Gwiazdy

Michał Kempa zastąpi Szymona Hołownię w "Mam talent". Jak sprawdzi się w nowej roli? "To jest dla mnie wielka radość"

Gwiazdy

Michał Kempa zastąpi Szymona Hołownię w "Mam talent". Jak sprawdzi się w nowej roli? "To jest dla mnie wielka radość"

"Mam talent" wraca na antenę TVN po dłuższej przerwie. W programie zaszły zmiany: w jury z Agnieszką Chylińską i Małgorzatą Foremniak zasiądzie Janek Kliment, natomiast Szymona Hołownię u boku Marcina Prokopa zastąpi Michał Kempa. Teraz komik o swoim nowym wyzwaniu opowiedział w Dzień Dobry TVN.

Michał Kempa nowym prowadzącym "Mam talent"

Marcin Prokop zdecydował się zastąpić miejsce Szymona Hołowni w "Mam talent" Michałem Kempą. Na pierwszym spotkaniu szybko złapali wspólny język. Dziennikarz powiedział: "Ja wreszcie przejdę na zasłużoną emeryturę, czyli po trzynastu latach, kiedy to głównie ja gadałem, teraz widzę, że role się odwrócą".

W Dzień Dobry TVN komik wyznał, że bardzo cieszy się z tego nowego zawodowego wyzwania. Dodał: "To jest wielka radość dla mnie, dla rodziny, dla lokalnej społeczności".

Są komentarze w Internecie, że Marcin Prokop mógłby sam prowadzić ten program. Nie przesadzajmy, tzn. to jest chłop ponad 2 metry wzrostu, on się nie schyli za bardzo w tym momencie, widziałem, że z biodrem są kłopoty... Naprawdę jest ktoś potrzebny od takiej roboty. Mogę się podjąć. (...) 1,5 roku, około 450 dni, siedziałem i czekałem na to, żeby się z ludźmi zacząć spotykać - stwierdził żartobliwie Michał Kempa w naszym programie.

W duecie Marcin Prokop i Michał Kempa bez wątpienia będą rozbawiać miliony widzów. Zdają sobie sprawę, że "Mam talent" dzięki temu zyska całkiem nową odsłonę.

Myślę, że suma szaleństwa, która się rozpęta na antenie już niedługo, będzie albo trudna do zniesienia, (...) albo okaże się, że jurorzy lub uczestnicy są zupełnie niepotrzebni, albo to jakoś kliknie i wytną nas po prostu na montażu i zostawią tylko zapowiedzi - mówił Marcin Prokop w Dzień Dobry TVN.

Michał Kempa - stand-up

Michał Kempa ukończył studia prawnicze, jednak nigdy nie pracował w wyuczonym zawodzie. Postawił na działalność artystyczną. Jest absolwentem The iO Theater w Chicago oraz nowojorskiej Manhattan Comedy School. Jego kariera zaczęła się rozwijać w 2010 r., kiedy został zwycięzcą programu "Stand-up. Zabij mnie śmiechem". Ale to nie jedyne wyróżnienie komika zdobyte podczas polskich festiwali i konkursów. W 2011 r. zajął 2. miejsce w Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry, a rok później triumfował m.in. w Przeglądzie Kabaretów Amatorskich (PAKA).

Obecnie Michał Kempa jest jednym z czołowych artystów polskiej sceny kabaretowej. Na stronie standuppolska.pl można o nim przeczytać:

Uważa się za mądrzejszego i lepiej wykształconego od pozostałych komików ze Stand-up Polska. Może nie jest bardzo śmieszny, ale jest sympatyczny.

Ludzie nieustannie z zażenowaniem określają go jako gorszą wersję Andy Kaufmana, Andrzeja Poniedzielskiego, czy inne gorsze wersje innych wersji. A on ciągle biega. I dalej bolą go piszczele. Nie śmieszność, subtelność i dużo Boba Dylana. Żal, żal, więcej żalu!

P.S. Jest mistrzem, absolutnym mistrzem w długich nudnawych anegdotach i ma przerost lewego kolana.

Michał Kempa - "Szkło kontaktowe"

Michał Kempa nie ogranicza się tylko do występów na scenie. Jest również dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Od kilku lat widzowie TVN24 mogą go zobaczyć w programie "Szkło kontaktowe", gdzie występuje w roli komentatora, a czasami - prowadzącego.

Warto też dodać, że komik pojawił się na głośnym "Roaście Michała Szpaka". Obok niego wystąpili m.in.: gospodarz programu - Kuba Wojewódzki, Beata Tadla, Bartosz Zalewski, Hubert Urbański i Karol Kopiec.

- Jesteś względnie przystojny, ale, przyznam szczerze, dziwnie wyglądasz. Czego mogę ci życzyć? To już masz, pewne rzeczy przyjdą - wyczucie smaku, styl, to wszystko przyjdzie - zwrócił się wtedy do Michała Szpaka.

Michał Kempa - życie prywatne

Michał Kempa urodził się 13 lipca 1988 r. w Bielsku-Białej, ale obecnie mieszka w Warszawie. Jego mamą nie jest - jak wielu przypuszcza - jedna z eurodeputowanych, Beata Kempa.

Co komik lubi robić w wolnych chwilach? - Jeżdżę na rowerze, jem i śpię. Czasem się spotkam z jakimiś ludźmi, ale to nie za często, bo wtedy należy ograniczać spanie, jedzenie i jazdę na rowerze - powiedział serwisowi dziendobry.tvn.pl.

Michał Kempa aktywny jest w mediach społecznościowych. Ma swój profil na Instagramie i Facebooku.

Zobacz wideo: Rowerowy poradnik Kempy

Zobacz także:

Źródło: Wikipedia/stunduppolska.pl |
Co sądzisz o tym artykule?
52
3
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
2
03.06.2021
Michał8gm6
Lubię Kempę, zacznę oglądać chyba ten Mam Talent
03.06.2021
Grazyna
Dziekuje telewizji TVN za wspanialy wybor nowego prowadzacadzego. Pan Michal jest genialny. Nie moge doczekac sie programu Mam Talent. Oczywiscie Pan Marcin jest tez wspanialy. Serdecznie pozdrawiam TVN i widzow TVN.