Porady

  Umowa na czas nieokreślony to naturalna konsekwencja wcześniejszych umów o pracę na czas określony. Zwykle pracodawcy oferują ją, gdy mają pewność, że chcą, aby dany pracownik został u nich na dłużej. Wiąże się to z pewnymi konsekwencjami – takimi, które potencjalnie mogą być bardzo korzystne dla obu stron, ale też kłopotliwe, jeśli współpraca przestanie się dobrze układać.

  Co to jest spam? Analizując, czym jest spam na poczcie (a także np. co to jest spam na FB), można dojść do wniosku, że żyjemy w czasach spamu – coraz więcej niechcianych wiadomości trafia do nas zarówno poprzez pocztę, jak i poprzez serwisy społecznościowe. Dlatego też sprawdzamy, co to spam i jak się przed nim zabezpieczyć.

  Jak zmienić hasło do Internetu? Jak zobaczyć hasło do wi-fi na telefonie? Zmiana hasła routera to często pojawiający się problem. Istnieje jednak niezwykle łatwy sposób na to, jak zmienić hasło do wi-fi. Przedstawiamy krótki poradnik w czterech prostych krokach!

  Jak zostać programistą? To pytanie bardzo często staje przed oczami tych wszystkich, którzy wiedzą, że zawód programisty ma ogromną przyszłość. Jeżeli zastanawiamy się, jak zostać programistą gier, aplikacji lub oprogramowania, to wiedzmy, że możemy zacząć już teraz – we własnym domu.

  Zbieranie grzybów może być wspaniałą przygodą, czasem kończy się jednak pobytem w szpitalu. Muchomor sromotnikowy z wyglądu przypomina kilka innych grzybów, dlatego – nie mając odpowiedniej wiedzy – bardzo łatwo pomylić go z innymi, zerwać, a następnie wykorzystać do celów kulinarnych. Zatrucie tym grzybem może prowadzić nawet do śmierci. Jak wyglądają objawy zatrucia muchomorem sromotnikowym?

  Grzyby to prawdziwa uczta dla naszego podniebienia. Dodawane do zup, sosów i niektórych dań, potrafią po stokroć podnieść ich walory smakowe. Jednak naprawdę bezpieczne są tylko dla tych, którzy się na grzybach znają. Wszystkie grzyby są jadalne, ale niektóre tylko raz – twierdzą wytrawni grzybiarze. Czy borowik grubotrzonowy jest jadalny?

  Wyprawa na grzyby to popularna i pożyteczna forma spędzenia wolnego czasu. Jednak tylko wytrawni grzybiarze doskonale wiedzą, jak odróżnić jadalne gatunki grzybów od tych trujących. Szczególnie, kiedy popularne gatunki są do siebie podobne, jak np. borowik ceglastopory i szatański.Jakie są różnice pomiędzy nimi?

  Muchomora czerwonego naprawdę trudno nie zauważyć – barwne kapelusze w białe plamki zdobią lasy w całej Polsce. Niech nie zmyli nikogo zachęcający wygląd! Grzyb jest trujący i może wywołać bardzo nieprzyjemne objawy. Sprawdźmy, jak dokładnie wygląda muchomor czerwony i w jaki sposób przebiega zatrucie.

  Grzyby rurkowe mogą kojarzyć się ze smakiem najlepszych potraw, w końcu borowik – zaraz po trufli i smardzy – jest najbardziej docenianym składnikiem w kuchni. Jednak niektóre okazy wykazują właściwości toksyczne. Grzyby trujące rurkowe występują w Polsce stosunkowo rzadko.

  Czubajka kania (Macrolepiota procera), popularnie zwana kanią lub sową, jest wysoko ceniona ze względu na swoje właściwości smakowe. Jednak podobieństwo do muchomora sromotnikowego sprawia, że przy zbiorach trzeba zachować szczególną ostrożność. Jak rozpoznać i odróżnić kanię od gatunków śmiertelnie trujących?

  Choć rydz jest grzybem o doskonałym smaku, łatwo można pomylić go z podobnymi gatunkami – mleczajem wełnianką czy mleczajem świerkowym. Mleczaj rydz – czy jest jadalny? Tak, ten gatunek jest często poszukiwany przez grzybiarzy i chętnie wykorzystywany w kuchni. Można go smażyć, dusić, ale nie nadaje się do zup i suszenia. W środku znajduje się charakterystyczne mleczko – między innymi od jego koloru zależy, czy dany okaz nadaje się do spożycia, czy nie.

  Środki na mole to jedna z niewielu metod usunięcia tych niechcianych gości z domu. Szkodniki te doprowadzają do psucia żywności i niszczenia ubrań, dlatego gdy zauważymy je w kuchni lub garderobie, trzeba działać od razu, aby się nie rozmnożyły. Skuteczny środek na mole ułatwi to zadanie.

  Prawdopodobnie większość kobiet i mężczyzn, którzy testują różne formy erotycznego spełnienia, prędzej czy później będzie chciało sprawdzić, jak robić malinki. Kiedy zadamy sobie to pytanie, kolejne zaczną się mnożyć – jak zrobić malinkę dużych rozmiarów, a jak malinkę w kształcie serca? Czy można zrobić malinkę sobie samemu? Jak się zachować, jeśli robimy malinkę po raz pierwszy?

  Szukasz odpowiedzi na pytanie, jaki szampon do włosów farbowanych jest najskuteczniejszy i przynosi najtrwalsze efekty? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, jeśli chcesz znaleźć najlepszy szampon do włosów farbowanych, który będzie uwzględniał również twoje indywidualne potrzeby.

  Koszulki patriotyczne stają się z roku na rok coraz bardziej popularne. Ten rodzaj odzieży bogaty jest w przeróżne motywy – spotykamy np. koszulki patriotyczne husarii czy z motywami Żołnierzy Wyklętych. Choć wciąż cieszą się największym zainteresowaniem u mężczyzn, coraz więcej znajdziemy koszulek patriotycznych damskich i dla dzieci. Sprawdzamy, na czym polega ich fenomen i spośród jakich polskich koszulek patriotycznych możemy wybierać.

  Gdy ludzie pierwszy raz słyszą określenie „elektryczny pucybut“, często uśmiechają się z politowaniem. Wszak wydaje się, że czyszczenie butów to czynność szybka, nie wymagająca specjalnych umiejętności czy sprzętu, oczywiście poza pastą i zwykłą szczotką do butów. Tymczasem okazuje się, że wiele firm i prywatnych gospodarstw zaczyna korzystać z tego gadżetu i bardzo sobie go chwali. Na czym polega ich fenomen?

  Jak co roku w sezonie jesiennym króluje zamsz. Nic dziwnego – odzież, buty i torebki ze skóry zamszowej prezentują się niezwykle efektownie, a do tego są bardzo trwałe. Zamszowy płaszcz skutecznie chroni przed zimnem w jesienne i zimowe dni. Zamsz wymaga jednak specjalnej pielęgnacji. Najlepszym rozwiązaniem jest szczotka do zamszu i nubuku. Podpowiadamy, jaką wybrać!

  Wkładki magnetyczne opracowano na podstawie starożytnej akupunktury i topografii stref refleksyjnych stóp. Wkładki magnetyczne do butów stworzono z myślą o naturalnej i nieinwazyjnej metodzie leczenia układów ciała człowieka. Na czym polega działanie wkładek magnetycznych w butach?

  Styl sportowy już dawno „wyszedł na ulice”. Dresy czy sportowe topy i legginsy zakładamy również jako codzienne stylizacje. Modna koszulka z kapturem może być jednym z ich elementów. Dowiedz się, jakie fasony są najmodniejsze oraz do czego pasują najbardziej.

  Haft to jedna z najbardziej stylowych ozdób odzieży. Można dzięki niemu nadać zupełnie nowy wygląd swojej ukochanej, szarej bluzie, która stała się już niemodna. Robiąc go sama, sprawisz, że odzież zyska indywidualny charakter i będzie idealnie pasować do twojego stylu.

  Prasowanki na koszulkę znane są od wielu dekad. Kiedyś stanowiły wielki hit, dzisiaj bywają przez niektórych zapomniane. Jeśli chcemy zrobić spersonalizowaną koszulkę dla siebie lub dziecka, to prasowanka na koszulkę (literowa bądź obrazkowa) stanowi wyśmienitą i niedrogą alternatywę względem gotowych prasowanek na koszulki na zamówienie. Sprawdzamy, jak w kilku prostych krokach zrobić prasowankę na koszulkę.