Sport i fitness

Zadbaj o formę w domu. Katarzyna Bigos proponuje ćwiczenia z wykorzystaniem... klamki

Sport i fitness

Czy wiesz, że nawet niepozorna klamka może się okazać pomocna podczas domowego treningu? Udowodniła to Katarzyna Bigos, która zaprezentował nam kilka propozycji swoich ćwiczeń.

Trenuj w domu

Na otwarcie siłowni trzeba poczekać do 6 czerwca, a pogoda nie zawsze może sprzyjać aktywnościom na świeżym powietrzu. Nie powinny to być jednak wymówki do oddawania się w domu błogiemu lenistwu przed telewizorem czy komputerem. Wolną chwilę warto przeznaczyć na zadbanie o formę, a do ćwiczeń można wykorzystać wiele rzeczy, które znajdują się w domowych czterech kątach. Katarzyna Bigos udowodniła, że przydatna okazuje się nawet niepozorna klamka do drzwi.

Ćwiczenia z klamką

Nim przystąpimy do wykonywania ćwiczeń z klamką, upewnijmy się, że drzwi są dokładnie zamknięte, a po ich drugiej stronie nie znajduje się inna osoba. Dzięki temu możemy uniknąć nieprzyjemnego zdarzenia. Jeśli już odznaczymy ten punkt, możemy przystąpić już do samego treningu. Na sam początek Katarzyna Bigos zaproponowała delikatnie zmodyfikowane przysiady.

Ta klamka tak naprawdę jest sprzętem, który może pomóc wielu osobom wykonać to ćwiczenie poprawnie pod względem technicznym

- podkreśliła w Dzień Dobry TVN trenerka fitness.

Podczas treningu pokazała także, jak zrobić wykroki do tyłu z klamką, półprzysiad na jednej nodze, wyprosty z pochyleniem czy wypady boczne. Wszystkie propozycje ćwiczeń wraz z dokładną instrukcją ich wykonania znajdziesz w naszym materiale wideo.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości