Niedziele bez handlu w 2021 r. Czy 19 grudnia sklepy będą otwarte?

Aktualizacja:
Niedziele handlowe 2021: czy 7 marca sklepy będą otwarte

W które niedziele w grudniu sklepy będą otwarte? Od 2020 roku zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w roku. Spójrzmy na konkretne daty - kiedy bezproblemowo będziemy mogli pójść na zakupy w tym roku? Czy w grudniu będzie niedziela handlowa?

Niedziele handlowe 2021 - kiedy w grudniu sklepy będą otwarte?

Od 2020 r. zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w roku. W tym roku sklepy będą jeszcze otwarte w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie. Ustawa o zakazie handlu w niedziele przewiduje katalog 32 wyłączeń.

Które niedziele są handlowe w 2021 r.?

W 2021 r. niedziele handlowe to:
  • 31 stycznia;
  • 28 marca;
  • 25 kwietnia;
  • 27 czerwca;
  • 29 sierpnia;
  • 12 i 19 grudnia.
W niedzielę, 19 grudnia nie obowiązuje więc zakaz handlu i sklepy będą otwarte.

Zakaz handlu w niedziele

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączenia. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą i kawiarniach.
Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

Zakupy w pandemii

Zalecamy śledzić informacje na bieżąco. Obostrzenia są dostosowywane do aktualnej sytuacji pandemicznej w kraju. Kupujący muszą utrzymywać co najmniej 1,5-metrowy odstęp między sobą, zasłaniać usta i nos za pomocą maseczki. Chusty, przyłbice i szalki nie są dozwolone. W placówkach handlowych, na targu lub poczcie, obowiązuje limit klientów:
  • 1 os/15 m2
Zobacz wideo: Mężczyźni kontra lista zakupów. Czy faktycznie jest tak trudno? Jakob Kosel i Wojciech Błach o swoich doświadczeniach
Zobacz też:
Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości