Bez nich nie wyobrażamy sobie Bożego Narodzenia! Oto najlepsze filmy na święta

Filmy, które wprawią w świąteczny nastrój
Święta to taki czas, kiedy mamy szansę nadrobić jakieś pozycje filmowe, bądź obejrzeć te, bez których nie wyobrażamy sobie Bożego Narodzenia. Do klasyków nie należy jednak wyłącznie "Kevin sam w domu". A jakie są inne produkcje? Sprawdźcie to w zestawieniu Anny Wendzikowskiej.

"To właśnie miłość" (2003)

Film opowiada historie wielu osób, które tylko pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego. W rzeczywistości ich losy się przeplatają, a uczucia powodują w życiu każdego z nich chaos . Perypetie mieszkańców Londynu sięgają zenitu w wigilię Bożego Narodzenia - z romantycznymi, zabawnymi i słodko-gorzkimi tego konsekwencjami dla każdego, kto miał szczęście (albo nieszczęście) znaleźć się pod urokiem miłości. W rolach głównych m.in. Alan Rickman, Hugh Grant, Liam Neeson, Colin Firth czy Keira Knightley.

- Odkąd film w zasadzie powstał, uważam, że jest absolutnym świątecznym klasykiem i przynajmniej raz w roku trzeba go obejrzeć - powiedziała w Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

"Holiday" (2006)

Ta kultowa produkcja opowiada o losach dwóch kobiet, które ze względu na niepowodzenia życiowe, postanawiają na czas Bożego Narodzenia zamienić się swoimi domami. Iris (Kate Winslet) jest zakochana w mężczyźnie, który właśnie ma poślubić inną. Z kolei żyjąca po drugiej stronie kuli ziemskiej, Amanda (Cameron Diaz), dowiaduje się, że człowiek, z którym mieszka nie był jej wierny. Wkrótce po przybyciu na miejsce przeznaczenia, obydwie odnajdują to, czego najmniej się spodziewały: romans.

- Te dwie dziewczyny się mierzą z zupełnie innym światem, ale gdzieś tam szukają miłości. Bardzo fajna, ciepła, ale też bardzo zabawna opowieść - mówiła dziennikarka.

"Duchy moich byłych" (2009)

Connor (Matthew McConaughey), to zatwardziały kawaler i lekkoduch. Kocha wolność, kobiety oraz dobrą zabawę i nie zamierza z tego zrezygnować. Pewnego dnia przybywa na ślub młodszego brata i jego narzeczonej, gdzie spotyka swoją pierwszą miłość (Jennifer Garner). Podczas tego wyjazdu nawiedzają go duchy byłych partnerek, które zabierają go w pełną zabawnych sytuacji podróż w czasie przez dotychczasowe związki.

- To jest film z czasów, kiedy jeszcze Matthew McConaughey nie był aktorem oscarowym, tylko grał w komediach, lepszych lub gorszych. Ja go w tych komediach lubiłam. Mam do niego ogromny sentyment. (...) Myślę, że dla mężczyzn niedojrzałych, niezdolnych do tego, żeby w jakiś sposób stworzyć trwały związek, to jest bardzo fajna pozycja do obejrzenia . W wersji komediowej może lekka lekcja - stwierdziła Anna Wendzikowska.

"Rodzinny dom wariatów" (2005)

Wszystkie pokolenia rodziny Stone'ów zjeżdżają się z okazji świąt Bożego Narodzenia do malowniczego miasteczka w Nowej Anglii. Najstarszy z synów tym razem przywozi ze sobą narzeczoną, Meredith Morton (Sarah Jessica Parker), którą chce przedstawić najbliższym. Ona jednak nie wzbudza ich sympatii, gdyż biorą ją za bezwzględną karierowiczkę. Upokorzona wzywa na pomoc siostrę (Claire Danes), która potrafi zjednywać sobie ludzi.

- Okazuje się, że to zderzenie, które następuje przy stole jest zupełnie odwrotne, niż można by się było spodziewać. Ale w wyniku tego, tutaj zabawnie są dosyć pokazane różne podejścia do życia i to, czy one mogą współistnieć - podsumowała dziennikarka.

"To wspaniałe życie" (1946)

George Bailey (James Stewart) prowadzi w małym miasteczku wraz ze swoim wujem kasę oszczędności. Na co dzień poświęca się pracy, pomagając potrzebującym w uzyskaniu własnego mieszkania. Kilka dni przed Bożym Narodzeniem jego wspólnik gubi kilka tysięcy dolarów. Wiadomo, że jeżeli pieniądze się nie odnajdą, ich firma splajtuje. Wówczas George postanawia popełnić samobójstwo. W ostatniej chwili ocala go anioł.

- Anioł Stróż pokazuje mu, jakby wyglądał świat, gdyby on się nigdy nie urodził. I okazuje się, że ten świat nie byłby taki wspaniały, jak jest - zdradziła Anna Wendzikowska.

Święta 2023 z HBO Max - Kolekcja świąteczna

HBO Max oczywiście również ma dla każdego ze swoich subskrybentów wiele doskonałych filmów, które warto obejrzeć w Boże Narodzenie. Kolekcja świąteczna tej platformy jest pełna ciepłych, otulających jak kocyk hitów dla całej rodziny. Warto więc zajrzeć do niej, wybierając rozrywkę na wieczór w okresie bożonarodzeniowym. Wprowadzą one wszystkich w radosny nastrój i pozwolą miło spędzić czas.

W świątecznej kolekcji HBO Max znajdują się takie filmy, jak:

 • "Hollywoodzkie święta" - komedia o hollywoodzkiej reżyserce, która napotyka na trudności podczas kręcenia najnowszego świątecznego filmu, ale znajduje niespodziewanie miłość.
  • "Świąteczne iskra" - historia wdowy, która znajduje miłość podczas świątecznego wyjazdu,
   • "Dickens na święta" - reżyserka próbująca swoich sił na Broadway wraca na święta do rodzinnego miasta, gdzie wyreżyseruje lokalną wersję "Opowieści wigilijnej",
    • "Świąteczna tajemnica" - urocza opowieść o chłopcu, który pewnego dnia znajduje magiczne dzwonki, należące do Świętego Mikołaja.
     • "Świąteczny prezent pod choinkę" - sequel znakomitego świątecznego filmu "Prezent pod choinkę" z 1983 roku.

      Która propozycja najbardziej do Was przemawia? Który film odpalicie podczas tegorocznych świąt?

      Zobacz też:

      Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

      Autor: Sabina Zięba

      Źródło zdjęcia głównego: FTiare/GettyImages

      podziel się:

      Pozostałe wiadomości

      Kultowa gra powraca w nowej odsłonie. Mistrz Scrabble zdradza "najdroższe słowo"
      Materiał promocyjny

      Kultowa gra powraca w nowej odsłonie. Mistrz Scrabble zdradza "najdroższe słowo"

      Czy można wyreżyserować męża? Janusz Chabior: "Stałem się gosposiem"

      Czy można wyreżyserować męża? Janusz Chabior: "Stałem się gosposiem"

      Gnębienie i brak tolerancji - rzeczywistość polskich szkół? "Trzeba działać"

      Gnębienie i brak tolerancji - rzeczywistość polskich szkół? "Trzeba działać"

      W tym szpitalu przeprowadza się pionierskie operacje serca. "To jest rewolucja"

      W tym szpitalu przeprowadza się pionierskie operacje serca. "To jest rewolucja"

      Cuda z bukszpanu i tui. Jak zacząć przygodę z topiarami?

      Cuda z bukszpanu i tui. Jak zacząć przygodę z topiarami?

      Roberto Cavalli nie żyje. Projektant gwiazd miał 83 lata

      Roberto Cavalli nie żyje. Projektant gwiazd miał 83 lata

      Zwłoki noworodka w sortowni śmieci. 28-latka usłyszała zarzut

      Zwłoki noworodka w sortowni śmieci. 28-latka usłyszała zarzut

      Pogoda na niedzielę, 14 kwietnia. Gdzie spadnie deszcz, a gdzie będzie burza?

      Pogoda na niedzielę, 14 kwietnia. Gdzie spadnie deszcz, a gdzie będzie burza?

      Pogoda na sobotę, 13 kwietnia. Gdzie będzie padał deszcz?

      Pogoda na sobotę, 13 kwietnia. Gdzie będzie padał deszcz?

      Beza Pavlova i inne pyszności z symbolami wiosny z przepisów Piotra Kucharskiego

      Beza Pavlova i inne pyszności z symbolami wiosny z przepisów Piotra Kucharskiego