Styl życia

Nadia Rosiak została mistrzynią świata w tańcu współczesnym. "W przyszłości chciałabym tańczyć w teatrze"

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
15-letnia mistrzyni tańca współczesnego

Nadia Rosiak z Wrocławia ma zaledwie 15 lat, a już osiągnęła godny podziwu, międzynarodowy sukces. Utalentowana nastolatka zdobyła prestiżowy tytuł mistrzyni świata w tańcu współczesnym. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o swojej wielkiej pasji i regularnych treningach, które niosą za sobą niezastąpione poczucie satysfakcji.

Nadia Rosiak - mistrzyni świata w tańcu współczesnym

Piętnastoletnia Nadia Rosiak została mistrzynią świata w tańcu jazzowym, który uważany jest za jedną z najtrudniejszych technik tanecznych. Dyscyplina ta wymaga nie tylko doskonałej kondycji fizycznej, ale także skupienia, wytężonych treningów, determinacji i poświęcenia. Nie bez znaczenia pozostaje również niezachwiana pewność siebie, która przydaje się tancerzom zwłaszcza podczas zawodów.

Zawsze widziałam w niej nieograniczone możliwości. Zależało mi na tym, żeby w końcu je pokazała. Nasze początki były trudne z powodu tremy. Ja widziałam, co Nadia potrafi zrobić na treningach, a jak to wyglądało na zawodach. Nadia sama to czuła, wszyscy walczyliśmy o to, żeby mogła się otworzyć psychicznie

- zauważyła Alla Potapova, trenerka Nadii. Nie da się ukryć, że wysiłek włożony w zwalczanie tremy u jej podopiecznej przyniósł oczekiwane rezultaty. Zaowocował zdobyciem wielu ważnych wyróżnień, w tym także niezwykle prestiżowego tytułu, który stanowi powód do wielkiej dumy.

Nadia Rosiak i jej przygoda z tańcem współczesnym

Utalentowana tancerka z Wrocławia zainteresowała się gimnastyką artystyczną już jako mała dziewczynka. Rodzice Nadii bacznie przyglądali się jej predyspozycjom do tej niełatwej dyscypliny, aż w końcu postanowili zaprowadzić córkę na pierwszy trening.

Nadia trenuje od 6. roku życia. Zobaczyliśmy w niej potencjał, kiedy byliśmy na wczasach i poznaliśmy rodzinę, do której należała dziewczynka trenująca gimnastykę artystyczną. Pewnego wieczoru zrobiła pokaz i to musiało zainspirować Nadię.

- wspominał w Dzień Dobry TVN dumny tata nastoletniej mistrzyni. Dodał też, że zamiłowanie do sportu córka odziedziczyła po nim, ponieważ sam nigdy nie stronił od aktywności fizycznej.

Nadia Rosiak przyznała, że połączenie nauki i sportu nie jest łatwe. Ambitna piętnastolatka trenuje przez siedem dni w tygodniu i musi odpowiedzialnie zarządzać czasem, który pozostaje jej na szkolne obowiązki. W przyszłości tancerka pragnie występować na scenach uznanych teatrów w Polsce i za granicą.

Mistrzowski jazz. Zobacz wideo:

Mistrzowski jazz
Mistrzowski jazz Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/EastNews

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości