Niedziela 24 kwietnia - czy jest handlowa?

Zakupy w sklepie spożywczym
Niedziela 24 kwietnia - czy jest handlowa?
Źródło: Mohd Hafizan Bin Ilias/Getty Images
W kwietniu 2022 roku była już jedna niedziela handlowa i wypadła w tygodniu przed Wielkanocą. Czy najbliższa niedziela 24 kwietnia również jest handlowa i sklepy będą otwarte?

Czy niedziela 24 kwietnia jest handlowa?

Niedziel handlowych w całym 2022 roku jest łącznie siedem. W kwietniu wyjątkowo wypadają aż dwie. 10 kwietnia niedziela była handlowa z powodu świąt wielkanocnych. Teraz wypada kolejna - 24 kwietnia jest niedzielą handlową. W związku z tym będzie można bez ograniczeń zrobić zakupy w sklepach spożywczych, centrach handlowych, w sklepach budowlanych i wielu innych.

Drożyzna

Gdzie ulokować pieniądze podczas rekordowej inflacji?
Gdzie ulokować pieniądze podczas rekordowej inflacji?
Najwyższa inflacja od 20 lat
Przed nami podwyżki cen prądu
Przed nami podwyżki cen prądu
Stopy w górę. Jak zmieni się twoja rata?
Stopy w górę. Jak zmieni się twoja rata?

Niedziele handlowe reguluje ustawa

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta precyzyjnie reguluje, w jakie dni można handlować, a w jakie nie. W przepisach uwzględnione są wyjątki, które dotyczą kilku wybranych dat. To właśnie dlatego sklepy mogą być czynne w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie oraz jedną przed Wielkanocą. Ma to na celu umożliwienie sprawniejszego zrobienia świątecznych zakupów w okresie, kiedy ruch w sklepach jest wzmożony. Ustawa ta przewiduje także cztery dodatkowe niedziele handlowe, w które również możemy zrobić zakupy. Jedna z nich wypada właśnie 24 kwietnia.

Zobacz także:

Autor: Diana Ryściuk

Źródło zdjęcia głównego: Mohd Hafizan Bin Ilias/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości