Jerzy Owsiak

  Jerzy Owsiak

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 30. i jak zwykle zebrano rekordową kwotę na wsparcie diagnostyki i okulistyki dziecięcej. Jednak nie chodzi wyłącznie o rekordy, Finał WOŚP to moment kiedy wszyscy się jednoczymy w dobrej sprawie. Przeżyjmy to jeszcze raz.

  Już po raz 30. odbywa się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który tym razem zbiera pieniądze na diagnostykę i leczenie wzroku u dzieci. Przez cały dzień trwają koncerty, licytacje i różne wydarzenia. Jak można pomóc?

  Operator komórkowy Play po raz kolejny wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem pod hasłem: "Pomagamy w okamgnieniu". Zobacz, jak łatwo możesz wesprzeć Fundację Jerzego Owsiaka.

  Trwa 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już po raz piąty mBank dołączył do akcji. Jak zasilić konto Fundacji Jerzego Owsiaka? O tym opowiedział Cezary Kocik, wiceprezes zarządu ds. bankowości detalicznej.

  30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oficjalnie ruszył w niedzielę 30 stycznia o 8:30. W akcji bierze udział około 120 tys. wolontariuszy w 1700 sztabach. W 2022 roku celem jest zapewnienie najwyższych standardów w okulistyce dziecięcej. Ile pieniędzy zebrano do tej pory?

  Jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 30 stycznia 2022 roku. Tym razem WOŚP gra pod hasłem: "Przejrzyj na oczy. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci". TVN Grupa Discovery po raz szósty została głównym partnerem i gospodarzem telewizyjnym WOŚP. Gdzie oglądać?

  "Nie będzie to typowa sportowa jazda".

  Jerzy Owsiak za pośrednictwem Facebooka poinformował o śmierci przyjaciela i opisał przykry incydent, który przytrafił się dzień przed pogrzebem. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy chciała zamówić wiązankę, ale kwiaciarnia nie przyjęła zamówienia. - Zamurowało nas! - czytamy.

  Jurek Owsiak ogłosił cel na 30. finał WOŚP. Kolejna edycja odbędzie się pod hasłem: "Przejrzyj na oczy". Ogłoszona również została data jubileuszowego koncertu. Sprawdź, jaki w tym roku będzie cel i kiedy odbędzie się finał.

  Jurek Owsiak i ludzie pracujący w Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie próżnują p przygotowania do finału trwają całym rokiem. Choć trwa jeszcze kalendarzowe lato, już poznajemy pierwsze szczegóły wydarzenia.

  Pod koniec lipca fani muzyki bawili się w rytm największych hitów. Tegoroczna, 27. już edycja Pol'and'Rock Festival odbyła się zarówno na Lotnisku Makowice-Płoty, jak i on-line w social mediach. Co było największym zaskoczeniem i jakie emocje towarzyszyły uczestnikom? O tym opowiedział nam Jurek Owsiak, szef WOŚP i organizator 27. Pol'and'Rock Festival.

  Rozpoczynający się w czwartek 29 lipca Pol’and’Rock Festival to jedna z największych i najważniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce. W tym roku, w związku z pandemią koronawirusa, będzie się odbywał w reżimie sanitarnym. Najważniejsze dla organizatorów jest bezpieczeństwo jego uczestników. - Większość z nich musi być w pełni zaszczepiona, bo taki jest warunek uzyskania zgody na imprezę masową – tłumaczy Jerzy Owsiak, pomysłodawca i szef Pol’and’Rock Festival.

  Paweł Adamowicz stracił życie podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po tej tragedii, do ostatniej puszki prezydenta Gdańska ludzie wrzucili ponad 16 mln zł. Jurek Owsiak napisał, na co zostały przekazane te środki.

  "I ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską, oraz, że cię nie opuszczę aż do śmierci"- słowa przysięgi małżeńskiej wypowiadane w dniu ślubu mają ogromną wartość. Niestety w wielu przypadkach tracą swoją moc - relacje się psują, małżeństwa rozpadają. Są jednak takie pary, które wypowiedzianą deklarację traktują bardzo poważnie i trwają w związkach małżeńskich wiele lat.

  Podczas 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać ponad 210 milionów złotych! To absolutny rekord. Pieniądze zostaną przeznaczone na odziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy.

  Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można wspierać na wiele sposobów. Mastercard podpowiada, jak zrobić to bez wychodzenia z domu. Z pomocą przychodzą eSkarbonka, Twitter oraz aplikacja mobilna.

  Jurek Owsiak jeszcze do niedawna był jedną z niewielu znanych osób w Polsce, które nie miały konta na Instagramie. Szef WOŚP zaskoczył swoich wielbicieli, kiedy pojawił się na popularnym portalu społecznościowym. W ten sposób prezes fundacji promuje 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak znaleźć konto Jurka Owsiaka w serwisie Instagram?

  Już tylko 9 dni zostało do 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem ogromną częścią całego wydarzenia jest działanie online i rozmaite aukcje. Co niesamowitego możemy znaleźć na owych licytacjach? Opowiedzieli w Dzień Dobry TVN Majka Jeżowska, Szymon Chwalisz oraz Jurek Owsiak.

  O Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w naszym kraju słyszał każdy. Od lat wspiera polską ochronę zdrowia, a w dobie pandemii odegrała niebagatelną rolę. - W sumie na pomoc przeznaczyliśmy 70 mln złotych - zadeklarował Jerzy Owsiak. W Dzień Dobry TVN opowiedział, jak fundacja przygotowuje się do finału w 2021 r.

  Jurek Owsiak nie pozostał bierny na to, co działo się na warszawskich ulicach podczas ostatniego Strajku Kobiet. Zachowanie policji wyjątkowo go zbulwersowało. - 4 barczystych, ogromnych, okutych w niesamowitą ilość sprzętu, 4 mocarzy wypisywało mandat dwóm nastoletnim dziewczynom. W Polsce, w 2020 r. – czytamy we wpisie szefa WOŚP na Facebooku.

  Jurek Owsiak za pośrednictwem Facebooka poinformował, że on i jego żona poddali się testom na koronawirusa. "Wynik jest pozytywny" - napisał twórca WOŚP. Zaapelował do obiorców: "Nie bagatelizujcie nawet najmniejszych objawów".

  Podczas środowej konferencji Jerzy Owsiak przedstawił cel przyszłorocznej zbiórki WOŚP. Podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 10 stycznia 2021, pieniądze będą zbierane na wsparcie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Wydarzenie nazywać się będzie "Finałem z głową".

  Przed nami Pol’and’Rock. Rozpiska godzinowa festiwalu już jest gotowa. Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczna edycja muzycznego święta odbędzie się online. Zobacz, o której obejrzysz koncerty ulubionych wykonawców.

  48,8 mln zł - tyle jest wart sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej, które w związku z koronawirusem przekazała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Trafiły one do szpitali, DPS-ów i hospicjów w całej Polsce. Fundacja pod wodzą Jurka Owsiaka podsumowała prowadzone od połowy marca działania związane z pandemią COVID-19.

  "Każdego dnia rodzi się 1300-1400 dzieci w Polsce i każdego dnia rodzi się wcześniak". Z okazji "Światowego Dnia Wcześniaka" o wspieraniu rozwoju neonatologii w Polsce przez WOŚP rozmawialiśmy z Jurkiem Owsiakiem. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy poświęciła neonatologii osiem Finałów – 2, 7, 9, 10, 13, 20, 21, 26 z zebranych pieniędzy ufundowała już 7 755 urządzeń za prawie 195 mln złotych!

  Trzynastego stycznia 2019 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już 27 raz. Za zebrane pieniądze zostanie zakupiony sprzęt medyczny dla specjalistycznych szpitali pediatrycznych. Jaki dokładnie? Ile placówek go otrzyma? Czy lista zespołów, które zagrają podczas 27. finału jest już zamknięta? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN: Jerzego Owsiaka.

  W niedzielę, 9 września na murawie stadionu przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie po raz kolejny spotkają się drużyny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i TVN. - Myślę, że siłą naszej reprezentacji jest gra zespołowa - mówi kapitan drużyny TVN Grzegorz Kajdanowicz. Jak ocenia szanse drużyny TVN? Do czego zachęca Jerzy Owsiak, kapitan drużyny WOŚP? Na co zostaną przeznaczone pieniądze z Wielkiego Meczu? Co wstępuje w Tomasza Sianeckiego, gdy słyszy podczas meczu trybuny? Bądźcie razem z nami, bo jak mówi kapitan drużyny WOŚP, będzie się działo!

  W niedzielę, 9 września o godz. 17:00 na murawie stadionu przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie po raz kolejny spotkają się drużyny TVN i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ich czele staną: Grzegorz Kajdanowicz i Jerzy Owsiak. Imprezę poprowadzą Agnieszka Woźniak-Starak i Filip Chajzer. Na naszej kanapie w Dzień Dobry Wakacje zasiedli: kapitan drużyny WOŚP Jerzy Owsiak, trener tej drużyny Dariusz Dudek oraz przedstawiciele drużyny TVN: Tomasz Sianecki i Michał Mikołajczak. Jak zawodnicy przygotowują się do Wielkiego Meczu? Jaką taktykę ma kapitan drużyny WOŚP? Co dzieje się po meczu?

  W Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś Jurka Owsiaka i najlepszych młodych ratowników, spośród 2,5 miliona dzieci, które wzięły udział w kursach pierwszej pomocy organizowanych przez WOŚP!

  Zdaniem Łukasza Radwana najsłynniejszym obrazem na świecie jest portret - portret Mona Lisy. Nie wiadomo, co Gioconda myślała na temat swoje wizerunku przedstawionego na obrazie przez Leonarda da Vinci, wiadomo jednak, co sądzą artyści sportretowani przez Iwonę Golor. Malarkę odwiedził Łukasz Radwan. Zobaczcie, kogo sportretowała...