Gwiazdy

Basia Pasek cierpiała na depresję. "Miałam fantastyczne życie, ale nie byłam szczęśliwa". Teraz chce pomagać innym

Gwiazdy

Basia Pasek, dziennikarka znana wszystkim miłośnikom show-biznesu, napisała książkę "Odzyskaj błysk w oku", w której zdradza sekrety szczęśliwego życia. Jak zapowiadziała, na jej stronach czytelnicy znajdą mnóstwo sposobów i technik, aby ich życie stało się piękniejsze.

Szczęście według Basi Pasek

Basia Pasek, która od lat zdradza tajniki świata gwiazd i zawsze jest na bieżąco z tym, co dzieje się na czerwonych dywanach, zadebiutowała w roli pisarki. Na sklepowe półki właśnie trafiła jej książka, której powstanie było zainspirowane jej osobistymi przeżyciami z początków kariery.

- Miałam fantastyczne życie, patrząc różnymi parametrami społecznymi, ale nie byłam szczęśliwa - zdradziła dziennikarka. - Jako dziewczyna z małego miasta, z rodziny, która nie mogła mi zapewnić tak pięknego życia, jakim ja wtedy żyłam, naprawdę przyjechałam do Warszawy z flamastrem i szukałam jakiegoś pokoju, żeby było mnie na niego stać. Wszystko, co miałam, to były moje spełnione marzenia. To był czas, w którym nie odpowiadałam sobie na pewne pytania, aż zakończyło się to depresją - wyjawiła.

Jak sama zaznacza, te trudne chwile sprawiły, że postanowiła wspierać osoby znajdujące się w podobnej sytuacji. - Później zyskałam wielką pasję, żeby pomóc też innym - powiedziała. - Weszłam też na zupełnie inną ścieżkę zawodową, prowadzę innych, aby odzyskali błysk w oku, organizuję warsztaty i właśnie o tym jest - między innymi - ta książka - wyjaśniła.

Książka Basi Pasek

Autorka zaznacza, że jej historia jest jedynie pretekstem do opowiedzenia o tym, jakie pytania należy sobie zadać i co zrobić, aby wyprostować swoje życiowe ścieżki. Oczywiście, w swojej publikacji Basia nie bazowała wyłącznie na swoim doświadczeniu, ale również na wiedzy, którą zdobywała kształcąc się w zakresie coachingu.

- Bardzo wiele osób mówi mi: jestem pasażerem na gapę we własnym życiu - zdradziła Basia Pasek. - Najgorsze jest to, że te życia są kompletne: są tam rodziny, pieniądze, to wszystko tak ładnie wygląda. Te wszystkie osoby - tak jak i ja - szły do tego punktu. Powiedziano nam, że jak będziemy mieć rodzinę, pracę, wakacje i święta dwa razy do roku, to będziemy szczęśliwy. I co jeśli masz wszystko o czym marzyłeś, a dalej nie jesteś szczęśliwy? - dodaje.

Basia Pasek podkreśliła również, że wydanie książki było jej wielkim marzeniem i zaznaczyła, że w życiu nie chodzi o pojmowanie szczęścia jako chwilowej emocji, tylko trwałego stanu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz też:

Michał Kempa zastąpi Szymona Hołownię w "Mam talent". Jak sprawdzi się w nowej roli? "To jest dla mnie wielka radość"

Koszmar matek bliźniąt z wadami letalnymi. "Życie drugiego z bliźniąt skazane jest na śmierć"

Niepełnosprawne dzieci wykluczone z jubileuszu szkoły? "Jak dziecko nic nie rozumie, nie słyszy, to wiadomo, że nie ma sensu, żeby takie dzieciątko było"

Autor: Adam Barabasz

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości