Polki

  Polki

  Prof. Bogdan Wojtyniak tłumaczył w Dzień Dobry TVN, dlaczego tak się dzieje.

  "To mną wstrząsnęło"

  Okazuje się, że problem leży również w niewłaściwym trybie życia. Jak temu zapobiec?

  Co je najbardziej zdziwiło w życiu zagranicą?

  Spadła liczba kobiet na stanowiskach prezesów oraz członków zarządów - wynika ze statystyk za 2021 rok. Co więcej, odnotowano też mniej firm należących do Polek. Z czego to wynika? Dlaczego obecność przedsiębiorczyń na rynku maleje?

  Z sondy przeprowadzonej dla Dzień Dobry TVN Online wynika, że Polki są przedsiębiorcze. Zdaniem respondentów prowadzenie firmy w naszym kraju nie jest łatwym zadaniem, więc tym bardziej należy docenić kobiety, które nie boją się ryzyka i są specjalistkami w swoim fachu.

  W Polsce nie brakuje kobiet, które pragną cieszyć się samodzielnością i osiągać sukcesy ekonomiczne. Przedsiębiorczość i nieprzeciętne ambicje to podstawowe atrybuty, które pozwalają im podążać za marzeniami. Polki zarządzające własnymi firmami muszą mierzyć się z licznymi wyzwaniami, jednak nie ustają w staraniach o osiąganie jak najlepszych wyników pracy. Najlepszym tego dowodem jest raport sporządzony przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką.

  Dorota Wellman udowadnia, że dla kobiet nie ma rzeczy niemożliwych. Już 26 kwietnia w TVN Style premiera nowego programu dziennikarki, a w nim niezwykłe historie Polek, które inspirują, dodają wiary i siły do działania. Czego możemy spodziewać się w pierwszym odcinku?

  Coraz rzadziej decydujemy się na macierzyństwo. Statystyki mówią same za siebie - dzieci w Polsce rodzi się mniej. Co jest tego powodem? I czy możemy już mówić o depresji urodzeniowej? Problem i jego podłoże starały się nakreślić nam profesor Irena E. Kotowska z Instytutu Statystyki i Demografii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Katarzyna Pawlikowska, kobietolożka, ekspertka ds. zachowań kobiet.

  "Historia bez kobiet jest raczej niemożliwa" - pisała Francuzka Michelle Perrot. Trudno się z tym zdaniem nie zgodzić, jednak przeglądając podręczniki można odnieść zgoła inne wrażenie. W szkole uczymy się głównie o królach i wybitnych dowódcach. Kobiety występują w tych opowieściach zdecydowanie rzadziej, głównie w tle. Dlaczego? Wyjaśniała to Anna Kowalczyk, autorka książki "Brakująca połowa dziejów".

  Są śmiałe, silne i niezwykle inspirujące. Mają odwagę, żeby wyrażać swoje zdanie i walczyć o to, w co wierzą, stając się wzorem dla wielu pokoleń. Poznajcie kobiety, które zabiegają o to, żeby na świecie żyło się lepiej.

  Czy w Polsce dokonała się rewolucja seksualna? Prof. Lew Starowicz wraz ze swoją doktorantką - Kamilą Czajkowską, przeprowadził badania na temat seksualności kobiet w Polsce. Wynika z nich, że Polki coraz otwarciej mówią o swoich potrzebach seksualnych, są bardziej wyzwolone, częściej i chętniej uprawiają seks. O tym, co zmieniło się w seksualnej świadomości Polek, rozmawialiśmy z Moniką Staruch i Pauliną Biernat.

  Polki rodzą w coraz późniejszym wieku. Z czego to wynika i jakie niesie za sobą konsekwencje zdrowotne? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: socjologa dra Marka Troszyńskiego i ginekologa dra Grzegorza Południewskiego. Co mogłoby zachęcić Polki do wcześniejszego decydowania się na dziecko?

  Czy Polki lubią krytykować inne kobiety? Czy krytyka bierze się z zazdrości, czy jest raczej zjawiskiem w przyjaźni kobiet? W Dzień Dobry TVN gościliśmy: aktorkę Annę Cieślak, dziennikarkę Paulinę Młynarską i psychoterapeutkę Małgorzatę Ohme.

  Według wyników badań, które przeprowadzono na Polkach, kobiety można podzielić na 7 grup. Czym charakteryzują się owe grupy? O badaniach rozmawialiśmy z psycholog prof. Dominiką Maison. Do której grupy zaliczyłaby się Edyta Pazura? Obie Panie gościłyśmy w Dzień Dobry TVN. Zapraszamy na interesującą rozmowę.

  I czy łatwo zaciągnąć ją do łóżka? Dlaczego Polki bardziej intersują się mężczyznami z importu niż rodzimymi "przystojniakami"? Dlaczego polscy mężczyźni nie dbają o siebie i brakuje im dystansu do siebie? O komentarz poprosiliśmy w Dzień Dobry TVN Zuzannę Ziomecką, redaktor naczelną "Przekroju" i seksuologa Andrzej Depko.

  Miała zagrać Lecha Wałęsę, jak mówi Marcin Prokop, ale podebrał jej tę rolę Robert Więckiewicz. Zobaczcie Dorotę Wellman z wąsami! :) Ale tematem tej rozmowy wcale nie są wąsy, tylko kobiety... najpiękniejsze Polki. Ile prawdy jest w słowach piosenki, że "najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny"? Co zachwyca w Polkach dziennikarza motoryzacyjnego Patryka Mikiciuka, Norbiego i Mariusza Totoszko, wokalistę zespołu Volver? Dlaczego cudzoziemcom tak bardzo podobają się Polki?