Materiał promocyjny

Co zjeść po szaleństwach na stoku? Podpowiada Sebastian Olma

Co zjeść po zejściu ze stoku?
Co zjeść po szaleństwach na stoku?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Wyjazd na narty to nie tylko szaleństwa na stoku. Po skończonej jeździe warto zjeść coś naprawdę smacznego. Po co sięgnąć? Co doda nam energii do dalszych szaleństw? Swoje propozycje przygotował Sebastian Olma, kucharz.  

Co zjeść po zejściu ze stoku?

Odwiedzając Świeradów-Zdrój można nie tylko pojeździć na nartach na stoku SKI & SUN, ale także dobrze zjeść. W TVN-owym miasteczku smaczne jedzenie przygotowuje Sebastian Olma, kucharz. Co przygotował? - Lato, zima, bawimy się, uświadamiamy naszych klientów, naszych gości odnośnie tego, że aby zrobić dobrego grilla, trzeba mieć dobry produkt. [...] Mamy tutaj mięso wieprzowe, mięso jest bez antybiotyków, z dobrego chowu, [...] polskiego pochodzenia, to jest najistotniejsze w tym wszystkim. Znamy hodowców, wiemy dokładnie, jak to przetwarzają [...] - mówił Sebastian Olma.

Kucharz przygotował schab wieprzowy. - Możemy go kupić w sieci sklepów już pocięty lub ewentualnie w całości. Zamarynowałem go delikatnie - musztarda, miód i odrobina soli. [...] Grillujemy - lewa, prawa. Miód powoduje, że mięso nam się karmelizuje. Musztarda daje nam delikatnej goryczy, kwasowości. Co jest istotne, mięso jest dobrej jakość i nie musimy się bać o to, że będzie delikatnie twardawe. Ono nam naturalnie odrobinę skruszeje [...] - mówił kucharz.

Co zaproponować dzieciom do jedzenia?

- Przygotowałem hot dogi z parówek "Stówek", czy 100 gramów mięsa na 100 gramów produktu. Mamy również parówki "Foodbolówki". Zastanawiałem się jak je przemycić [...]. Zrobiłem takie [...] leczo z warzywami. Na koniec do leczo dam jeszcze odrobinę zielonych liści szpinaku. Dosłownie na sam koniec. Zamieszam sobie delikatnie [...], natomiast już nie gotujemy tego [...] - mówił Sebastian Olma.

Co jeszcze przygotował dla najmłodszych? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?