Porady

Zdjęcia na prezent - najlepsze pomysły. Komu warto wręczyć taki upominek?

Porady

Aktualizacja:
opal3y3s/Getty Images

Zdjęcia na prezent wciąż są dosyć popularnym pomysłem. W roli upominku może wystąpić ramka ze zdjęciem, zdjęcie w antyramie, a także fotografia nadrukowana na różnych gadżetach. Sprawdź, jak przygotować taki prezent i komu możesz go podarować.

Można sprawić, że prezenty ze zdjęciem będą bardzo oryginalne. Zamiast przygotowywać zwykły album, można spróbować np. ozdobić przedmioty fotografiami albo wykonać na podstawie zdjęć obrazy. Dla kogo warto wybrać zdjęcie na prezent i jak przygotować taki podarunek?

Komu warto wręczyć prezenty ze zdjęciem?

Prezent ze zdjęciem to specyficzny rodzaj podarunku, który zazwyczaj wręcza się osobom bliskim. Szczególnie istotny jest wybór samej fotografii. Najlepiej, aby uwiecznione na niej były wyjątkowe wspólnie spędzone chwile. Upominek tego typu można wręczyć na różne okazje, w tym na rocznicę, Dzień Ojca lub Dzień Matki, walentynki, urodziny, imieniny, a nawet na święta Bożego Narodzenia.

Ciekawym pomysłem na prezent ze zdjęciami może być również przygotowanie gadżetów dla znajomych i współpracowników. Tego typu upominki wręcza się nie tylko w związku z wymienionymi już okazjami, lecz także m.in. wtedy, gdy osoba z zespołu odchodzi z pracy. Wspólne zdjęcie, np. z wyjazdu integracyjnego, na pewno zrobi wrażenie.

Pomysły na prezent ze zdjęciami – gadżety na różne okazje

Zdjęcia kojarzą się przede wszystkim z albumami, koszulkami oraz kubeczkami. Warto jednak zdecydować się na coś bardziej oryginalnego. Świetnym pomysłem będzie np. przygotowanie podarunku w formie poduszki lub innego przedmiotu codziennego użytku z wydrukowaną na nim fotografią. Można również zdecydować się na nadruk z sentencją odwołującą się do wspólnych przeżyć albo po prostu mówiącą o relacji, która łączy obdarowywanego i osobę wręczającą upominek.

Częstym prezentem ze zdjęciami jest również kalendarz. Także w tym przypadku warto postawić na oryginalne rozwiązania. Wystarczy tylko wybrać fotografie nawiązujące do konkretnych miesięcy (lub pór roku). Jeśli nie ma możliwości przygotowania kalendarza w ten sposób, zawsze można zapozować do zdjęć i stworzyć własne, niepowtarzalne ujęcia.

Innym, ciekawym pomysłem na prezent ze zdjęciem jest również kula śnieżna. Warto tak dopasować do niej fotografię, aby jak najlepiej pasowała do zimowej scenerii.

Dla członka rodziny, szczególnie dla seniora lub osoby przywiązanej do tradycji, warto stworzyć drzewo genealogiczne ze zdjęciami członków rodziny. Można je wykonać w formie zwykłego obrazu albo np. nadrukować na tacę śniadaniową. To nie tylko piękny prezent, lecz także przydatny gadżet.

Ciekawy pomysł na wykorzystanie zdjęć do przygotowywania prezentów to również umieszczanie ich na różnego typu biżuterii, zegarach, a nawet wykonywanie puzzli. Można użyć fotografii do stworzenia ozdób lub niewielkich gadżetów, warto jednak upewnić się wcześniej, że taki podarunek spodoba się danej osobie. Nie ma sensu kupować np. ozdób do domu osobie, która nie ma miejsca, aby je postawić lub biżuterii, jeśli obdarowywany w ogóle jej nie nosi.

Zdjęcie w ramce lub antyramie na prezent – jak je przygotować?

Nawet najładniejsze zdjęcie w ramce nie zawsze sprawdzi się jako prezent. Może być miłym podarunkiem bez okazji, np. dla dziadków, którzy chcieliby mieć fotografie wnuczków w salonie albo drobnym upominkiem dla ukochanej czy ukochanego. Zazwyczaj jednak nie są to dobre prezenty na większe okazje, np. na Boże Narodzenie. Wyjątkiem są specjalnie w tym celu przygotowane fotografie. Coraz więcej firm zajmuje się bowiem wykonywaniem zdjęć w większym formacie, często w różnych stylach, dlatego można znaleźć coś wyjątkowego, co zachwyci obdarowaną osobę. Pomysły na prezent ze zdjęciami dla przyjaciółki to np. kolorowy obraz, na którym uwieczniono wspólnie spędzone chwile, a dla chłopaka romantyczny, czarno-biały szkic zdjęcia wykonanego w czarującym miejscu, np. podczas randki czy wspólnego wyjazdu. Na rocznicę ślubu rodziców można z kolei wybrać prezent ze zdjęciem w postaci obrazu olejnego na płótnie, który będą mogli z dumą powiesić na ścianie.

Inna możliwość to oryginalne obrazy odwzorowujące zdjęcia za pomocą wybranych słów. W ten sposób można np. wyznać miłość lub wdzięczność, podkreślić wagę przyjaźni, a nawet pożegnać współpracownika. Wszystko zależy od inwencji.

Interesującym pomysłem na prezent ze zdjęciami jest również wkomponowanie fotografii w szablon przedstawiający plakat filmowy lub okładkę gazety. Można dzięki temu wcielić się w Jamesa Bonda, Człowieka Roku, gwiazdę kina itp. Taki podarunek na pewno wywoła uśmiech na twarzy, jeśli dopasuje się go do gustu danej osoby.

Zdjęcie jako prezent nie musi być oklepanym pomysłem. Trzeba jednak wybrać fotografie i przygotować je w odpowiedni sposób, aby obdarowany szczerze ucieszył się z prezentu.

Nowy trend – sesje zdjęciowe z psami. Zobacz wideo:

>>> Zobacz także:

Nie masz pomysłu na zapakowanie prezentów? Zobacz propozycje naszej ekspertki

Najpopularniejsi polscy projektanci ubrali misie Fundacji TVN. Który z nich jest najbardziej stylowy?

Jak mądrze wybrać prezent dla dziecka? Ekspert o najczęściej popełnianych błędach

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości