dziecko na rowerze

    dziecko na rowerze

    Wzrost dziecka nie jest jedynym kryterium, którym należy kierować się przy wyborze pierwszego roweru. Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę jeszcze wygodę jazdy, solidność wykonania roweru, bezpieczeństwo użytkowania i wygląd.

    Jak nauczyć dziecko jazdy na rowerze? Swoją wiedzą na ten temat w studiu Dzień Dobry TVN podzielił się z nami Łukasz Przechodzeń. Najpierw wozimy dziecko w przyczepce. Kolejnym etapem jest rowerek biegowy, a następnie rowerek z trzema lub czterema kółkami. Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupy roweru dla dziecka? Czy można kupić rower "na wyrost"? Pamiętajmy też, że kask jest elementem obowiązkowy. Dlaczego rodzice również powinni jeździć na rowerze w kasku?

    Podobno czekają nas zmiany w kodeksie ruchu drogowego. Nowelizacja przepisów ma dotyczyć bezpieczeństwa dzieci, które będą miały obowiązek jeździć na rowerze w kasku. Czy jest to dobry pomysł? Czy kask faktycznie wpływa na bezpieczeństwo rowerzysty? W studiu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to Adama Sobieraja, z Fundacji Drogi Mazowsza oraz Karola Mocniaka z Organizacji Miasto dla Rowerów.