Styl życia

Od pół roku podróżują kamperem po Europie. "Chcieliśmy odpocząć od gonitwy codzienności"

Styl życia

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Od pół roku podróżują rodzinnie kamperem po Europie
Od pół roku podróżują rodzinnie kamperem po Europie Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

W grudniu 2021 roku rodzina Muchów zdecydowała się zmienić swoją codzienność i ruszyć w podróż kamperem po Europie. Jak zaczęła się ich przygoda? W jaki sposób radzą sobie we czwórkę na tak małej przestrzeni? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

Podróżują kamperem po Europie

17 grudnia 2021 roku rodzina Muchów - Anna, Bartosz oraz ich córki Zofia i Hanna spakowali wszystko i wyruszyli kamperem w podróż po Europie. Gdzie spędzili swoje pierwsze święta poza domem? Okazuje się, że swoją przygodę z podróżowaniem rozpoczęli od zachodniej części kontynentu - zimowali głównie w Hiszpanii i Portugalii.

Jak udaje im się połączyć przygodę z pracą i nauką? - Dziewczynki mają nauczanie domowe. Dostaliśmy mega wsparcie zarówno z mojej pracy, jak i ze szkoły, więc ja jestem obecnie ich nauczycielką - wyjaśnia Anna. - Mama jest dobrą nauczycielką - dodają zgodnie córki.

Życie rodziny w trasie - jak wygląda codzienność mieszkania w kamperze?

Aby realizować swoją podróż, Anna zdecydowała się na półroczny urlop, natomiast Bartosz zrezygnował ze swojej pracy. - Ten stan wiecznie trwać nie będzie, więc ta nasza podróż dobiega końca i jak emocje opadną, to trzeba będzie zainteresować się pracą - opowiada mężczyzna. - Chcieliśmy odpocząć od gonitwy codzienności - podkreśla jego żona.

W jaki sposób rodzina radzi sobie we czwórkę na tak niewielkiej przestrzeni? Ania regeneruje swoje myśli podczas codziennych treningów, Bartosz udaje się na spacery po okolicy, a dziewczynki koncentrują się na wspólnej zabawie. - My bardzo dużo czasu spędzamy na zewnątrz - wyjaśnia Anna.

Rodzina ma bardzo zorganizowany tryb dnia, który oczywiście ewoluuje wraz z czasem spędzonym w kamperze. Swój dom na czterech kółkach wykorzystują do jedzenia, nauki, a pozostałe przyjemności realizują poza nim. - Mamy ze sobą cztery rowery i dwie hulajnogi - podsumowuje Bartosz Mucha.

Rodzina planuje powrót do Polski już 19 czerwca.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości