Hobby

Jak przygotować rower na wiosnę? Ekspert wyjaśnił, na jakie elementy należy zwrócić uwagę

Hobby

Już niedługo zrobi się wiosennie i ciepło. Zatem to ostatni dzwonek, by przygotować rower na nadchodzący sezon. Karol Popławski, właściciel serwisu rowerowego podpowiedział widzom Dzień Dobry TVN, o czym powinni pamiętać, wyruszając w trasę.

Przegląd roweru

Mało jest wielbicieli zimowych przejażdżek rowerowych. Większość z nas na ten czas porzuca jednoślad do schowka i czeka aż warunki atmosferyczne będą bardziej sprzyjające. Zapytaliśmy więc eksperta, jak przygotować rower na wiosnę.

- Przede wszystkim musimy zadbać o swoje bezpieczeństwo, dlatego po zimie warto zweryfikować stan techniczny roweru – rozpoczął, a następnie wymienił elementy, na które w pierwszej kolejności należy zerknąć. Zdaniem właściciela serwisu rowerowego przede wszystkim należy sprawdzić:

  • hamulce;
  • napięcie łańcucha;
  • baterię w oświetleniu;
  • ciśnienie w oponach.

Jak sprawdzić stan hamulców i ciśnienie w oponach?

- Patrzymy, w jakim stanie są okładziny lub wsiadamy na rower i robimy małą jazdę próbną. Sprawdzamy wówczas, czy te hamulce nie wydają jakiś dziwnych dźwięków, czy sprawnie hamują i zatrzymują nas na tym rowerze. Natomiast ciśnie sprawdzamy na czuja. Możemy też podjechać na najbliższą stację i użyć pompki z manometrem – tłumaczył Karol Popławski w Dzień Dobry TVN.

Podkreślił przy tym, że jak mamy dobrze napompowane opony, to po pierwsze dobrze nam się jeździ, a po drugie nie narażamy się wówczas na złapanie gumy. Wybierając się na przejażdżkę rowerową, należy też pamiętać o kasku.

Więcej na temat przeglądu roweru w naszym materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Lekkie dania na wiosnę: krem z cukinii, owsianka z owocami i komosa ryżowa. Sprawdź przepisy Darii Ładochy

Twoi dziadkowie lub rodzice nie widzieli Cię od początku pandemii? Zobacz, jak możesz pokazać, że ich kochasz

Gwiazda TVN-u walczy o lepsze jutro. Zeszły rok był dla niej serią życiowych dramatów

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości