polsce przez WOŚP rozmawialiśmy z Jurkiem Owsiakiem. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy poświęciła neonatologii osiem Finałów – 2, 7, 9, 10, 13, 20, 21, 26 z zebranych pieniędzy ufundowała już 7 755 urządzeń za prawie 195 mln złotych!

  Trzynastego stycznia 2019 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już 27 raz. Za zebrane pieniądze zostanie zakupiony sprzęt medyczny dla specjalistycznych szpitali pediatrycznych. Jaki dokładnie? Ile placówek go otrzyma? Czy lista zespołów, które zagrają podczas 27. finału jest już zamknięta? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN: Jerzego Owsiaka.

  W niedzielę, 9 września na murawie stadionu przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie po raz kolejny spotkają się drużyny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i TVN. - Myślę, że siłą naszej reprezentacji jest gra zespołowa - mówi kapitan drużyny TVN Grzegorz Kajdanowicz. Jak ocenia szanse drużyny TVN? Do czego zachęca Jerzy Owsiak, kapitan drużyny WOŚP? Na co zostaną przeznaczone pieniądze z Wielkiego Meczu? Co wstępuje w Tomasza Sianeckiego, gdy słyszy podczas meczu trybuny? Bądźcie razem z nami, bo jak mówi kapitan drużyny WOŚP, będzie się działo!

  W niedzielę, 9 września o godz. 17:00 na murawie stadionu przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie po raz kolejny spotkają się drużyny TVN i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ich czele staną: Grzegorz Kajdanowicz i Jerzy Owsiak. Imprezę poprowadzą Agnieszka Woźniak-Starak i Filip Chajzer. Na naszej kanapie w Dzień Dobry Wakacje zasiedli: kapitan drużyny WOŚP Jerzy Owsiak, trener tej drużyny Dariusz Dudek oraz przedstawiciele drużyny TVN: Tomasz Sianecki i Michał Mikołajczak. Jak zawodnicy przygotowują się do Wielkiego Meczu? Jaką taktykę ma kapitan drużyny WOŚP? Co dzieje się po meczu?

  W Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś Jurka Owsiaka i najlepszych młodych ratowników, spośród 2,5 miliona dzieci, które wzięły udział w kursach pierwszej pomocy organizowanych przez WOŚP!

  Zdaniem Łukasza Radwana najsłynniejszym obrazem na świecie jest portret - portret Mona Lisy. Nie wiadomo, co Gioconda myślała na temat swoje wizerunku przedstawionego na obrazie przez Leonarda da Vinci, wiadomo jednak, co sądzą artyści sportretowani przez Iwonę Golor. Malarkę odwiedził Łukasz Radwan. Zobaczcie, kogo sportretowała...

  Postęp technologiczny dotyczy wszystkich aspektów naszego życia, a co za tym idzie nie omija także Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak Jurek Owsiak wspomina pierwszy finał WOŚP i jak przez 26 lat zmieniła się technologia: "Dostąpiliśmy takiego kroku jak na Księżycu. To jest coś nieprawdopodobnego jak daleko jesteśmy, jak to się różni od pierwszego finału gdzie był jeden telefon, jeden faks (...) po pieniądzach chodziliśmy ponieważ one były wysypywane z plecaków".

  WOŚP zwiększy środki, które przeznacza na pomoc osobom niepełnosprawnym o 100%. O sytuacji i proteście rodzin osób niepełnosprawnych w Sejmie rozmawialiśmy dziś z Jerzym Owsiakiem: "Uczyniliście Państwo bardzo dużo. Staliście się bohaterami dla wielu, wielu polskich rodzin, które mają te same problemy. Trudno jest zwyciężyć kiedy jest się w takim getcie, które stworzyło państwo polskie. Jesteście dzielnymi ludźmi, kłaniamy się w pas (...) Nigdy Wam tego nie zapomnimy".

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Lidię Niedźwiedzką-Owsiak. Pani Lidia od 25 lat wraz z mężem Jurkiem Owsiakiem prowadzi fundację WOŚP. Jak wygląda podział zawodowych obowiązków? Czy na samym początku WOŚP-u Pani Lidia spodziewała się, że akcja osiągnie takie rozmiary? Jak obecnie wygląda ich codzienność? Czy przy takiej pracy mają czas na życie prywatne?

  Tytuł Kobiety Roku 2017 otrzymała Lidia Niedźwiedzka-Owsiak. Była zaskoczona nominacją, a potem nagrodą? Skąd czerpie siłę do napędzania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Z "Dzidzią" rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. A co o laureatce powiedział jej mąż Jurek Owsiak, dziennikarki: Monika Olejnik i Katarzyna Kolenda-Zaleska, aktorka Edyta Olszówka oraz bizneswoman Karolina Ferenstein-Kraśko?

  Jerzy Owsiak napisał list do pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy stając w obronie oddziału geriatrycznego w Szpitalu Wolskim w Warszawie: "Nie widzę innej możliwości wskazania adresata, bo słowa kierowane do męża po prostu utkną i przepadną. Może więc Pani pochyli się nad tym i weźmie je sobie do serca. Tak! Do serca, bo o serce tu chodzi". Dziś w Dzień Dobry TVN powiedział nam dlaczego uznał, że musi zająć stanowisko w tej kwestii i jakie zmiany czekają nas w opiece zdrowotnej od 1 kwietnia. Zobaczcie!

  Podczas 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano rekordową kwotę ponad 126 mln zł. W ubiegłym roku było to ponad 105 mln zł. W Dzień Dobry TVN Jurek Owsiak przypomniał, na jakie cele zostaną przekazane pieniądze. Odniósł się także do proponowanych zmian w ustawie o zbiórkach publicznych, które dadzą możliwość ministrowi spraw wewnętrznych zablokowanie danej zbiórki. Dowiedzieliśmy się również, dlaczego Przystanek Woodstock musiał zmienić nazwę na PolandRock Festival.

  Za nami 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zbierane były na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Póki co, zadeklarowana kwota wynosi ponad 81 mln złotych, ale to jeszcze nie koniec. Liczenie zebranych pieniędzy trwa. Kiedy poznamy ostateczną kwotę? Ile osób obejrzało światełko do nieba? Czy było bezpiecznie? O organizacji tegorocznego finału i swoich wrażeniach z niedzieli mówił w Dzień Dobry TVN Jerzy Owsiak. Dlaczego - według naszego gościa - ludzie tak chętnie dołączają do akcji WOŚP?

  Jurek Owsiak: "Polacy, rodacy gdziekolwiek jesteście, tu w Polsce, w Europie, na całym świecie (...) Jesteśmy razem! Tworzymy rzeczy niezwykłe, nieprawdopodobnie piękne"! Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dziś przez cały dzień! A my, przez cały dzień, będziemy na bieżąco relacjonować wielki 26. finał WOŚP! Bądźcie z nami i grajcie z orkiestrą!