żeglarstwo

  "Nie ma miejsca na błędy".

  Przed kamerami Dzień Dobry TVN opowiedzieli, co jest dla nich największym wyrzeczeniem.

  Efekty swojej pracy zaprezentowały w Dzień Dobry TVN

  Agnieszka Michalska postanowiła zerwać z dotychczasowym stylem życia i opuściła stolicę. Swoją przystań - dosłownie i w przenośni - znalazła w Mrągowie, gdzie zaprosiła kamerę Dzień Dobry TVN. Jak dziś wygląda jej codzienność i czym się zajmuje?

  Był jednym z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego żeglarstwa.

  W Krakowie ruszył właśnie 41. międzynarodowy festiwal piosenki żeglarskiej Shanties. To najważniejsza impreza tego typu w Polsce i jedna z większych na świecie. Czego można się na niej spodziewać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział główny organizator wydarzenia, Marek Szurawski.

  Marta Ostrowska jest miłośniczką podróży, która swoją pasją zaraża osoby z niepełnosprawnościami. Zabiera podopiecznych na skoki ze spadochronem lub nurkowanie. W cyklu "Siła jest kobietą" opowiada o obalaniu stereotypów i o tym, że ograniczenia nie istnieją. - Skoro mogę polecieć szybowcem, to czym jest brak schodów? - pyta.

  "Utknąłem przed Kanałem Panamskim".

  26 stycznia 1988 roku Dar Młodzieży przypływa do Sidney, aby wraz z milionami mieszkańców i turystów świętować Dzień Niepodległości Australii. Kapitan żeglugi wielkiej, Leszek Wiktorowicz, wraz załogą skupili na sobie największą uwagę.

  Roman Paszke to jeden z najwybitniejszych polskich kapitanów żeglugi wielkiej. Jest żeglarzem regatowym, nawigatorem i budowniczym statków. Dwukrotnie próbował pobić rekord świata w opłynięciu Ziemi bez zawijania do portów. Przepłynął ponad dziewięćdziesiąt tysięcy mil w rejsach oceanicznych, w tym samotnie przez Atlantyk. Na antenie Dzień Dobry TVN opowiedział o swoich dalekomorskich podróżach.

  Wyspa Sobieszewska to wyjątkowe miejsce, w którym każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Dzień po otwarciu nowoczesnej mariny, Dorota Gardias wybrała się do Gdańska, by dowiedzieć się, jakie atrakcje czekają na gości. Okolice pokazali jej Mateusz Kusznierewicz – żeglarz, Sebastian Barandziak – Dekpol Deweloper ora Dariusz Radtke, dyrektor marketingu Dekpol.

  "Zawisza Czarny" to flagowy żaglowiec Związku Harcerstwa Polskiego, który jest pływającą historią. Do tej pory jego żagle nienadające się już do użytku, były magazynowane. Natomiast w dobie recyklingu zrodził się pomysł, by stworzyć z nich trwałe i wygodne torby oraz worki.

  W środowe przedpołudnie Diana Kautz prezentowała prognozę pogody z wyjątkowego miejsca. Prosto z Jeziora Kierskiego nie tylko mówiła o silnych poduchach wiatru, ale i pod okiem instruktora uczyła się żeglować. Zobaczcie, jak sobie poradziła.

  Anna Wypych-Namiotko i Magdalena Jabłonowska spełniły swoje marzenia i zostały żeglarkami. Na morzu czują się wolne. Jednak droga do celu nie zawsze była łatwa. Co sprawiło, że to właśnie z morzem postanowiły związać swoje życie zawodowe?

  Filip Chajzer na kilka miesięcy pożegnał się z telewizją stacjonarną, by relacjonować naszym widzom swoją podróż dookoła świata. Prowadzący "Dzień Dobry TVN" w samotny rejs wyruszył 1 kwietnia. Jak zapowiedział, z szerokich wód nie wróci prędzej niż za pół roku.

  Nikomu nieznany 27-letni Szkot, Nathan Evans marzył o wokalnej karierze. Od lat wrzucał swoje nagrania do mediów społecznościowych, ale jeden szantowy utwór nieoczekiwanie podbił cały świat. Z dnia na dzień Nathan stał się prawdziwym fenomenem. Gabi Drzewieckiej opowiedział o swoich muzycznych początkach.

  Mateusz Kusznierewicz wraz z Brazylijczykiem Bruno Pradą wygrali wszystkie wyścigi w najstarszych i najbardziej prestiżowych regatach na świecie Bacardi Cup. To pierwszy taki przypadek od 1927 r., czyli od pierwszej edycji tej imprezy. O swoim sukcesie sportowiec opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Podróż dookoła świata łodzią zbudowaną w stodole - to plan Arkadiusza Pawełka na 2021 rok. Podróżnik dotychczas przepłynął samotnie Atlantyk pontonem, ale nigdy nie żeglował. Jak mówi, uczy sie tego z książek. Jak przygotowuje się do wyprawy i co na to jego żona?

  Dzień Dobry TVN obchodzi swoje 15. urodziny i z tej okazji wyruszyliśmy w Polskę, aby lepiej poznać naszych widzów. Tym razem Dzieńdobrobusem Piotr Wojtasik oraz Diana Kautz wybrali się do Kołobrzegu. Czym może nas zaskoczyć to miasto?

  Michał Malinowski swoją łódź budował przez 14 miesięcy. Wiedział, że nie tworzy jedynie środka transportu, ale także dom, w którym będzie żył. Aktor serialu "Na Wspólnej" spełnił tym samym swoje wielkie marzenie o tym, by mieć lokum, które się przemieszcza.

  Patent żeglarski jest państwowym dokumentem wydawanym osobom, które zdadzą specjalny egzamin sprawdzający wiedzę z zakresu żeglarstwa, bezpieczeństwa na wodzie czy meteorologii. Jak zdobyć patent żeglarski?

  Szymon Kuczyński opłynął świat w miniaturowej łódce, nie zawijając do portów. W Dzień Dobry TVN żeglarz opowiedział o swojej przygodzie. Ile dni spędził na wodzie? Czy w czasie rejsu zdarzały się niebezpieczne sytuacje? Jak się kontaktował z najbliższymi? Jak radził sobie z jedzeniem i piciem?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Urszulę Dębską i Michała Malinowskiego. Aktorów z zawodu i żeglarzy z pasji. Skąd w nich zamiłowanie do żeglarstwa? Jak długo żeglują? Czy mają na swoim koncie jakieś osiągnięcia? I jaki jest ich sposób na chorobę morską?

  O dzisiejszej pogodzie Dorota Gardias opowiada z Giżycka, przez wielu zwanej również polską stolicą żeglarstwa. Na Jeziorze Niegocin młodzi żeglarze już trenują przed rozpoczęciem sezonu, który oficjalnie startuje 1 maja. Czy Dorota da się namówić na żeglarski trening?

  Laura Dekker miała nieco ponad 14 lat, kiedy wyruszyła w samotny rejs dookoła świata. Zanim to się stało, musiała udowodnić przed sądem, że da sobie radę. Jak wpadła na ten szalony pomysł? Co na to jej rodzice? I czy były momenty, w których się bała? W Dzień Dobry TVN opowiedziała o swojej podróży, pisaniu książki i planach na przyszłość.

  Zdjęcia do drugiej serii popularnego serialu "Druga szansa" kręcono między innymi na jeziorze. Czy odtwórcy głównych ról potrafią żeglować? Czy lubią pracować w takich warunkach? Z Bartłomiejem Topą i Małgorzatą Kożuchowską rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  O dzisiejszej pogodzie Bartek Jędrzejak opowiada z Gdyni. Nasz prezenter spotkał się tam z największą żeglarską drużyną kobiet w Polsce. Jak wyglądają przygotowania do regat? I czy Bartek finalnie zaciągnął się na pokład ich żaglówki? Oby tylko wrócił z rejsu na jutrzejszy program ;)

  Marysia Dydycz swoją przygodę z żeglarstwem zaczęła w wieku 8 lat. Odważna nastolatka bierze udział w trudnych rejsach, między innymi udało jej się dopłynąć do Przylądka Horn. Co daje jej żeglarstwo? Jakie ma plany? Co o pasji córki sądzą jej rodzice? Gościem Dzień Dobry Wakacje była mama Marysi. Czy Agnieszka Dydycz boi się o córkę?

  Dziś prezenter Dzień Dobry TVN o pogodzie opowiada z pięknego Sopotu. Tam porozmawiał z najmłodszymi żeglarzami z polskiej kadry. Jak wyglądają przygotowania Dominika i Grzegorza do Igrzysk Olimpijskich w Rio? Kto zaszczepił w nich pasję do żeglarstwa?

  Mateusz Kusznierewicz - złoty i brązowy medalista olimpijski, trzykrotny Mistrz Świata, czterokrotny Mistrz Europy... Jak to się stało, że chłopak urodzony w Warszawie, pokochał wodę i stał się jednym z najlepszych żeglarzy na świecie? Co musiał poświęcić w drodze na szczyt? O tym opowiedzieli nam: Mateusz Kusznierewicz, jego rodzice, wychowawca ze szkoły i przyjaciele.