Porady

  Hydranty najczęściej kojarzą nam się z amerykańskimi filmami, w których na każdym skrzyżowaniu stoi czerwony słupek. Hydranty wcale nie są jednak przeżytkiem i wciąż pełnią niezwykle ważną rolę. Sprawdzamy, jakie są rodzaje hydrantów przeciwpożarowych i czym różnią się hydranty wewnętrzne od hydrantów zewnętrznych?

  Czy wiesz, że budynek musi być użytkowany w sposób zgodny z wymogami ochrony przeciwpożarowej, która aktualnie obowiązuje? Jest to niezależne od terminu zakończenia budowy czy uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Warto zatem znać obowiązujące przepisy przeciwpożarowe.

  Sprzęt strażacki to zarówno podstawowe narzędzia, jak i specjalistyczne urządzenia. Sprzęt dla straży dostosowany jest zawsze do indywidualnych okoliczności: przy jednym wezwaniu konieczne będzie użycie mechanicznego sprzętu strażackiego, innym razem np. burzącego wyposażenia strażackiego. Sprawdzamy sprzęt straży pożarnej, opisujemy jego przeznaczenie i funkcje.

  Wszystko wokół wydaje Ci się być miałkie i mało oryginalne? Rzeczywiście, Internet huczy wręcz od głupiutkich i płaskich pomysłów na prezenty. Ty natomiast chciałbyś wybrać ten jeden jedyny, aby 18. urodziny ukochanej siostry były wyjątkowe.

  Jeśli nie wiesz, co kupić bratu na 18. urodziny, nie martw się. Wystarczy chwila namysłu nad tym, co was łączy albo krótki spacer po sklepie z zabawnymi rzeczami, żeby wybrać coś odpowiedniego. Możesz podejść do tego na kilka sposobów - na poważnie i na wesoło. Zdecydowałeś już jak? Do dzieła!

  18 urodziny przyjaciółki to ważne wydarzenie. Przyjaciel, jak nikt inny, powinien wiedzieć, co ucieszy bliską mu osobę. Pełnoletność to czas wejścia w dorosłość, dlatego warto postarać się o prezent, który podkreśli to wydarzenie. Dobrym pomysłem jest symboliczne zaakcentowanie końca beztroskiego okresu dzieciństwa i początku dorosłości. Co można podarować na 18 urodziny dla przyjaciółki?

  Agrowłóknina znajduje szerokie zastosowanie w ogrodzie. Najczęściej jest wykorzystywana do okrywania roślin zimą – jest to agrowłóknina biała zimowa. Oprócz tego coraz częściej używa się agrowłókniny do ściółkowania roślin, np. truskawek.

  Meble z palet do ogrodu pozwalają niskim kosztem nadać nowy wygląd balkonowi lub tarasowi po zimie. Taki zestaw świetnie sprawdza się podczas popołudniowego wypoczynku, a przy tym jest tani, ekologiczny i prosty do wykonania. Poznaj sposoby, jak go zrobić przy użyciu kilku prostych narzędzi i kreatywnych pomysłów.

  Pestycydy to kontrowersyjny temat. Są używane do usuwania szkodników nie tylko w domu, ale i w ogrodzie. Choć działają skutecznie, to ich używanie niesie za sobą liczne skutki uboczne, które często są powodem do kwestionowania słuszności ich stosowania.

  Nornica to niepozorne zwierzę, które przypomina mysz. Podobnie jak ona, drąży tunele w ziemi, zjada korzenie, a nawet całe uprawy. Nornica w domu i w ogrodzie może wyrządzić duże szkody

  Olcha należy do drzew solidnych, które uprawiane są nie tylko ze względu na walory ozdobne, ale też liczne funkcje, jakie pełnią poszczególne ich części. Kora wraz z liśćmi ma właściwości lecznicze, z kolei drewno olchy sprawdza się w wielu branżach np. meblowej, lutniczej, rzeźbiarskiej czy modelarskiej.

  Rzeżucha kojarzy się głównie z Wielkanocą, kiedy stanowi element dekoracyjny świątecznego stołu. Warto ją jednak uprawiać o każdej porze roku. Roślina ta charakteryzuje się niezwykłymi walorami smakowymi, a także dobrze wpływa na zdrowie. Jak posadzić rzeżuchę, by móc korzystać z jej zalet?

  Wertykulator mimo skomplikowanej nazwy okazuje się być narzędziem prostym w użyciu. Sprzęt jest wyposażony w solidne noże, które gęsto nakłuwają warstwę ziemi. Aerator i wertykulator działają na podobnej zasadzie, ale różni ich stopień intensywności całego zabiegu.

  Wędzarnia to miejsce z historią. Proces wędzenia był bowiem stosowany od wieków, nawet w prymitywnych plemionach. Dzięki wędzeniu potrawy zyskiwały nie tylko niepowtarzalny zapach, smak czy konsystencję, ale przede wszystkim na dłużej zachowywały przydatność do spożycia.

  Biostymulatory można z przymrużeniem oka nazwać „suplementami diety”. Postrzeganie ich w ten sposób pozwala zrozumieć, jak działają na rośliny. Są coraz częściej stosowane w rolnictwie, ponieważ pomagają w nieinwazyjny sposób pobudzić funkcjonowanie roślin i zniwelować ich reakcję na czynniki stresowe.

  Choroby drzew owocowych mogą powodować przebarwienia, więdnięcie oraz zniekształcenia roślin. Wpływają one negatywnie nie tylko na wygląd drzewa, ale i wywołują obumieranie owoców. Jak sobie z nimi radzić? Co robić, by uniknąć ich w przyszłości?

  Choroby gruszy i ich zwalczanie to temat, który trapi nie tylko wielu amatorów ogrodnictwa, ale również, a może przede wszystkim, właścicieli dużych plantacji tych drzew owocowych. Aby móc zwalczać choroby gruszy, trzeba zdobyć o nich jak najwięcej informacji. Sprawdź, na co najczęściej chorują grusze, i dowiedz się, co możesz zrobić, by im pomóc.

  Wieczór panieński to dla panny młodej szczególny czas, w którym może się zabawić razem ze swoimi koleżankami, znajomymi i bliskimi kobietami z rodziny. Dowiedz się, jak zorganizować wieczór panieński.

  Umowa o pracę na czas określony to forma współpracy między pracodawcą a pracownikiem, która wiąże się z określonymi zobowiązaniami z obu stron. Większość przepisów dotyczących zatrudniania pracowników znajduje się w ustawie zwanej Kodeksem pracy – to właśnie tam znajdziemy informacje określające kiedy i na ile taka umowa powinna zostać zawarta – oraz w jaki sposób może zostać rozwiązana.

  Umowa na czas nieokreślony to naturalna konsekwencja wcześniejszych umów o pracę na czas określony. Zwykle pracodawcy oferują ją, gdy mają pewność, że chcą, aby dany pracownik został u nich na dłużej. Wiąże się to z pewnymi konsekwencjami – takimi, które potencjalnie mogą być bardzo korzystne dla obu stron, ale też kłopotliwe, jeśli współpraca przestanie się dobrze układać.

  Co to jest spam? Analizując, czym jest spam na poczcie (a także np. co to jest spam na FB), można dojść do wniosku, że żyjemy w czasach spamu – coraz więcej niechcianych wiadomości trafia do nas zarówno poprzez pocztę, jak i poprzez serwisy społecznościowe. Dlatego też sprawdzamy, co to spam i jak się przed nim zabezpieczyć.

  Jak zmienić hasło do Internetu? Jak zobaczyć hasło do wi-fi na telefonie? Zmiana hasła routera to często pojawiający się problem. Istnieje jednak niezwykle łatwy sposób na to, jak zmienić hasło do wi-fi. Przedstawiamy krótki poradnik w czterech prostych krokach!