Jak dbać o liście roślin w naszych domach? Opieka nad nimi nie powinna ograniczać się tylko do podlewania. Co zrobić, by prezentowały się pięknie i były zdrowe? Jest na to prosty i szybki sposób.
Jakub Porada wychodzi do swoich czytelników z antidotum na gorsze dni. Z jego najnowszej książki dowiemy się, jak przestać się zamartwiać, zorganizować dzień w pracy, podróżować za grosze. Dziennikarz podzielił się z czytelnikami sposobami na to, jak zarobić ekstra pieniądze, osiągnąć sukces w dowolnej dziedzinie, czerpać radość z nauki. W Dzień Dobry TVN dziennikarz opowiedział o swoich inspiracjach, dzięki którym napisał książkę.
Wakacje to świetny czas, by przygotowywać dania na grillu. Zwykle zajadamy się kiełbaskami czy karkówką, ale znany ekspert kulinarny, Piotr Kucharski, zachęca, by spróbować pysznej, przypieczonej cielęciny.
Wiele kobiet nie wyobraża sobie, by jeden kubeczek menstruacyjny mógł im zastąpić podpaski i tampony. Jednak jak się okazuje, wystarczy go przetestować, by się przekonać, że ma bardzo dużo zalet. Nie dość, że jest ekologiczny, to jeszcze pozwala w perspektywie roku zaoszczędzić około 150 zł. A chroni nas tak samo, jak tradycyjne produkty, których używamy podczas miesiączki.
Zastanawiasz się, jak uszyć tipi i czy można zrobić to samodzielnie? Stworzenie namiotu dla dziecka może się wydawać nie lada wyzwaniem. Nie jest to jednak trudne. Przekonaj się, jak uszyć tipi i czego będziesz do tego potrzebować.
Lato to czas, w którym mamy dostęp do najpyszniejszych, świeżych, sezonowych warzyw i owoców. Co prawda większość z nich jest dostępna przez cały rok, ale najbardziej wartościowe i intensywne w smaku są właśnie latem. Poniżej znajdziecie 5 warzyw, które warto jeść w sierpniu i kilka przepisów z ich wykorzystaniem.
Pyszna i zdrowa rukola posiada swojego niebezpiecznego dla ludzkiego zdrowia "sobowtóra". Starzec pospolity (senecio vulgaris) to popularny chwast, którego spożycie może wywołać trwałe zmiany w organizmie człowieka. Jak temu zapobiec i rozróżniać obie rośliny?
Liczne akcje promujące picie krowiego mleka i jego korzyści zdrowotne zbudowały silne przekonanie, że to najlepsze źródło wapnia ze wszystkich. Okazuje się jednak, że to nie do końca prawda. Niektóre rośliny również posiadają spore ilości tego pierwiastka, a czasem nawet mogą przewyższać tę zawartą w szklance mleka. Co zatem jeść, aby dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość wapnia?
Dokładne liczby dotyczące skali kradzieży tożsamości nie są znane, ponieważ złodzieje danych rzadko zostawiają po sobie ślady. Niektóre sprawy udaje się jednak nagłośnić. Co robić, aby się uchronić przed kradzieżą?
Wielu kierowców po zapaleniu się pomarańczowej kontrolki w pojeździe nie reaguje tak, jak należy. Zwlekają z zatankowaniem i ufają, że skoro samochód jedzie, to nic złego się nie dzieje. To poważny błąd, który może skutkować nawet uszkodzeniem silnika.
Brzydki zapach wydobywający się z lodówki to częsty problem. Szczególnie wtedy, gdy przechowujemy w niej ryby czy aromatyczne sery. Istnieje wiele sposobów, by zneutralizować nieprzyjemną woń. Jednym z nich jest położenie gazety na półce. Jak to działa?
Lipiec i sierpień to miesiące, w których dostępnych jest najwięcej świeżych owoców i warzyw. Doskonałym sposobem zachowania ich smaku na dłużej, w nieco zmienionej formie, jest kiszenie. Co i dlaczego warto kisić? Na czym polega ten proces?
Wielu rodziców może się zastanawiać, czy trzeba kąpać dzieci każdego dnia. Okazuje się, że nadgorliwi w kwestii higieny opiekunowie mogą maluchom bardziej zaszkodzić niż pomóc. O tym, jak często należy myć niemowlaki i kilkulatki, rozmawialiśmy z dermatologiem Zbigniew Sawką.
Pieczywo należy do czołówki marnowanych produktów spożywczych - alarmuje prezes Federacji Polskich Banków Żywności. Dlaczego tak się dzieje? Podstawą jest złe przechowywanie. Powszechnie stosowana folia przyśpiesza bowiem rozwój pleśni. Dowiedz się, jak przedłużyć świeżość chleba.
Choć samo mycie zębów pomaga utrzymać właściwy poziom higieny jamy ustnej, to warto poświęcić także chwilę językowi. Wystarczy użyć szczoteczki do zębów. Dowiedz się, jakie są największe z tego korzyści.
Choroby ogórków mogą doprowadzić do strat materialnych, zwłaszcza kiedy atakują uprawy przemysłowe. By uniknąć kłopotów, warto stosować się do kilku prostych zasad. A kiedy już ogórki dopadnie jakaś infekcja, należy jak najszybciej przystąpić do jej zwalczania.
Właściwa priorytetyzacja zadań usprawnia działania firmy i ma na celu optymalne wykorzystanie wszystkich dostępnych zasobów. Choć jest to pojęcie, które najczęściej pojawia się w kontekście zarządzania projektami, stosujemy je też w życiu codziennym (świadomie bądź nie). Istnieją techniki priorytetyzacji, które sprawdzają się w każdej sytuacji – zarówno zawodowej, jak i prywatnej.
Na skutek ostatnich powodzi na zachodzie Europy tysiące samochodów zostało zalanych. Część z tych pojazdów może zostać sprowadzona do Polski. Z pewnością nie wszyscy sprzedawcy przedstawią ich prawdziwą historię. Czym grozi kupno auta po powodzi i jak je rozpoznać?
Kręcimy, prostujemy, farbujemy i wystawiamy na słońce – nasze włosy muszą znosić naprawdę wiele. Nic dziwnego, że po czasie stają się przesuszone, słabe i łamliwe. Jak to zmienić? Zdradzamy najlepsze domowe sposoby na silne, lśniące i zdrowe włosy. Odżywcze maski przygotujesz z tego, co masz w kuchni.
Przydomowy basen to doskonały sposób na ochłodę i relaks w upalne, słoneczne dni. Każdy basen, również ten na stelażu czy dmuchany, wymaga odpowiednich zabiegów, aby zgromadzona w nim woda służyła jak najdłużej i była bezpieczna dla kąpiących się w niej osób. O czym warto pamiętać?
Naturalnie duże piersi to atut, który wymaga świadomej pielęgnacji, na którą składają się nie tylko zabiegi kosmetyczne, ale także gimnastyka i masaże. Nieodpowiednio traktowane szybko stracą jędrność, przez co mogą stać się źródłem kompleksów. Aby do tego nie dopuścić, warto stosować się do kilku prostych zasad.
Morele idealnie sprawdzają się jako owoce na przetwory: można z nich przygotować przepyszne dżemy, świetnie nadają się do suszenia, dobrze znoszą mrożenie. Alternatywą dla domowych konfitur może być też nalewka. Aromatyczny likier przygotowany na przełomie lipca i sierpnia fantastycznie sprawdzi się w długie, zimowe wieczory, przywołując wspomnienie słonecznego lata.
Ocet ma dużo więcej możliwości zastosowań, niż się może wydawać. Sprawdza się nie tylko w roli wzmacniacza smaku, ale też jako środek czyszczący, pochłaniacz zapachów czy odkamieniacz. Sprawdź, do czego jeszcze można go wykorzystać.
Aby móc otrzymać świadczenie w postaci zasiłku przedemerytalnego, należy spełnić kilka dość restrykcyjnych warunków. Na jakich zasadach jest przyznawany i kto może się ubiegać? Jaka kwota jest wypłacana?
Od zawsze chciałaś mieć gęste i wyraziste brwi, ale nigdy nie udało ci się osiągnąć zamierzonego efektu? Istnieje produkt, który przybliży cię do spełniania tego marzenia. Co więcej, nie jest to żaden drogi kosmetyk. Chodzi o rzecz, którą z pewnością znajdziesz w swojej lodówce.
Zakrywanie niedoskonałości twarzy za pomocą kosmetyków jest normą. Słyszeliście jednak o patencie na przerzedzające się włosy? Jak się okazuje, za pomocą trzech rzeczy, które mamy w kosmetyczce, możemy tak wymodelować fryzurę, by wyglądała na bardziej gęstą.
Podczas wakacji chcemy mieć przy sobie kosmetyki, których używamy na co dzień. To jednak nie znaczy, że wszystkie powinny znaleźć się w walizce. Jak dokonać selekcji i spakować to, co najbardziej potrzebne do jednej kosmetyczki?
Sfermentowana woda ryżowa to naturalny kosmetyk, który doskonale wpływa na kondycję włosów i skóry. Jej dobroczynne właściwości znane są zwłaszcza Azjatkom, które od wieków wykorzystują ją do przeprowadzania swoich pielęgnacyjnych rytuałów. Mieszanką cennych protein, która pozostaje w garnku po ugotowaniu ryżu, można z powodzeniem płukać włosy lub przemywać twarz o poranku. Zobacz, jak przygotować wodę ryżową w domu.
Wiele kobiet zmaga się z silnymi bólami w trakcie menstruacji i tuż przed nią. Poza samym brzuchem, ból często pojawia się również w innych miejscach, np. dolnym odcinku kręgosłupa czy piersiach. W niektórych przypadkach konieczne jest przyjmowanie środków przeciwbólowych. Okazuje się jednak, że dolegliwości może łagodzić również odpowiednia dieta. Co zatem jeść podczas okresu, aby te dni były znośniejsze?
Na wakacje 2021 r. z utęsknieniem czekały nie tylko dzieci, młodzież i ich rodzice, ale również zmęczeni pandemiczną rzeczywistością pracodawcy. Pandemia COVID-19 znacznie zmieniła sytuację na rynku pracy. Coraz więcej branż wznawia działania, ale w wielu miejscach brakuje rąk do pracy. Szansą są pracownicy sezonowi, w tym szukająca wakacyjnego zatrudnienia młodzież. Gdzie szukać ofert?