Lasy to niewątpliwe dobrodziejstwo - oczyszczają powietrze, dają schronienie i pożywienie. Jak wykorzystać tę płynącą z natury dobroć? Niedawno zmieniły się przepisy, dzięki którym każdy może w wyznaczonych miejscach rozbić biwak - trzeba spełnić jednak pewne warunki. Co więcej, kiedy już zatrzymamy się w lesie wystarczy się delikatnie rozejrzeć, żeby znaleźć składniki na pyszną i zdrową kolację.
Alkohol jest najczęściej wybieraną używką w naszej kulturze i nie tylko. W wakacje jest znacznie więcej okazji do jego spożywania. Wielu osobom zdarza się go nadużyć, a następnie borykać z konsekwencjami zatrucia alkoholowego. Jak oczyścić organizm? Sprawdź domowe i inne sposoby.
Rodzice często nie wiedzą, kiedy dziecko może jeździć z przodu w samochodzie. Wielu z nich nie zna przepisów, więc - bojąc się dostania mandatu – woli, by pociecha siedziała z tyłu. Tylko czy warto obierać dziecku przyjemność podziwiania świata podczas jazdy, tłumacząc się niewiedzą?
Poparzenia wrzątkiem lub pryskającym z patelni tłuszczem zdarzają się najczęściej w domu. Latem dodatkowo jesteśmy narażeni na oparzenia związane z ekspozycją na słońce. Jak reagować, aby uśmierzyć ból oraz zminimalizować ryzyko powstania szpecących blizn, mówi ratownik medyczny Ariel Szczotok.
Nie od dziś wiadomo, że wygląd posiłku ma ogromny wpływ na nasz apetyt. Im bardziej jest kolorowy i estetyczny, tym lepiej nam smakuje. Wiele osób idzie jednak o krok dalej – w dobie mediów społecznościowych chętnie dzielimy się wyglądem naszych kulinarnych dzieł lub żywieniowych szaleństw w restauracjach. Poznaj tajniki fotografii żywności i spraw, żeby Twoje zdjecie skutecznie rozbudziło apetyt!
Sezon wakacyjnych podróży właśnie się rozpoczyna. Na skutek poluzowania obostrzeń związanych z pandemią, hotele mogą ponownie przyjmować gości. W Polsce i na całym świecie funkcjonują obiekty o bardzo różnym standardzie. Wiele z nich określa go za pomocą gwiazdek. Co oznaczają hotelowe gwiazdki?
Wielkimi krokami zbliża się wyjątkowe zakończenie roku szkolnego. Chociaż ze względu na pandemię w wielu szkołach będzie nietypowe, jedno się nie zmienia – prezenty dla nauczycieli. Temat wydaje się błahy, ale potrafi wywołać sporo kontrowersji. Co podarować nauczycielowi, aby żadna ze stron nie czuła się niezręcznie? O tym rozmawialiśmy z Agnieszką Stefaniuk, mamą siedmiorga dzieci oraz Aleksandrą Janse van Rensburg, która ma trójkę pociech.
Balsam Szostakowskiego wynaleziony został przez przypadek podczas II wojny światowej. Okazał się niezwykle pomocny w leczeniu trudno gojących się ran, odparzeń i odmrożeń żołnierskich. Dziś stosowany jest wewnętrznie oraz zewnętrznie w wielu chorobach i dolegliwościach.
Wiele osób nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez porannej kawy, inni muszą zjeść kostkę czekolady przed snem, są osoby, które codziennie spacerują i tacy, którzy nie przegapią żadnego odcinka codziennego serialu. Jedni biorą rano szybki, zimny prysznic, inni wieczorami fundują sobie gorącą kąpiel...
Wybierać można spośród japonek, klasycznych klapków, butów na obcasie.
Ukąszenia komarów są bezbolesne, dopiero pojawiający się po 20 minutach rumień i pęcherzyk wywołuje świąd. Te nieprzyjemne objawy przechodzą po około tygodniu. Nie należy drapać miejsc po ugryzieniach, aby nie doprowadzić do nadkażenia bakteryjnego. Co stosować na ukąszenia komarów?
Wykończenie surowego mieszkania nie jest łatwą sprawą. Jak mądrze zagospodarować przestrzeń, aby była nie tylko ładna, ale i funkcjonalna? Odpowiedź na to pytanie zna Krzysztof Miruć, architekt z programu "Zgłoś remont”.
Wiele osób nie ma pojęcia, że perfumy można przygotować w domu. Choć wymaga to nieco wysiłku, znalezienie idealnego zapachu jest niezwykle satysfakcjonujące. Pozwala cieszyć się unikatowymi perfumami, których z pewnością nie ma nikt inny.
Życie bez muzyki byłoby po prostu nudne i smutne. Ulubiona piosenka już od samego rana potrafi przysłowiowo "zrobić nam dzień", a pobudzający singiel dodaje energii i motywacji do treningu. Jednak prawdziwi maniacy dobrych brzmień wiedzą, że istotny jest nie tylko repertuar, ale także jego jakoś. Tu kluczową rolę odgrywają słuchawki. Jak odpowiednio je dobrać, aby służyły nam przez wiele godzin podczas codziennych obowiązków, a także sprawdziły się w czasie aktywności na świeżym powietrzu, czy wakacyjnego urlopu?
Dla wielu osób wizyty w sklepach budowlanych kończą się nerwami. Krzysztof Miruć, prowadzący program "Zgłoś remont", zdradził kilka patentów na wyposażenie łazienki. Koniecznie zobaczcie wideo.
Przeoczenie terminu ważności to jeden z najczęstszych powodów wyrzucania jedzenia. Komisja Europejska szacuje, że z tego powodu do śmietnika trafia co roku 15 mld ton żywności. Tymczasem badanie naukowe wykazały, że niektóre produkty nadają się do spożycia po upływie ważności. Co zatem można jeść po terminie? Zapytaliśmy o to propagatorkę życia według zasad zero waste, Sylwię Majcher.
Każdy, kto zdecydował się przygarnąć świnkę morską, może się zdziwić, jak nieufne i wystraszone jest to zwierzę. Piszczy, chowa się w kąt, a nawet niekiedy drży ze strachu, jeśli tylko włożymy rękę do akwarium. Czują się bezbronne, dlatego okazują strach i brak zaufania. Jak oswoić świnkę morską? To złożony proces, który wymaga czasu, cierpliwości i pracy.
Dzień Higieny Podczas Miesiączki daje kobietom impuls do szukania informacji jak prawidłowo dbać o siebie w "te dni", by zapobiegać infekcjom i zwiększyć komfort. Sposoby zachowania higieny w tym szczególnym czasie omówił dr n.med. Rafał Kuźlik, specjalista położnictwa i ginekologii.
Dzień Dziecka zbliża się wielkimi korkami. Ulubione święto naszych najmłodszych to okazja do obdarowania ich prezentami. Jak wybrać te najlepsze, radziła Małgorzata Burakowska-Feliksbrot, ekspertka firmy Smyk.
Świece zapachowe od wielu lata cieszą ogromną popularnością. Mogą być ozdobą mieszkania, świetnie też nadają się na prezent. Choć dostępne są wielu sklepach, to taką świecę można zrobić samemu w domu. Co będzie potrzebne i od czego zacząć? Dowiecie się tego z naszej rozmowy z Mesajah i Basią Miedzińską.
Sezon sprzyja wyjazdom na łono natury. Niestety miłośnicy wypoczynku nad jeziorem oraz na terenach zalesionych są narażeni na ukąszenia komarów, kleszczy i innych owadów. Jak się przed nimi uchronić? O to zapytaliśmy Ewę Sady z Samodzielnego Zakładu Entomologii Stosowanej SGGW. Natomiast prof. biologii Stanisław Czachorowski przekonywał, że owady wcale nie są takie złe.
Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji część z nas podaruje swojej mamie kwiaty, być może kupione w dyskoncie. Czy rośliny i sadzonki z supermarketu to dobry pomysł? Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Piotrem Sekundą, florystą.
Przez mole kuchenne marnujemy jedzenie. Jak zatem przechowywać produkty spożywcze, by nie zalęgły się w nich wspomniane owady? O radę poprosiliśmy Sylwię Majcher, dziennikarkę i propagatorkę zero waste. Nasz gość podał też sposoby zwalczania szkodników.
Małych dzieci nie można nawet na chwilę spuścić z oczu. Nawet zostawienie śpiącego malucha na łóżku może źle się skończyć. Na szczęście jest sposób, aby malec był zabezpieczony, a rodzić miał chwilę oddechu. Ten prosty patent znalazła pewna młoda mama.
Sposobów na naukę języka obcego jest wiele. Można zapisać się na zajęcia do szkoły językowej lub kupić samouczek. Innym rozwiązaniem będzie czytanie książek w języku, którego chcemy się nauczyć. Jakie lektury wybrać na początek? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Kamilą Gumińską, śpiewającą lektorką języka angielskiego.
Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt reformy prawa rodzinnego, a w nim najważniejszymi punktami, budzącymi najwięcej emocji są alimenty natychmiastowe oraz rodzinne postępowanie informacyjne. Na czym polegają proponowane zmiany?
Koty są jednym z najczęstszych motywów sennych. Czasem zwiastują pomyślność. Częściej ostrzegają. Jeśli miałeś sen o kotach, sennik rozwieje twoje obawy i podpowie, na co musisz uważać.
Utarło się, że kleszcze atakują od marca do kwietnia i od września do października. Wraz ze zmianami w pogodzie w naszej szerokości geograficznej miesiące te uległy zmianie. Warto stosować dobry preparat na kleszcze dla kota lub psa przez cały rok, by uniknąć chorób odkleszczowych. Istotne jest, aby po każdym spacerze dokładnie oglądać zwierzę, zwłaszcza w okolicy oczu, pod obrożą, pod ogonem, pomiędzy palcami i na powiekach. Jeżeli mimo zastosowania preparatu na kleszcze dla psa lub kota zauważysz pasożyta, spróbuj wyjąć go według rad zawartych w tym artykule lub udaj się do lekarza weterynarii – im szybciej, tym lepiej!
Toksyczne matki nie są domeną patologicznych rodzin. Wiele dzieci wychowuje się w takich domach, nie mając świadomości, że nie jest normą to, że własna rodzicielka nie kocha ich bezgranicznie. Monika postanowiła opisać nam własną historię. Wie, że utożsamiać się z nią będą tysiące ludzi, jeśli nawet nie miliony.
Ustalany zgodnie z zainteresowaniami osoby uczącej się, indywidualny tok studiów jest programem, na który zapotrzebowanie sukcesywnie wzrasta. Dlaczego jest tak popularny?