Gorące tematy

Książę Andrzej nie stanie przed sądem. "Sprawa po raz kolejny zostanie zamieciona pod dywan"

Gorące tematy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Sandra Hajduk - Popińska
Co nowego w show-biznesie?
Co nowego w show-biznesie?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Virginia Giuffre oskarżyła księcia Andrzeja o molestowanie seksualne. Sprawę miał rozstrzygnąć sąd, jednak jak podają media, do procesu nie dojdzie. Obie strony miały dość do porozumienia i podpisały ugodę.

Książę Andrzej podpisał ugodę

Virginia Giuffre w sierpniu minionego roku oskarżyła księcia Andrzeja o to, że gdy miała 17 lat mężczyzna napastował ją seksualnie. Sprawę miał rozstrzygnąć sąd, jednak tak się nie stanie. - Proces się rozpoczął, ale jak już wiemy, proces się zakończył. Ponieważ doszło do ugody [...]. Media donoszą, że książę Andrzej miał się zgodzić na zapłacenie Virginii Giuffre 12 milionów funtów. To jest gigantyczna kwota, którą prawdopodobnie nie dysponuje, ale jeżeli nie książę, to wiadomo, jego mama, Królowa Elżbieta. Podobno to ona jest gotowa zapłacić tak wysoką sumę - mówiła w Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk-Popińska.

Warto dodać, że pewnie nigdy nie poznamy dokładnej kwoty. - To są spekulacje, że dokładnie 12 milionów funtów. Zadawałam sobie takie pytanie, czy to mu się zwyczajnie opłaca? [...] Otóż tak, to oznacza, że sprawa po raz kolejny zostanie zamieciona pod dywan. Virginia nadal może w świetle tej umowy mówić, co się działo na tych imprezach, [...], ale nie może już pociągnąć do odpowiedzialności Księcia Andrzeja - dodała.

Książę Andrzej oskarżony o napastowanie seksualne

Książę Andrzej miał brać udział w imprezach organizowanych przez Jeffreya Epsteina. Finansista i multimilioner miał sprowadzać do swoich posiadłości dziesiątki nieletnich dziewczyn, którym płacił po kilkaset dolarów za seks, a także werbować dziewczynki i oferować je innym milionerom również wykorzystującym je seksualnie.

Jedną z pokrzywdzonych była Virgina Giuffre. Kobieta w 2009 roku zawarła ugodę z Jeffreyem Epsteinem. Na jej mocy otrzyma 500 tysięcy dolarów.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Sandra Hajduk - Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości