Styl życia

Wybudował szpital na Madagaskarze, by nieść pomoc potrzebującym. "To jest moja pasja, ale też powołanie"

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Polski świecki misjonarz na Madagaskarze
Polski świecki misjonarz na MadagaskarzeDzień Dobry TVN
wideo 2/9

Daniel Kasprowicz wybudował szpital na Madagaskarze, by nieść pomoc niedożywionym dzieciom i kobietom w ciąży. Dzięki jego staraniom mieszkańcy jednego z najbiedniejszych krajów w Afryce zyskali szansę na poprawę warunków życia. W Dzień Dobry TVN świecki misjonarz opowiedział o swojej działalności.

Daniel Kasprowicz o budowie szpitala na Madagaskarze

Daniel Kasprowicz od zawsze czuł potrzebę niesienia pomocy potrzebującym - jego największym marzeniem było podjęcie pracy w szpitalu misyjnym. Ostatecznie zdecydował się pójść o krok dalej i podjął się budowy placówki medycznej na Madagaskarze. Obiekt otworzył swoje podwoje 1 kwietnia br., a wszystko to dzięki wsparciu rzeszy darczyńców.

- Udało mi się zorganizować taką ogólnopolską zrzutkę na ten szpital - wyjaśnił świecki misjonarz.

Daniel Kasprowicz zapewnia opiekę niedożywionym dzieciom i ciężarnym

Wyjątkowa inicjatywa Daniela Kasprowicza przyniosła wiele dobrego mieszkańcom jednego z najbiedniejszych krajów w Afryce. Wybudowany przez Polaka szpital zapewnia opiekę najbardziej potrzebującym, w tym niedożywionym dzieciom i ciężarnym kobietom w trudnej sytuacji materialnej.

- Ja sam z wykształcenia jestem dietetykiem, więc to jest moja pasja, ale też powołanie (...). Między innymi dzięki Fundacji UNAWEZA, która wspiera nasze działania, jesteśmy w stanie nieodpłatnie pomagać osobom, które trafiają do naszego szpitala (...). Obecnie zbieramy też środki na budowę bloku operacyjnego (...). Serdecznie zapraszam do wspierania, bo nawet najmniejsze wpłaty są cenne na Madagaskarze i ratują życie - podsumował Daniel Kasprowicz.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości