Styl życia

Stworzyły e-booka z przepisami ze wszystkich zakątków świata. "Zajęło nam to tydzień"

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Szymon Brózda
Co jedzą Polki na obczyźnie - poprawka

Łączy je nie tylko wielkie zamiłowanie do gotowania, ale także chęć odkrywania ciekawych kultur i zwyczajów panujących w rozmaitych zakątkach świata. Polki na obczyźnie tworzą wyjątkową społeczność, której celem jest opowiadanie o życiu za granicą. W Dzień Dobry TVN Mariola Cyra, Natalia Ishigaki Kinga Eysturland opowiedziały o swojej codzienności. Odsłoniły też kulisy pracy nad wspólnym projektem w postaci kulinarnego e-booka.

Polki na obczyźnie stworzyły e-booka z przepisami kulinarnymi

Polki na obczyźnie to społeczność zaangażowanych, pełnych pasji kobiet z całego świata. Dzięki ich inicjatywie ukazał się charytatywny e-book kulinarny. Cały dochód z jego sprzedaży przeznaczony jest na pomoc Ukrainie.

- Od pomysłu do realizacji zajęło nam to tydzień - zapewniła Mariola Cyra, która na co dzień mieszka w Jordanii.

Polki na obczyźnie o miłości do gotowania

Życie na obczyźnie niesie za sobą wiele korzyści. Mieszkające za granicą Polki wysoko cenią sobie możliwość odkrywania nowych smaków i zwyczajów, nie stronią też od kulinarnych eksperymentów.

- Tutaj odkryłam miłość do gotowania - przyznała Natalia Ishigaki, jednocześnie zdradzając swój sposób na uporanie się z tęsknotą za tradycyjnymi daniami z Polski.

- Tutaj w sklepach właściwie nie ma polskich produktów, za to dostaję paczki od mojej rodziny - podsumowała mieszkanka Okinawy.

E-booka stworzonego przez bohaterki reportażu można kupić TUTAJ.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Szymon Brózda

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości