Porady

  Kolor zębów uwarunkowany jest od kilku czynników. Jest on dziedziczny oraz zmienia wraz z wiekiem. Na odcień zębów wpływają również codzienne, nie zawsze pozytywne nawyki – zła dieta, przyjmowanie niektórych leków, korzystanie z używek, niewłaściwa i niedokładna pielęgnacja jamy ustnej. Jednak w niektórych przypadkach można wpłynąć na ich kolor. Jakie są naturalne sposoby wybielania zębów?

  Jak otwierać piwo otwieraczem wie chyba każdy. Jednak w upalny dzień, kiedy chcemy się napić zimnego piwa, może nas zaskoczyć bardzo nieprzyjemna sytuacja – brak otwieracza pod ręką. Oczywiście, jeżeli kupiliśmy piwo w puszce nie mamy tego problemu. Co jednak w sytuacji, gdy od zimnego napoju dzieli nas mocno osadzony kapsel?

  Rozpalanie grilla może zająć mniej niż kwadrans, musisz tylko poznać kilka trików oraz… trafić na odpowiednią pogodę. Przyda się dobra rozpałka i zapas węgla drzewnego. Zabrakło rozpałki lub nie chcesz z niej korzystać? Sprawdź sposoby na sprawne rozpalenie grilla bez jej użycia.

  Piękne storczyki, hiacynty i bromelie, stojące na parapecie to marzenie niejednej pani domu. Jak je pielęgnować, aby kwitły jak najdłużej? A jak zadbać o kwiaty cięte? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła mistrzyni florystyki Karolina Ładyżyńska-Skrzypek.

  Dekoracja stołu na komunię może wyjątkowo podkreślać charakter sakramentu. Warto jednak postawić na subtelność całego wystroju – należy pamiętać, że dekoracje mają być jedynie uzupełnieniem całej ceremonii. Dlatego świetnie sprawdzi się klasyczna biel, co nie oznacza, że nie można uzupełnić stołu dodatkami w innych, mniej standardowych kolorach.

  Wakacje to okres wypoczynku, relaksu i dobrej zabawy. Aby wyjazd przebiegał bez zakłóceń, konieczne jest przygotowanie i spakowanie wszystkich elementów, które mogą przydać się w czasie wypoczynku. O tym, co wziąć na wakacje, decyduje przede wszystkim kierunek podróży. Zasady dotyczące pakowania można wdrożyć jednak niezależnie od destynacji.

  Każde państwo azjatyckie, które produkuje pałeczki do jedzenia, preferuje różne ich wzory i kształty. Chińskie pałeczki są bardziej kanciaste, natomiast wietnamskie mają bardziej owalny kształt. Technika jedzenia sushi pałeczkami, bez względu na ich wzór, jest zawsze taka sama.

  Wiele osób ma problem z wyborem odpowiedniego sposobu korekcji wzroku. Zarówno okulary, jak i soczewki mają swoje wady i zalety. Warto przeanalizować każde rozwiązanie, aby wybrać jak najkorzystniej. Co zatem lepsze – okulary czy soczewki?

  Sushi jest zdrowym i pożywnym daniem kuchni azjatyckiej, głównie kojarzonym z Japonią, gdzie przybrało formę i styl doceniany przez smakoszy na całym świecie. Pełne potrzebnych organizmowi składników odżywczych, sushi może być włączone do zbilansowanego sposobu odżywiania nawet przez osoby na diecie redukcyjnej. Poza kilkoma wyjątkami, prawie nikt nie musi dokonywać wyboru między jedzeniem sushi a zdrowiem!

  Jak się rysuje rower? Najprostsza wersja to dwa koła, pomiędzy nimi odwrócony trójkąt jako rama i kilka elementów dodatkowych, jak siodełko czy kierownica. To jednak wersja dla rysowników amatorów. Prezentujemy krok po kroku, jak narysować rower.

  Najczęściej trafiają do naszych kuchni wraz z zakupami. Mól kuchenny to niewielki owad, którego trudno zauważyć, a jeszcze trudniej, gdy ma postać malutkiej larwy. Ale szkodniki te stają się prawdziwą plagą, gdy uda im się rozmnożyć. Jeśli nie chcemy, by niszczyły nasze zapasy jedzenia, trzeba wiedzieć, jak pozbyć się moli kuchennych.

  Zwrot sukni ślubnej, kolekcji komiksów, a nawet pieniędzy za operację piersi, o co jeszcze kłócimy się przy rozstaniu lub rozwodzie? Jak prawo reguluje taką sytuację? Poprawnie napisany wniosek o rozwód składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to wyszczególnione w podpunktach żądania powoda, a druga to uzasadnienie dla sądu. Wniosek o rozwód powinien zawierać również informację, czy rozwód ma być zasądzony z orzeczeniem o winie czy bez. W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z adwokatem Martą Trzęsimiech-Kocur, która prowadząca bloga o tematyce rozwodowej.

  Kleszcze to prawdziwe utrapienie. Czy poza chemicznymi preparatami istnieją inne sposoby na to, by się przed nimi obronić? Ostatnio na liście substancji, które odstraszają kleszcze, znalazł się czystek.

  Ile kosztuje miejsce na cmentarzu, jaki wybrać cmentarz dla zmarłej osoby i jakich formalności należy dokonać? To pytania, na które w sytuacji śmierci bliskiej nam osoby, smutku i żalu, zdecydowanie trudno będzie nam odpowiedzieć, dlatego warto wcześniej poznać, jak wyglądają kwestie związane z wyborem odpowiedniego cmentarza.

  Pamięć jest dla nas bardzo ważna. Dobra pamięć ułatwia życie; pozwala wszystko zaplanować, zapewnia również poczucie bezpieczeństwa. Ale co zrobić, jeśli zaczyna nas zawodzić? Jeżeli mamy coraz większe trudności, aby zapamiętać numer telefonu albo zapominamy zdarzenia z naszego życia? Jednych dotykają problemy z pamięcią krótkotrwałą, a inni mają problemy z koncentracją i pamięcią. Czy można sobie pomóc?

  Wirusy, bakterie, grzyby, szkodniki, źle dobrane nawozy, czy nieodpowiednie warunki siedliskowe. Przyczyn, które wywołują choroby roślin, jest wiele.Jak je prawidłowo rozpoznawać i co należy robić, by wygrać z nimi walkę?

  Od 250 do 400 zł trzeba zapłacić profesjonalnej firmie za kompleksowe czyszczenie wnętrza samochodu. W jego skład wchodzi odkurzanie, pranie tekstyliów, czyszczenie szyb i plastików. Możemy również zlecić mycie zewnętrzne auta. Ale wszystkie te czynności możemy także wykonać samodzielnie. Jak się do tego zabrać?

  Spódnica z koła to jeden z najbardziej uniwersalnych fasonów. Pasuje do większości kobiecych sylwetek. Materiał wycięty z koła idealnie układa się na biodrach i pupie, nie poszerzając ich, ponieważ fałdki zaczynają się dopiero niżej. Uszycie takiej spódnicy nie jest trudne.

  Bukiet kwiatów to doskonały dodatek do prezentu. Zawsze mile zaskakuje bliskich. Warto wiedzieć, jakie gatunki pasują do konkretnej okazji, aby dopasować je do charakteru uroczystości.

  Koło to figura o kształcie idealnym. Na jego bazie powstało w historii ludzkości wiele użytecznych przedmiotów i ponadczasowych, funkcjonalnych rozwiązań. Chętnie odwołują się do niego artyści, architekci i projektanci mody. Jednym z przykładów twórczego wykorzystania tej figury jest spódnica z koła.

  Kamery obserwują nas niemal na każdym kroku. Warto wiedzieć, jakie mamy w związku z tym prawa, a osoby monitorujące obowiązki wobec nas. Monitoring wizyjny a ochrona danych osobowych to kwestie trudne do połączenia.

  Polerka samochodowa w dobrych rękach jest w stanie odświeżyć nawet najbardziej wyblakły i pozbawiony blasku lakier. Polerka do samochodu nie należy do najtańszych urządzeń. Ile kosztuje polerka samochodu? Trzeba liczyć się z kosztem co najmniej 150-300 zł, a w przypadku profesjonalnych polerek samochodowych (lub polerek samochodowych pneumatycznych) nawet z kosztami przekraczającymi tysiąc złotych.

  Co to są środki gaśnicze? To wszystkie narzędzia, które służą nam do gaszenia pożarów. Wyróżniamy wiele rodzajów zagrożeń pożarowych oraz środków gaśniczych. W jednym przypadku sprawdzą się np. gaśnice proszkowe, ale w innych konieczne może być użycie np. dwutlenku węgla. Sprawdzamy, jakie są grupy pożarów i środki gaśnicze, a także jak dobrać środek gaśniczy do konkretnego zagrożenia.