sklepy

  sklepy

  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzimy 2 maja. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. W tym roku przypada w niedzielę. Czy tego dnia zrobimy zakupy? Sprawdź, które sklepy będą czynne.

  Co drugi sklep wprowadza swoich klientów w błąd. Jak tłumaczy prezes UOKiK, często zdarza się, że wyższe ceny na paragonie wynikają z braku doświadczenia początkujących przedsiębiorców. Niestety nie brakuje także oszustów, którzy żerują na naiwności konsumentów. W takiej sytuacji prawo stoi po stronie konsumenta.

  Niedziele handlowe to temat, który od dawna budzi emocje w branży. Ostatnio dyskusja powróciła za sprawą tego, że dwie z nich - w styczniu i w marcu - przypadły na czas lockdownu, kiedy duże sklepy zostały zamknięte. Dlatego właśnie Polska Rada Centrów Handlowych zwróciła się do rządu, by wyznaczył nowe terminy niedziel handlowych.

  Czy 14 lutego sklepy będą otwarte? Niedziela handlowa w ostatnich latach to prawdziwa rzadkość. Warto pamiętać, że zgodnie z ustawą w 2021 roku czeka nas jeszcze 6 niedzieli bez zakazu handlu. Czy w walentynki zrobimy zakupy na ostatnią chwilę? Które sklepy będą otwarte?

  Godziny dla seniora przestają obowiązywać w sklepach 1 lutego, czyli od najbliższego poniedziałku. Taką informację przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski. Obecnie, między 10:00 a 12:00, zakupy mogą zrobić tylko osoby, które ukończyły 60. rok życia.

  Od czwartku 15 października w godzinach 10:00-12:00 obowiązują godziny dla seniorów. W najbliższy poniedziałek, 26 października zostaną wprowadzone zmiany przepisów w tej sprawie. Rząd wprowadził pewien wyjątek.

  Przepisy dotyczące noszenia maseczek ochronnych zamierza w trybie pilnym doprecyzować Ministerstwo Zdrowia. Dzięki temu osoby prowadzące sklepy, będą miały prawo odmówić obsługi klientów, którzy się do tego nie stosują. Resort przypomina, że w związku z pandemią koronawirusa zasłanianie nosa i ust to obowiązek, a dla jego nieprzestrzegania nie ma wytłumaczenia.

  Filip Chajzer twierdzi, że nie zna się na wielkiej modzie. Jest jednak spostrzegawczy i zauważył, że sylwetki kobiet różnią się od tych "plastikowych pań" lansowanych na wystawach sklepowych. Co z tego, że - jak mówi Filip - każda ma anemię, skoro to anemia z tworzywa sztucznego! Co Polki myślą o sklepowych manekinach? Jak powinien wyglądać dobry manekin? Sprawdził to oczywiście Filip Chajzer.

  Obecnie niektóre leki można nabyć w sklepach i na stacjach benzynowych. Ale to może się zmienić, ponieważ Ministerstwo Zdrowia przygotowało projekt rozporządzenia, które ma na celu wprowadzenie ograniczenia w sprzedaży medykamentów poza aptekami. Których lekarstw nie kupimy już w sklepach? Czy znikną też ze sklepów internetowych? Czy ograniczenie, które chce wprowadzić minister zdrowia będzie dobre dla pacjentów, czy może głównie dla aptek? Rozmawialiśmy o tym z gościem Dzień Dobry TVN: dziennikarzem zajmującym się tematyką medyczną Pawłem Walewskim.

  Co można robić w niedzielę? Można "zjeść, pozwiedzać, iść do kina lub na zakupy ... " , a wszystko to w galerii handlowej. Filip Chajzer postanowił dowiedzieć się co Polacy myślą o pomyśle zakazu handlu w niedziele. A Wy, co robicie w niedziele i co myślicie o pomyśle niedzieli ustawowo wolnej od pracy? :)

  Sklepy opróżniają półki i magazyny ze starych rzeczy, aby wprowadzić nowe kolekcje. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Anna Męczyńska – stylistka, kostiumolog , Zbigniew Urbański – znawca gadżetów i elektroniki oraz Piotr Miączyński – dziennikarz gospodarczy GW. Co w tym okresie warto kupować?

  Tylko w pierwszym półroczu Rosjanie wydali u nas 63 miliony złotych! Takie pieniądze trzeba... "brać jak Polonez olej i szarpać jak Reksio szynkę"! Filip Chajzer sprawdził co najchętniej kupują nasi sąsiedzi w naszych galeriach handlowych.