żeglarstwo

  żeglarstwo

  Roman Paszke to jeden z najwybitniejszych polskich kapitanów żeglugi wielkiej. Jest żeglarzem regatowym, nawigatorem i budowniczym statków. Dwukrotnie próbował pobić rekord świata w opłynięciu Ziemi bez zawijania do portów. Przepłynął ponad dziewięćdziesiąt tysięcy mil w rejsach oceanicznych, w tym samotnie przez Atlantyk. Na antenie Dzień Dobry TVN opowiedział o swoich dalekomorskich podróżach.

  Wyspa Sobieszewska to wyjątkowe miejsce, w którym każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Dzień po otwarciu nowoczesnej mariny, Dorota Gardias wybrała się do Gdańska, by dowiedzieć się, jakie atrakcje czekają na gości. Okolice pokazali jej Mateusz Kusznierewicz – żeglarz, Sebastian Barandziak – Dekpol Deweloper ora Dariusz Radtke, dyrektor marketingu Dekpol.

  Patent żeglarski jest państwowym dokumentem wydawanym osobom, które zdadzą specjalny egzamin sprawdzający wiedzę z zakresu żeglarstwa, bezpieczeństwa na wodzie czy meteorologii. Jak zdobyć patent żeglarski?

  Szymon Kuczyński opłynął świat w miniaturowej łódce, nie zawijając do portów. W Dzień Dobry TVN żeglarz opowiedział o swojej przygodzie. Ile dni spędził na wodzie? Czy w czasie rejsu zdarzały się niebezpieczne sytuacje? Jak się kontaktował z najbliższymi? Jak radził sobie z jedzeniem i piciem?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Urszulę Dębską i Michała Malinowskiego. Aktorów z zawodu i żeglarzy z pasji. Skąd w nich zamiłowanie do żeglarstwa? Jak długo żeglują? Czy mają na swoim koncie jakieś osiągnięcia? I jaki jest ich sposób na chorobę morską?

  O dzisiejszej pogodzie Dorota Gardias opowiada z Giżycka, przez wielu zwanej również polską stolicą żeglarstwa. Na Jeziorze Niegocin młodzi żeglarze już trenują przed rozpoczęciem sezonu, który oficjalnie startuje 1 maja. Czy Dorota da się namówić na żeglarski trening?

  Laura Dekker miała nieco ponad 14 lat, kiedy wyruszyła w samotny rejs dookoła świata. Zanim to się stało, musiała udowodnić przed sądem, że da sobie radę. Jak wpadła na ten szalony pomysł? Co na to jej rodzice? I czy były momenty, w których się bała? W Dzień Dobry TVN opowiedziała o swojej podróży, pisaniu książki i planach na przyszłość.

  Zdjęcia do drugiej serii popularnego serialu "Druga szansa" kręcono między innymi na jeziorze. Czy odtwórcy głównych ról potrafią żeglować? Czy lubią pracować w takich warunkach? Z Bartłomiejem Topą i Małgorzatą Kożuchowską rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  O dzisiejszej pogodzie Bartek Jędrzejak opowiada z Gdyni. Nasz prezenter spotkał się tam z największą żeglarską drużyną kobiet w Polsce. Jak wyglądają przygotowania do regat? I czy Bartek finalnie zaciągnął się na pokład ich żaglówki? Oby tylko wrócił z rejsu na jutrzejszy program ;)

  Marysia Dydycz swoją przygodę z żeglarstwem zaczęła w wieku 8 lat. Odważna nastolatka bierze udział w trudnych rejsach, między innymi udało jej się dopłynąć do Przylądka Horn. Co daje jej żeglarstwo? Jakie ma plany? Co o pasji córki sądzą jej rodzice? Gościem Dzień Dobry Wakacje była mama Marysi. Czy Agnieszka Dydycz boi się o córkę?

  Dziś prezenter Dzień Dobry TVN o pogodzie opowiada z pięknego Sopotu. Tam porozmawiał z najmłodszymi żeglarzami z polskiej kadry. Jak wyglądają przygotowania Dominika i Grzegorza do Igrzysk Olimpijskich w Rio? Kto zaszczepił w nich pasję do żeglarstwa?

  Mateusz Kusznierewicz - złoty i brązowy medalista olimpijski, trzykrotny Mistrz Świata, czterokrotny Mistrz Europy... Jak to się stało, że chłopak urodzony w Warszawie, pokochał wodę i stał się jednym z najlepszych żeglarzy na świecie? Co musiał poświęcić w drodze na szczyt? O tym opowiedzieli nam: Mateusz Kusznierewicz, jego rodzice, wychowawca ze szkoły i przyjaciele.

  Sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem :) Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska spotkała się z Mateuszem Kusznierewiczem na pokładzie jachtu. Okazuje się, że żeglarstwo to nie jedyna jego pasja...

  „Fabryka sportu” to miejsce, gdzie najmłodsi mogą uprawiać narciarstwo, jazdę konną, żagle oraz windsurfing. W studiu dzień Dobry TVN gościliśmy Katarzynę Łodzińską, Absolwentkę Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, reprezentantkę Polski na Mistrzostwach Świata w carvingu i zarazem właścicielkę „Fabryki sportu”.