W Muzeum Historii Polski zorganizowano nową wystawę "1025. Narodziny Królestwa" upamiętniającą 1000. rocznicę koronacji pierwszego króla Bolesława Chrobrego.
"Stała się kimś znacznie więcej niż miłością jego życia".
Do kiedy można obejrzeć dzieła?
Na co przeznaczy pieniądze ze sprzedaży instrumentów?
"Podjęliśmy trudny temat, który obrazuje to, co się aktualnie dzieje".
W jakich stylizacjach wystąpią Zendaya, Jennifer Lopez i inni?
Biennale w Wenecji to wyjątkowe święto sztuki i jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na świecie. W tym roku, zorganizowane po raz 60., zgromadziło w swoich pawilonach najciekawsze nazwiska branży.
Wybierając się do Łazienek Królewskich, warto obejrzeć plenerową wystawę z okazji pięciu lat Forbes Women Polska. Pokazuje ona okładki magazynu, a ich bohaterkami są kobiety będące wzorem dla innych.
Wydarzenie jest darmowe i dostępne dla wszystkich chętnych.
Sprawdź, gdzie i kiedy można zwiedzać ekspozycję.
Co można zobaczyć na wystawie "Sztuka Dawna. XIX wiek, Modernizm, Międzywojnie"?
Ile kosztuje bilet wstępu?
"Prezent dosyć złośliwy".
"Muszą pracować, żeby przebijać się na rynku".
Kiedy i gdzie będzie można zobaczyć prace tych wybitnych artystów?
"Bujam w obłokach".
Twórcą muzeum jest menadżer sztuki Hazis Vardar. Ile kosztują bilety? Co wiadomo na temat samej wystawy?
Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda podpisał rozporządzenie #StopPatodeweloperce.
We wtorek, 26 września w Fabryce Norblina odbyło się otwarcie wystawy Adama Plucińskiego zatytułowanej "Między ujęciami". Poprowadził ją ceniony aktor, który na tzw. ściance pozował boso. O kim mowa?
Kiedy będzie można je oglądać?
Zobacz, jak wyglądają na żywo.
Gdzie warto się wybrać?
Bracia Warner dołączyli do 26 postaci reprezentujących różne obszary działalności polskich Żydów, którzy mieli wpływ na losy świata. Z ich historią będzie można się zapoznać odwiedzając stałą galerię "Dziedzictwo" w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.
W Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN można zobaczyć wystawy specjalne, które zostały przygotowane, aby upamiętnić 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Partnerem jest TVN Warner Bros. Discovery. Na pokazie przedpremierowym ekspozycji "Wokół nas morze ognia. Losy żydowskich cywilów podczas powstania w getcie warszawskim" był dyrektor generalny spółki, David Zaslav.
W Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin" można oglądać galerię "Dziedzictwo", która jest poświęcona kulturowemu dorobkowi polskich Żydów, mających wpływ na losy świata. Przedstawia również sylwetki braci Warner – Alberta, Sama, Jacka i Harrego, emigrantów z Polski pochodzenia żydowskiego, którzy stworzyli słynną wytwórnię filmową Warner Brothers. W tym roku świętujemy 100-lecie jej powstania.
Jego prace zyskały popularność na całym świecie. Andrzej Pągowski od lat tworzy zapadające w pamięć plakaty, ale także portrety, okładki wydawnictw płytowych czy murale. Z okazji 70. urodzin artysty w Teatrze 6. piętro odbędzie się wyjątkowa wystawa.
W kwietniu antena TVN24 w dużej części będzie poświęcona obchodom 80. rocznicy powstania w getcie oraz historii Żydów w Polsce w okresie wojny.
"Dla mnie to wcale nie jest ponure".
Obrazy przykuwające uwagę feerią barw, zachwycające instalacje i pełna niespodzianek jaskinia Cosmic Cavern - to zaledwie część atrakcji, które czekają na gości odwiedzających londyńską wystawę Beyond the Streets w Saatchi Gallery.
Jeden z największych domów aukcyjnych w Polsce zorganizował wystawę, na której można podziwiać wyjątkowy zbiór obiektów związanych z Zakopanem.