Świat

Czy warto pojechać do Curaçao? Temperatura i atrakcje na wyspie

Świat

Curacao

Curaçao to niewielka wyspa położona niedaleko od Wenezueli, na Morzu Karaibskim. Choć mało osób w Europie wie o jej istnieniu, to świetne miejsce na odpoczynek - można uciec od zgiełku miasta i podziwiać piękną przyrodę, a jednocześnie mieć wszystkie udogodnienia. Zobacz, jakie ciekawe miejsca można zobaczyć na Curaçao.

Curaçao to niewielki kawałek Holandii na Karaibach. Choć jest to terytorium zależne od Królestwa Niderlandów, po przyjeździe do Curaçao odczuwa się mieszankę różnych kultur, które wpłynęły na obecne tradycje mieszkańców. Językiem używanym na co dzień na wyspie, obok niderlandzkiego, jest papiamento. Jednak to nie jedyne, co sprawia, że Curaçao jest tak wyjątkowym na skalę światową miejscem. Budynki, które można zobaczyć w większych miastach, a zwłaszcza w stolicy, Willemstadzie, nie są jednolite pod względem architektonicznym i widać w nich wpływy zarówno holenderskie, jak i włoskie czy hiszpańskie. Co ciekawe, nawet mimo tak dużej różnorodności, Willemstad bywa nazywany drugim Amsterdamem. Sprawdź, jakie atrakcje można znaleźć w stolicy i poza nią, a także jaka pogoda jest charakterystyczna dla tego regionu świata.

Curaçao - co warto zobaczyć?

Muzeum Curaçao to jedno z największych muzeów na wyspie, chętnie odwiedzanych przez turystów i mieszkańców. Wystawy, które się w nim znajdują, dotyczą różnych dziedzin sztuki i pochodzą z różnych okresów historycznych. W muzeum można zobaczyć dzieła miejscowych oraz zagranicznych turystów, kolekcję antycznych mebli, rzeźby, a także historyczne mapy, które udało się zachować w bardzo dobrym stanie.

Senior & Co. to producent popularnego nie tylko na wyspie, ale również w całej Europie i poza nią smakowego likieru wytwarzanego ze skórek gorzkich pomarańczy. Po fabryce organizowane są wycieczki z przewodnikiem, w trakcie których można dowiedzieć się nieco więcej o historii miejsca i o rodzajach używanych owoców. W cenie biletu możliwa jest również degustacja kilku różnych odmian smakowych likieru. Senior & Co. powstało w 1896 roku i od tego czasu nieprzerwanie produkuje Senior Curaçao Liqueur, który stał się symbolem wyspy.

Ciekawym pomysłem na spędzenie czasu w Curaçao jest wybranie się do jaskini Hato znajdującej się na północ od stolicy wyspy. Wycieczka z przewodnikiem na pewno zrobi wrażenie nie tylko ze względu na opowiadane historie, ale również na możliwość zobaczenia bogactwa form skalnych, wodospadów i nietoperzy.

Miejscem wartym odwiedzenia jest również Park Christoffel położony w zachodniej części Curaçao. Pod ochroną parku znajdują się niektóre gatunki zwierząt takie jak króliki, iguany, osły, żółwie, jaszczurki i egzotyczne ptaki. Dla odwiedzających została wydzielona specjalna strefa, w której mogą bliżej przyjrzeć się poszczególnym zwierzętom. Istnieje możliwość zwiedzania parku pieszo, konno lub na rowerach. Park Christoffel swoim zasięgiem obejmuje również najwyższy punkt wyspy, górę o wysokości ponad 370 metrów n.p.m.

Atrakcje na Curaçao - nurkowanie, windsurfing, siatkówka plażowa

Na wyspie Curaçao można spędzać czas na wiele różnych sposobów. Po zwiedzeniu wszystkich najważniejszych punktów na wyspie warto trochę się zrelaksować i skorzystać z takich form rozrywki jak golf, tenis czy siatkówka plażowa. Największą popularnością cieszą się jednak windsurfing i nurkowanie. Piękne, piaszczyste plaże zachęcają do aktywności fizycznej.

Nurkowanie na Curaçao ma długoletnią tradycję. To najczęściej wybierana przez turystów forma uatrakcyjnienia pobytu. Istnieje kilka miejsc, w których można zdecydować się na nurkowanie. Oglądanie podwodnego świata na wyspie jest o tyle ciekawe, że w większości miejsc znajduje się piękna rafa koralowa.

Jak dojechać na Curaçao?

Nie można znaleźć bezpośrednich lotów na Curaçao. Najprostszym sposobem na dostanie się na wyspę jest lot z Amsterdamu . Większość lotów obsługuje linia KLM. W miarę możliwości warto zdecydować się na przenocowanie w stolicy Holandii, a dopiero następnego dnia na kolejny lot już do Hato International Airport znajdującego się w odległości około 10 kilometrów od Willemstadu.

Pogoda na Curaçao – jaka temperatura panuje na wyspie?

Na wyspie panuje klimat tropikalny suchy , co oznacza, że temperatura przez cały rok utrzymuje się na stałym poziomie. Rzadko kiedy spada poniżej 25℃, zazwyczaj jest to jednak około 30–32℃. Na Curaçao odnotowuje się niewielką ilość opadów, najbardziej deszczowe miesiące to listopad i grudzień.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Najdłuższa na świecie ścieżka rowerowa, która jest wyłożona panelami fotowoltaicznymi, została otwarta w holenderskim Utrechcie

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości