Pieczywo należy do czołówki marnowanych produktów spożywczych - alarmuje prezes Federacji Polskich Banków Żywności. Dlaczego tak się dzieje? Podstawą jest złe przechowywanie. Powszechnie stosowana folia przyśpiesza bowiem rozwój pleśni. Dowiedz się, jak przedłużyć świeżość chleba.
Choć samo mycie zębów pomaga utrzymać właściwy poziom higieny jamy ustnej, to warto poświęcić także chwilę językowi. Wystarczy użyć szczoteczki do zębów. Dowiedz się, jakie są największe z tego korzyści.
Choroby ogórków mogą doprowadzić do strat materialnych, zwłaszcza kiedy atakują uprawy przemysłowe. By uniknąć kłopotów, warto stosować się do kilku prostych zasad. A kiedy już ogórki dopadnie jakaś infekcja, należy jak najszybciej przystąpić do jej zwalczania.
Właściwa priorytetyzacja zadań usprawnia działania firmy i ma na celu optymalne wykorzystanie wszystkich dostępnych zasobów. Choć jest to pojęcie, które najczęściej pojawia się w kontekście zarządzania projektami, stosujemy je też w życiu codziennym (świadomie bądź nie). Istnieją techniki priorytetyzacji, które sprawdzają się w każdej sytuacji – zarówno zawodowej, jak i prywatnej.
Na skutek ostatnich powodzi na zachodzie Europy tysiące samochodów zostało zalanych. Część z tych pojazdów może zostać sprowadzona do Polski. Z pewnością nie wszyscy sprzedawcy przedstawią ich prawdziwą historię. Czym grozi kupno auta po powodzi i jak je rozpoznać?
Kręcimy, prostujemy, farbujemy i wystawiamy na słońce – nasze włosy muszą znosić naprawdę wiele. Nic dziwnego, że po czasie stają się przesuszone, słabe i łamliwe. Jak to zmienić? Zdradzamy najlepsze domowe sposoby na silne, lśniące i zdrowe włosy. Odżywcze maski przygotujesz z tego, co masz w kuchni.
Przydomowy basen to doskonały sposób na ochłodę i relaks w upalne, słoneczne dni. Każdy basen, również ten na stelażu czy dmuchany, wymaga odpowiednich zabiegów, aby zgromadzona w nim woda służyła jak najdłużej i była bezpieczna dla kąpiących się w niej osób. O czym warto pamiętać?
Naturalnie duże piersi to atut, który wymaga świadomej pielęgnacji, na którą składają się nie tylko zabiegi kosmetyczne, ale także gimnastyka i masaże. Nieodpowiednio traktowane szybko stracą jędrność, przez co mogą stać się źródłem kompleksów. Aby do tego nie dopuścić, warto stosować się do kilku prostych zasad.
Morele idealnie sprawdzają się jako owoce na przetwory: można z nich przygotować przepyszne dżemy, świetnie nadają się do suszenia, dobrze znoszą mrożenie. Alternatywą dla domowych konfitur może być też nalewka. Aromatyczny likier przygotowany na przełomie lipca i sierpnia fantastycznie sprawdzi się w długie, zimowe wieczory, przywołując wspomnienie słonecznego lata.
Ocet ma dużo więcej możliwości zastosowań, niż się może wydawać. Sprawdza się nie tylko w roli wzmacniacza smaku, ale też jako środek czyszczący, pochłaniacz zapachów czy odkamieniacz. Sprawdź, do czego jeszcze można go wykorzystać.
Aby móc otrzymać świadczenie w postaci zasiłku przedemerytalnego, należy spełnić kilka dość restrykcyjnych warunków. Na jakich zasadach jest przyznawany i kto może się ubiegać? Jaka kwota jest wypłacana?
Od zawsze chciałaś mieć gęste i wyraziste brwi, ale nigdy nie udało ci się osiągnąć zamierzonego efektu? Istnieje produkt, który przybliży cię do spełniania tego marzenia. Co więcej, nie jest to żaden drogi kosmetyk. Chodzi o rzecz, którą z pewnością znajdziesz w swojej lodówce.
Zakrywanie niedoskonałości twarzy za pomocą kosmetyków jest normą. Słyszeliście jednak o patencie na przerzedzające się włosy? Jak się okazuje, za pomocą trzech rzeczy, które mamy w kosmetyczce, możemy tak wymodelować fryzurę, by wyglądała na bardziej gęstą.
Podczas wakacji chcemy mieć przy sobie kosmetyki, których używamy na co dzień. To jednak nie znaczy, że wszystkie powinny znaleźć się w walizce. Jak dokonać selekcji i spakować to, co najbardziej potrzebne do jednej kosmetyczki?
Sfermentowana woda ryżowa to naturalny kosmetyk, który doskonale wpływa na kondycję włosów i skóry. Jej dobroczynne właściwości znane są zwłaszcza Azjatkom, które od wieków wykorzystują ją do przeprowadzania swoich pielęgnacyjnych rytuałów. Mieszanką cennych protein, która pozostaje w garnku po ugotowaniu ryżu, można z powodzeniem płukać włosy lub przemywać twarz o poranku. Zobacz, jak przygotować wodę ryżową w domu.
Wiele kobiet zmaga się z silnymi bólami w trakcie menstruacji i tuż przed nią. Poza samym brzuchem, ból często pojawia się również w innych miejscach, np. dolnym odcinku kręgosłupa czy piersiach. W niektórych przypadkach konieczne jest przyjmowanie środków przeciwbólowych. Okazuje się jednak, że dolegliwości może łagodzić również odpowiednia dieta. Co zatem jeść podczas okresu, aby te dni były znośniejsze?
Na wakacje 2021 r. z utęsknieniem czekały nie tylko dzieci, młodzież i ich rodzice, ale również zmęczeni pandemiczną rzeczywistością pracodawcy. Pandemia COVID-19 znacznie zmieniła sytuację na rynku pracy. Coraz więcej branż wznawia działania, ale w wielu miejscach brakuje rąk do pracy. Szansą są pracownicy sezonowi, w tym szukająca wakacyjnego zatrudnienia młodzież. Gdzie szukać ofert?
Sól to kuchenny obowiązek i najpopularniejsza z przypraw. Większość potraw trudno sobie bez niej wyobrazić. Okazuje się, że moment dosypania soli do jedzenia zależy od tego, co konkretnie przygotowujemy. Sprawdź, jak to robić, aby nie zaszkodzić daniom i jak najlepiej wydobyć z nich smak.
Prawie połowa Polaków wypija za mało wody w ciągu dnia. Przyjmowanie zbyt małej ilości płynów jest bardzo niekorzystne dla naszego zdrowia. Jakie są objawy odwodnienia i jak to wpływa na nasz organizm i samopoczucie?
Zapalenie piersi podczas laktacji to dość częsty problem, z którym borykają się świeżo upieczone mamy. Mimo starań, prawidłowych technik karmienia, a także regularnego opróżniania zarówno jednej, jak i drugiej piersi, może dojść do zatkania przewodów mlekowych. Jak rozpoznać stan zapalny i jak radzić sobie z bólem?
Podróże, zwiedzanie, wakacje i wypoczynek nie zawsze muszą oznaczać odległe, egzotyczne miejsca na świecie. To, co bliżej, jest również warte poznania. Podróż po Polsce i jej zakamarkach może być świetną przygodą. Można też ruszyć nieco dalej, poza nasz kraj, ale nadal stosunkowo blisko. Europa nie jest dużym, ale za to bardzo „gęstym” w możliwości poznawcze kontynentem. Jeśli przemieszczać się po niej nie samolotem, to czym?
Mokra karma dla psa to zwykle jeden z ulubionych rarytasów wszystkich czworonogów. Często smakuje psom znacznie bardziej niż sucha karma – jest dla nich aromatyczna i kusi miękką, wilgotną konsystencją. Musisz jednak pamiętać, że karma mokra dla psa jest mniej treściwa niż jej suche odpowiedniki.
Sukienka na poprawiny to ważna kreacja, która powinna być przemyślana i oddawać charakter przyjęcia. Przy wyborze sukni na poprawiny istotne jest to, jaką rolę na nich pełnimy. Sukienka na poprawiny dla panny młodej nadal może być utrzymana w bieli, druhna natomiast może sięgnąć po kreację współgrają z sukienką młodej. Jeśli jesteś gościem z grona znajomych lub rodziny, sięgnij po sukienkę w stylu casualowym.
Podgrzybek to jedna z najpopularniejszych odmian grzybów, którą możemy spotkać w polskim lesie. Zaraz po borowiku sosnowym. Łatwo go też rozpoznać dzięki charakterystycznemu wyglądowi. W kuchni świetnie sprawdzają się podgrzybki marynowane i sos na ich bazie. Grzyby te dobrze nadają się też do suszenia.
Kalafior to pyszne warzywo o wielu korzystnych właściwościach odżywczych. Świetnie chłonie smaki i aromaty przypraw, więc można go dowolnie modyfikować. Niektórzy jednak narzekają na zapach, który to warzywo wydziela w całym domu w trakcie gotowania. Poza tym wystarczy chwila nieuwagi, by go rozgotować. Jak zatem gotować kalafiora?
Strach przed lataniem może przyjmować różne formy – często jest to obawa przed nagłą awarią, niewykrytą usterką czy złą pogodą, która może wpłynąć na przebieg lotu. Lęk ten dotyczy wielu osób, choć znaczna większość z nich nigdy nie miała do czynienia z wyżej wymienionymi doświadczeniami. Nazwa, która określa strach przed lataniem, to awiofobia. W skrajnych przypadkach może doprowadzić do całkowitej rezygnacji z podróży samolotami lub ogromnego stresu w sytuacji, gdy lot jednak okaże się konieczny.
Miłośnicy górskich wędrówek muszą zaopatrzyć się w odpowiedni strój, którego podstawą są wygodne buty. Wybór odpowiedniego obuwia górskiego powinien być uzależniony od warunków terenowych i pogodowych. Inne buty przeznaczone są do wędrówek w wysokich górach, inne na zimę czy ciepłe pory roku. Nie istnieje jeden uniwersalny rodzaj obuwia, dlatego warto wiedzieć, czym się kierować, wybierając buty górskie damskie, męskie czy dziecięce.
Buty to część garderoby, która najbardziej się brudzi. Zabrudzenia pojawiające się na powierzchni obuwia w większości przypadków w łatwy sposób można wyczyścić wodą lub odpowiednim środkiem czyszczącym do butów. Problem pojawić się może wtedy, gdy zechcemy zdezynfekować całe buty, w celu pozbycia się bakterii oraz zarodników grzybów. Warto przeprowadzić dezynfekcję, jeśli kupiliśmy używane buty lub zmagaliśmy się wcześniej z grzybicą skóry lub paznokci stóp. Osoby zastanawiające się, jak zdezynfekować buty, mogą skorzystać z wielu domowych sposobów lub oddać je do specjalistycznej pracowni.
Jazda na rowerze to aktywność, na którą decyduje się coraz więcej osób. Nic w tym dziwnego, ten wyjątkowy sport pozwala zadbać o kondycję fizyczną, umożliwia spędzanie czasu na świeżym powietrzu, a w dodatku sprzyja ekologii, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się zamienić auto na dwukołowy pojazd. Wiele kobiet zastanawia się jednak, czy można jeździć na rowerze w sukience. To możliwe, a zwolennicy trendu "cycle chic" nie mają co do tego żadnych wątpliwości.
Miłośnicy zapachów zamkniętych w szklanych flakonach wiedzą, że sposób przechowywania takich produktów istotnie wpływa na ich trwałość, a przede wszystkim na równie ważny termin przydatności do użycia. Zdarza się, że ulubione perfumy stawiamy po prostu na półce w łazience bądź ozdabiamy nimi toaletkę. To błąd, jeśli zależy nam na tym, by cieszyć się ich zapachem jak najdłużej. Jak prawidłowo przechowywać perfumy, by nie straciły swoich właściwości?