Porady

  Pestycydy to kontrowersyjny temat. Są używane do usuwania szkodników nie tylko w domu, ale i w ogrodzie. Choć działają skutecznie, to ich używanie niesie za sobą liczne skutki uboczne, które często są powodem do kwestionowania słuszności ich stosowania.

  Nornica to niepozorne zwierzę, które przypomina mysz. Podobnie jak ona, drąży tunele w ziemi, zjada korzenie, a nawet całe uprawy. Nornica w domu i w ogrodzie może wyrządzić duże szkody

  Olcha należy do drzew solidnych, które uprawiane są nie tylko ze względu na walory ozdobne, ale też liczne funkcje, jakie pełnią poszczególne ich części. Kora wraz z liśćmi ma właściwości lecznicze, z kolei drewno olchy sprawdza się w wielu branżach np. meblowej, lutniczej, rzeźbiarskiej czy modelarskiej.

  Rzeżucha kojarzy się głównie z Wielkanocą, kiedy stanowi element dekoracyjny świątecznego stołu. Warto ją jednak uprawiać o każdej porze roku. Roślina ta charakteryzuje się niezwykłymi walorami smakowymi, a także dobrze wpływa na zdrowie. Jak posadzić rzeżuchę, by móc korzystać z jej zalet?

  Wertykulator mimo skomplikowanej nazwy okazuje się być narzędziem prostym w użyciu. Sprzęt jest wyposażony w solidne noże, które gęsto nakłuwają warstwę ziemi. Aerator i wertykulator działają na podobnej zasadzie, ale różni ich stopień intensywności całego zabiegu.

  Wędzarnia to miejsce z historią. Proces wędzenia był bowiem stosowany od wieków, nawet w prymitywnych plemionach. Dzięki wędzeniu potrawy zyskiwały nie tylko niepowtarzalny zapach, smak czy konsystencję, ale przede wszystkim na dłużej zachowywały przydatność do spożycia.

  Biostymulatory można z przymrużeniem oka nazwać „suplementami diety”. Postrzeganie ich w ten sposób pozwala zrozumieć, jak działają na rośliny. Są coraz częściej stosowane w rolnictwie, ponieważ pomagają w nieinwazyjny sposób pobudzić funkcjonowanie roślin i zniwelować ich reakcję na czynniki stresowe.

  Choroby drzew owocowych mogą powodować przebarwienia, więdnięcie oraz zniekształcenia roślin. Wpływają one negatywnie nie tylko na wygląd drzewa, ale i wywołują obumieranie owoców. Jak sobie z nimi radzić? Co robić, by uniknąć ich w przyszłości?

  Choroby gruszy i ich zwalczanie to temat, który trapi nie tylko wielu amatorów ogrodnictwa, ale również, a może przede wszystkim, właścicieli dużych plantacji tych drzew owocowych. Aby móc zwalczać choroby gruszy, trzeba zdobyć o nich jak najwięcej informacji. Sprawdź, na co najczęściej chorują grusze, i dowiedz się, co możesz zrobić, by im pomóc.

  Wieczór panieński to dla panny młodej szczególny czas, w którym może się zabawić razem ze swoimi koleżankami, znajomymi i bliskimi kobietami z rodziny. Dowiedz się, jak zorganizować wieczór panieński.

  Umowa o pracę na czas określony to forma współpracy między pracodawcą a pracownikiem, która wiąże się z określonymi zobowiązaniami z obu stron. Większość przepisów dotyczących zatrudniania pracowników znajduje się w ustawie zwanej Kodeksem pracy – to właśnie tam znajdziemy informacje określające kiedy i na ile taka umowa powinna zostać zawarta – oraz w jaki sposób może zostać rozwiązana.

  Umowa na czas nieokreślony to naturalna konsekwencja wcześniejszych umów o pracę na czas określony. Zwykle pracodawcy oferują ją, gdy mają pewność, że chcą, aby dany pracownik został u nich na dłużej. Wiąże się to z pewnymi konsekwencjami – takimi, które potencjalnie mogą być bardzo korzystne dla obu stron, ale też kłopotliwe, jeśli współpraca przestanie się dobrze układać.

  Co to jest spam? Analizując, czym jest spam na poczcie (a także np. co to jest spam na FB), można dojść do wniosku, że żyjemy w czasach spamu – coraz więcej niechcianych wiadomości trafia do nas zarówno poprzez pocztę, jak i poprzez serwisy społecznościowe. Dlatego też sprawdzamy, co to spam i jak się przed nim zabezpieczyć.

  Jak zmienić hasło do Internetu? Jak zobaczyć hasło do wi-fi na telefonie? Zmiana hasła routera to często pojawiający się problem. Istnieje jednak niezwykle łatwy sposób na to, jak zmienić hasło do wi-fi. Przedstawiamy krótki poradnik w czterech prostych krokach!

  Jak zostać programistą? To pytanie bardzo często staje przed oczami tych wszystkich, którzy wiedzą, że zawód programisty ma ogromną przyszłość. Jeżeli zastanawiamy się, jak zostać programistą gier, aplikacji lub oprogramowania, to wiedzmy, że możemy zacząć już teraz – we własnym domu.

  Zbieranie grzybów może być wspaniałą przygodą, czasem kończy się jednak pobytem w szpitalu. Muchomor sromotnikowy z wyglądu przypomina kilka innych grzybów, dlatego – nie mając odpowiedniej wiedzy – bardzo łatwo pomylić go z innymi, zerwać, a następnie wykorzystać do celów kulinarnych. Zatrucie tym grzybem może prowadzić nawet do śmierci. Jak wyglądają objawy zatrucia muchomorem sromotnikowym?

  Grzyby to prawdziwa uczta dla naszego podniebienia. Dodawane do zup, sosów i niektórych dań, potrafią po stokroć podnieść ich walory smakowe. Jednak naprawdę bezpieczne są tylko dla tych, którzy się na grzybach znają. Wszystkie grzyby są jadalne, ale niektóre tylko raz – twierdzą wytrawni grzybiarze. Czy borowik grubotrzonowy jest jadalny?

  Wyprawa na grzyby to popularna i pożyteczna forma spędzenia wolnego czasu. Jednak tylko wytrawni grzybiarze doskonale wiedzą, jak odróżnić jadalne gatunki grzybów od tych trujących. Szczególnie, kiedy popularne gatunki są do siebie podobne, jak np. borowik ceglastopory i szatański.Jakie są różnice pomiędzy nimi?

  Muchomora czerwonego naprawdę trudno nie zauważyć – barwne kapelusze w białe plamki zdobią lasy w całej Polsce. Niech nie zmyli nikogo zachęcający wygląd! Grzyb jest trujący i może wywołać bardzo nieprzyjemne objawy. Sprawdźmy, jak dokładnie wygląda muchomor czerwony i w jaki sposób przebiega zatrucie.

  Grzyby rurkowe mogą kojarzyć się ze smakiem najlepszych potraw, w końcu borowik – zaraz po trufli i smardzy – jest najbardziej docenianym składnikiem w kuchni. Jednak niektóre okazy wykazują właściwości toksyczne. Grzyby trujące rurkowe występują w Polsce stosunkowo rzadko.

  Czubajka kania (Macrolepiota procera), popularnie zwana kanią lub sową, jest wysoko ceniona ze względu na swoje właściwości smakowe. Jednak podobieństwo do muchomora sromotnikowego sprawia, że przy zbiorach trzeba zachować szczególną ostrożność. Jak rozpoznać i odróżnić kanię od gatunków śmiertelnie trujących?

  Choć rydz jest grzybem o doskonałym smaku, łatwo można pomylić go z podobnymi gatunkami – mleczajem wełnianką czy mleczajem świerkowym. Mleczaj rydz – czy jest jadalny? Tak, ten gatunek jest często poszukiwany przez grzybiarzy i chętnie wykorzystywany w kuchni. Można go smażyć, dusić, ale nie nadaje się do zup i suszenia. W środku znajduje się charakterystyczne mleczko – między innymi od jego koloru zależy, czy dany okaz nadaje się do spożycia, czy nie.