życie w kamperze

  Magdalena Nogas i Flori Ciuflea sprzedali dom, kupili kamper i postanowili ruszyć w podróż, a za swój cel obrali 50 stanów. Przemieszczają się tak już ponad 3 lata. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli, kto wpadł na pomysł wyruszenia w trasę i jak wygląda ich codzienność.

  Trzy lata temu Jakub Tolak i Zofia Samsel postanowili zmienić swoje życie i udali się w pełną przygód podróż kamperem. Para postanowiła kontynuować wojaże po narodzinach dziecka.

  W jaki sposób radzą sobie we czwórkę na tak małej przestrzeni?

  Andrzej i Eleonora Mellerowie dotarli aż do Afganistanu, a całą wycieczkę opisali w książce. Skąd pomysł na tak niezwykłą przygodę? Opowiedzieli o tym w studiu Dzień Dobry TVN.

  Mariska Kasteloo postanowiła odmienić swoje życie, wybierając się w niezwykłą podróż kamperem. Przemierzyła setki kilometrów, by dojechać do Polski.

  Jakub Tolak i Zofia Samsel od kilkunastu miesięcy podróżują po świecie kamperem. Niedawno dowiedzieli się, że zostaną rodzicami, jednak nie planują zmienić swojego trybu życia. Gdzie niebawem chcą się udać? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

  Jesień życia wcale nie musi być nudna. Najlepszym tego przykładem jest znane małżeństwo z Krakowa - Andrzej i Teresa Walczakowie, którzy zwiedzają świat kamperem. Właśnie wrócili z Iraku i w Dzień Dobry TVN opowiedzieli o swoich wschodnich podbojach.

  Jakub Tolak i Zofia Samsel od 23 miesięcy żyją w kamperze. Do tej pory pokonali nim 49 tys. kilometrów, zwiedzając m.in. Hiszpanię i Bałkany. Obecnie znajdują się w Norwegii. Połączyliśmy się z nimi, aby zapytać, co im się podoba w Skandynawii i jakie mają plany.

  Małgorzata Rozenek-Majdan wraz z rodziną przemierzała Szwecję kamperem, a każdy etap podróży szczegółowo relacjonowała na Instagramie. Teraz wraz z mężem Radosławem Majdanem w Dzień Dobry TVN opowiedzieli o blaskach i cieniach zwiedzania świata tym środkiem transportu. -Jeśli ktoś nas się pyta: "Wy już po wakacjach, odpoczęliście?". To ja sobie myślę: "Nie bądź bezczelna" - zaśmiała się Perfekcyjna Pani Domu.

  Historia Aleksandry i Andrzeja Wiśniewskich to gotowy materiał na film. Kilka lat temu postanowili rzucić wszystko i ruszyć w świat kamperem. Nie jest to jednak typowy pojazd, który można znaleźć w każdej wypożyczalni. Ich egzemplarz to przerobiona karetka.

  Radosław Majdan opublikował na instagramowym koncie zdjęcia ze szwedzkich wakacji. Wśród fotografii pojawiły się te z Heniem i od razu zdobyły serca internautów. Fani Majdanów już ubolewają nad tym, że ich rodzinna wyprawa pomału dobiega końca. - Szkoda, że już wracacie do domu. Zaczynam dzień sprawdzając, co u was słychać - czytamy pod postem.

  Małgorzata Rozenek-Majdan wraz z całą rodziną wybrała się na urlop kamperem, a każdy etap podróży szczegółowo relacjonuje na Instagramie. Okazuje się, że szybko poznała blaski i cienie tego środka komunikacji. - To masa roboty– napisała po pierwszym dniu.

  Od kilku lat kampery cieszą się ogromną popularnością. Wiele osób kupuje je głownie z myślą o wakacyjnych podróżach. Tymczasem w kamperze można mieszkać przez cały rok. Jak wygląda życie w domu na kółkach?

  Wybuch pandemii znacznie zmienił nasz sposób podróżowania. Kiedy loty zostały wstrzymane, a hotele nie przyjmowały gości, najlepszym środkiem lokomocji stało się auto. W tym czasie wiele osób zdecydowało się na zakup kampera, czyli "domu na kółkach". Mimo że świat powoli się otwiera po lockdownie, to ich popularność nie słabnie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie kampera? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Krzysztofem Lubianem, specjalistą ds. sprzedaży samochodów kempingowych.

  Chyba każdy choć raz zamarzył o tym, aby niczym bohaterka "Jedz, módl się i kochaj" zostawić wszystko za sobą i ruszyć w podróż w nieznane. Paradoksalnie z pomocą przyszła pandemia i możliwość pracy zdalnej. Na nietypowy styl życia zdecydowali się Natalia i Marek Wielgus, którzy opowiedzieli o ich niezwykłej podróży przez malowniczą Sardynię.

  Anita i Tomasz Wojnarowie przerobili stary autobus szkolny na kamper. Teraz podróżują nim po Stanach Zjednoczonych. Jak wygląda życie na kilkunastu metrach kwadratowych? O tym Anita opowiadała w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

  Jakub Tolak i Zosia Samsel zrezygnowali z dotychczasowego życia i od kilkunastu miesięcy podróżują kamperem po Europie. Ostatnio łączyliśmy się z nimi, jak byli w Andaluzji. A gdzie są obecnie?

  Jak podróżować, kiedy hotele są zamknięte? Jedną z alternatyw są kampery. Łukasz Konopka zwiedza w ten sposób Polskę razem z żoną i dziećmi. Z kolei małżeństwo Saganów przemieszcza się kamperem po całym świecie.

  Trzy ekipy postanowiły rzucić wszystko i spełnić swoje marzenia. Kupili kampery, przerobili je na własne potrzeby, a potem pojechali w świat. "Kamperem przez świat" to nie jest typowy program o podróżowaniu, ale zapis życia w drodze, bez konkretnego planu i ograniczeń. Kolejny odcinek serii w Discovery Channel we wtorek o 22:00, a my rozmawialiśmy z jej bohaterką, Sylwią Polak.

  Monika Mrozowska tegoroczny urlop spędza w przyczepie. Aktorka wraz z córkami cieszy się urokami nadmorskiej przyrody, a relację z wakacji publikuje na Instagramie. "Dzieciaki zadowolone, ja zachwycona" – napisała w mediach społecznościowych.

  Pandemia koronawirusa zatrzymała ich w kamperze na 3 miesiące w Hiszpanii. Aktor Jakub Tolak i jego partnerka Zosia Samsel wrócili już do Polski, jednak nie zamierzają opuścić swojego domu na kółkach. Teraz chcą zwiedzić nasz kraj, ale już nie sami. Jeżdżą z małą suczką Hipi, którą przygarnęli w trakcie swoich wojaży. O tym, co ich spotkało po drodze, opowiadali w Dzień Dobry Wakacje.

  Teoretycznie okres wakacyjny to czas, kiedy odnotowuje się spadek popytu na rynku samochodowym. Jednak sytuacja w 2020 wygląda inaczej, analitycy rynku nie wykluczają, że chętnych na zakup auta będzie więcej niż zwykle o tej porze roku. W dobie pandemii znacząco zwiększył się bowiem popyt na kampery. Skąd to zainteresowanie?

  Witold Zbijewski chciał osiągnąć w życiu stan, w którym nic nie musi. Zwolnił się z pracy, rozstał się ze swoją partnerką i zamieszkał w kamperze. Jak sam mówi, w ten sposób obniżył koszty życia. Jego dom jest tam, gdzie aktualnie zaparkuje. Jakie są plusy, a jakie minusy takiego życia?