Styl życia

Warszawskie Targi Sztuki cieszą się coraz większym zainteresowaniem. "Frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania"

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Ze sztuką na „ty”

Warszawskie Targi Sztuki to ważne wydarzenie dla wszystkich miłośników nieprzeciętnych prac polskich i zagranicznych artystów. Wystawy dzieł wybitnych malarzy oraz spotkania z kolekcjonerami to zaledwie część atrakcji, na które mogli liczyć uczestnicy listopadowej imprezy kulturalnej. Przekonał się o tym nasz reporter Piotr Wojtasik, który rozmawiał z mecenasem sztuki współczesnej, Kamą Zboralską.

 18. Warszawskie Targi Sztuki

Warszawskie Targi Sztuki zajmują wyjątkowe miejsce na kulturalnej mapie stolicy. W tym roku organizatorzy imprezy przygotowali dla swoich gości szereg niezapomnianych atrakcji, w tym ponad 60 galerii sztuki współczesnej i antykwariatów, 1000 obiektów sztuki do kupienia, wykłady dotyczące branży oraz inspirujące spotkania z jej reprezentantami.

- Frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Widać, że jesteśmy spragnieni bezpośredniego kontaktu ze sztuką - zauważyła Kama Zboralska, mecenas sztuki współczesnej, a zarazem dyrektor programowy Warszawskich Targów Sztuki.

Bolesław Biegas na Warszawskich Targach Sztuki

Wyjątkowe obrazy i rzeźby Bolesława Biegasa cieszą się uznaniem miłośników sztuki z całego świata. Nie dziwi zatem fakt, że doświadczeni kolekcjonerzy coraz chętniej inwestują w dzieła tego nieprzeciętnego artysty. Uczestnicy 18. edycji Warszawskich Targów Sztuki także mogli przekonać się o talencie wszechstronnego twórcy, który pochodził z biednej, chłopskiej rodziny. Wszystko to za sprawą wystawy, którą zorganizowano w stolicy w ramach tegorocznego święta sztuki.

- To jest taki klasyczny przykład, że oprócz talentu, ten łut szczęścia jest potrzebny - oceniła Kama Zboralska, która także należy do grona miłośników twórczości Bolesława Biegasa.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości