sklepy

  Sieci handlowe wprowadzają rozmaite zabezpieczenia, mające na celu udaremnienie potencjalnej kradzieży. Doskonale wie o tym pewna TikTokerka, która na co dzień spełnia się jako pracownica supermarketu. W jednym z postów użytkowniczka modnej aplikacji opowiedziała o niepozornych naklejkach na ubraniach, które powstały z myślą o powstrzymywaniu działań złodziei.

  "Realne niebezpieczeństwo braku produktów w sklepach".

  Koniec wakacji to czas wielkich wyprzedaży i najlepszy moment, by upolować ubrania w niższych cenach. W co warto zainwestować, by nie przepłacać? Jak robić to z rozsądkiem? O tym opowiedziała nam stylistka Ewelina Rydzyńska.

  W poniedziałek 15 sierpnia przypada święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Matki Boskiej Zielnej) będące również Świętem Wojska Polskiego. Tego dnia pracownicy wielu firm mogą liczyć na dzień wolny. Co ze sklepami?

  Stragany pełne świeżych warzyw i owoców czekają na klientów, jednak ci wolą kupować w dużych, sieciowych sklepach na promocjach i w wielopakach, bo tak jest taniej. Czy handel uliczny się skończy?

  Klienci hipermarketów alarmują w sieci, że na sklepowych półkach zaczyna brakować tego towaru.

  Czy Polacy rzeczywiście mają powód do zmartwień?

  Sprawdź, co warto wiedzieć przed długim czerwcowym weekendem.

  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzimy 2 maja. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. W tym roku przypada w poniedziałek. Czy ten dzień jest wolny? Czy 2 maja zrobimy zakupy?

  Uciekający przed wojną obywatele Ukrainy w Polsce znaleźli bezpieczne schronienie. Tak duży napływ uchodźców powoduje wzrost popytu na żywność, co widać w wynikach sprzedaży. Większe obroty zanotowały sklepy spożywcze, specjaliści prognozują zmiany także w innych gałęziach handlu i usług.

  Co i kiedy się zmieni?

  Wkrótce zmienią się przepisy odnośnie do niedziel handlowych - mniej sklepów będzie mogło prowadzić swoją działalność. Czy w niedzielę 23 stycznia będzie można zrobić zakupy we wszystkich sklepach? Gdzie obowiązuje zakaz handlu?

  Idea sklepów charytatywnych przywędrowała do Polski z Wielkiej Brytanii. Są to miejsca, do których osoby prywatne oraz firmy przekazują rozmaite towary. Odpowiednio wycenione rzeczy trafiają na półki, a dochód ze sprzedaży jest przeznaczany na utrzymanie i rozwój sklepu.

  Tuż przed pierwszą gwiazdką wielu z nas odwiedza sklepy w poszukiwaniu ostatnich prezentów oraz zapomnianych produktów spożywczych. Czy w wigilię, 24 grudnia 2021, będzie można zrobić ostatnie zakupy?

  Sprawdź, do której godziny zrobimy zakupy przed Bożym Narodzeniem.

  W które niedziele w grudniu sklepy będą otwarte? Od 2020 roku zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w roku. Spójrzmy na konkretne daty - kiedy bezproblemowo będziemy mogli pójść na zakupy w tym roku? Czy w grudniu będzie niedziela handlowa?

  Sprawdź, gdzie będzie można zrobić zakupy w Święto Niepodległości.

  Rozmiarówka próżności to praktyka powszechnie stosowana w branży odzieżowej. Kupując mniejsze rozmiary, czujemy się lepiej. Producentom odzieży nie chodzi jednak o samopoczucie klientów, a o ich portfele.

  Co drugi sklep wprowadza swoich klientów w błąd. Jak tłumaczy prezes UOKiK, często zdarza się, że wyższe ceny na paragonie wynikają z braku doświadczenia początkujących przedsiębiorców. Niestety nie brakuje także oszustów, którzy żerują na naiwności konsumentów. W takiej sytuacji prawo stoi po stronie konsumenta.

  Ceny idą w górę, co widać po przeciętnym koszyku z zakupami. W supermarkecie za najtańsze produkty spożywcze płacimy więcej niż rok temu. Niestety, wzrost cen i inflacja mają się utrzymać.

  Gdzie zrobimy zakupy przed Wielkanocą? Wiele sklepów wydłużyło godziny otwarcia. Sprawdź, do której godziny w Wielki Piątek i Wielką Sobotę działają popularne sieci sklepów. Określa to ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni.

  Niedziele handlowe to temat, który od dawna budzi emocje w branży. Ostatnio dyskusja powróciła za sprawą tego, że dwie z nich - w styczniu i w marcu - przypadły na czas lockdownu, kiedy duże sklepy zostały zamknięte. Dlatego właśnie Polska Rada Centrów Handlowych zwróciła się do rządu, by wyznaczył nowe terminy niedziel handlowych.

  Czy w niedzielę 21 lutego zrobimy zakupy? W 2021 roku zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel. Sprawdź, kiedy bez problemów będzie można się wybrać do sklepu.

  Czy 14 lutego sklepy będą otwarte? Niedziela handlowa w ostatnich latach to prawdziwa rzadkość. Warto pamiętać, że zgodnie z ustawą w 2021 roku czeka nas jeszcze 6 niedzieli bez zakazu handlu. Czy w walentynki zrobimy zakupy na ostatnią chwilę? Które sklepy będą otwarte?

  Od lutego 2022 r. zakaz handlu w niedzielę w Polsce został uszczelniony. Ograniczone zostało otwieranie sklepów w niedzielę pod pretekstem prowadzenia w nich usług pocztowych. Z ułatwień w prowadzeniu handlu w piątki i soboty skorzystają natomiast rolnicy. Kiedy sklepy będą mogły być otwarte w niedzielę?

  Godziny dla seniora przestają obowiązywać w sklepach 1 lutego, czyli od najbliższego poniedziałku. Taką informację przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski. Obecnie, między 10:00 a 12:00, zakupy mogą zrobić tylko osoby, które ukończyły 60. rok życia.

  W nowym roku godziny dla seniorów nadal będą obowiązywały. W jakie dni nie będzie obowiązywało to obostrzenie? Czy rząd planuje zniesienie godzin dla seniorów?

  Sylwester, czyli 31 grudnia wypada w tym roku w czwartek. Czy tego dnia zrobimy zakupy o zwykłej porze? Warto sprawdzić szczegóły, ponieważ większość sklepów skraca czas pracy. Czy obowiązują godziny dla seniorów?

  11 listopada obchodzić będziemy w Polsce Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku przypada ono w środę. Czy będziemy mogli wtedy zrobić zakupy?

  Od czwartku 15 października w godzinach 10:00-12:00 obowiązują godziny dla seniorów. W najbliższy poniedziałek, 26 października zostaną wprowadzone zmiany przepisów w tej sprawie. Rząd wprowadził pewien wyjątek.