Styl życia

Wielki mecz Gortat Team vs Wojsko Polskie. Znani i lubiani zagrają dla Ukrainy

Styl życia

Autor:
Nastazja
Bloch
Mecz dla Ukrainy
Mecz dla UkrainyDzień Dobry TVN
wideo 2/6
Dzień Dobry TVNMecz dla Ukrainy

W czwartek 16 czerwca 2022 roku o godzinie 18:00 w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się dziewiąty mecz koszykówki Gortat Team vs Wojsko Polskie. Dwie drużyny staną do rozgrywek w słusznym celu. Pieniądze ze sprzedaży biletów zostaną przeznaczone na pomoc Ukrainie.

Wielki mecz charytatywny

Marcin Gortat zawitał do Polski, by kolejny raz rozpocząć rozgrywki na boisku. Tym razem do rywalizacji staną dwie drużyny Gortat Team vs Wojsko Polskie. W grupie zawodnika NBA pojawią się m.in. Dorota Gardias, Agnieszka Radwańska, Ewa Chodakowska, OSTR, Janek Błachowicz, Jankes. Przeciwnicy to zaś żołnierze Wojska Polskiego.

- Przygotowujemy się, przeszliśmy przez cały schemat rozgrzewki. Jest bardzo dużo talentów. Mamy dziś wielu ciekawych gości, bohaterów – powiedział Marcin. - Treningi były, pięć treningów, przypomniałam sobie zasady, trochę porzucałam, mam nadzieję, że nie przyniosę wstydu - dodała Dorota.

Marcin Gortat pomaga Ukrainie

Kto będzie triumfował? Tego dowiemy się już dziś. Jednak to nie wygrana jest najważniejsza, a cel spotkania. Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na pomoc Ukrainie.

- Nie da się ukryć, że sytuacja, jaka wystąpiła na świecie u naszych braci i sióstr w Ukrainie, wymaga tego, żeby ich wspierać. Ja wiem, że ta wojna już się trochę przejadła, że ciśnienie niektórym osobom już skoczyło, ale trzeba dalej ich wspierać i pomagać, bo to jeszcze będzie trwało - powiedział Marcin.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości