Sport i fitness

Mistrzyni Polski w sprincie żeglarskim. "Nie ma miejsca na błędy"

Sport i fitness

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Sylwia Witas
Mistrzyni Polski w sprincie żeglarskim
Mistrzyni Polski w sprincie żeglarskim Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Danusia Grudzień to dwukrotna złota medalistka mistrzostw Polski w sprincie żeglarskim. Pasja do tego sportu zaczęła się od jej mamy, która pomimo ograniczonej sprawności ruchowej jest czterokrotną mistrzynią Europy i dwukrtoną wicemistrzynią świata w żeglarstwie osób z niepełnosprawnościami. Historia Danusi - wyjątkowej sportsmenki - w Dzień Dobry TVN.

Danusia Grudzień - mistrzyni w żeglarstwie

Danusia mając 5 lat obserwowała, jak jej mama szkoli na wodzie osoby z niepełnosprawnościami. Już rok później zaczęła sama pływać na łódce typu Optymist (łódka regatowa przeznaczona dla dzieci i młodzieży do 15 lat). Im była starsza, tym szybsze robiła postępy. Aż wreszcie sięgnęło po złote medale.

- Dwukrotnie wygrałam mistrzostwa Polski w sprincie. Te mistrzostwa różnią się od innych, bo najczęściej w zawodach bierze udział cała flota. Startuje około 120 łódek, a tutaj są eliminacje. Najlepsza dziesiątka w swojej kategorii ściga się o tytuł mistrza Polski w sprincie. To tylko 10 łódek, gdzie jest 10 najlepszych zawodników. Trzeba bardzo szybko się ogarniać. Cały czas pełne skupienie. Nie ma miejsca na błędy, bo inni mogą to wykorzystać. Nie ma też miejsca na odrabianie, bo trasa jest naprawdę bardzo krótka - tłumaczyła Danusia.

Żeglarstwo - życiowa pasja Danusi Grudzień

Trener Danusi jest dumny ze swojej podopiecznej, ponieważ nastolatka uparcie dąży do celu.

- Jest dosyć chudą, lekką zawodniczką, więc to wymaga od niej więcej pracy. Mimo tego, że czasami brakuje jej kilogramów czy siły, to na pewno nadrabia swoją ambicją, walką do samego końca i przede wszystkim tym, że jest bardzo mocno utalentowana, jeśli chodzi o żeglarstwo. Jak to w sporcie, trzeba mieć to coś. Jestem pewny, że Danusia to ma - podkreślił Aleksander Arian, trener żeglarstwa.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Sylwia Witas

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości